Метод експериментального визначення температурних меж поширення полум'я по пароповітряних сумішах



Метод реалізується при температурах від мінус 50 до 300°С і не застосується для випробування полімеризуючих при нагріванні, гідролізуючих рідни і рідин, що швидко окисляються, а також сумішей, що містять більше 40% води.

Апаратура. Прилад для визначення температурних меж поширення полум'я містить у собі наступні елементи. Реакційна посудина (рис.10) із трьома горловинами з термостійкого скла зовнішнім діаметром (65±2) мм і висотою до горловин (125±5) мм.

 

Рис.10. 1 - реакційна посудина; 2 - запалюючий пристрій;           3 - скидний клапан; 4 - термоелектричний перетворювач.

 

Запалюючий пристрій, що виробляє іскру потужністю (6±1) Дж за 1 с при розрядному проміжку між електродами (5±1) мм. Електроди пристрою, що запалюється, виконані у вигляді конуса і розташовані в центрі пароповітряного простору.

Термоелектричні перетворювачі з максимальним діаметром робочого спаю не більше 1 мм для виміру температури досліджуваної рідини й пароповітряної суміші.

Підготовка до випробувань. встановлюють відповідність досліджуваної рідини паспортним даним.

Проведення випробувань. При обраній температурі випробування реакційна посудина з досліджуваною рідиною термостатують протягом 12 - 15 хв для встановлення термодинамічної рівноваги між рідкою і паровою фазами. При цьому температури рідкої і парової фаз повинні стабілізуватися, а їх різниця не повинна, перевищувати 1°С.

За температуру випробування приймають температуру рідкої фази.

Проводять випробування на запалення, включаючи джерело запалювання на 1с.

Результати випробування на поширення полум'я оцінюють візуально або за допомогою датчика. За запалення приймають поширення полум'я по пароповітряній суміші від джерела запалювання до верхньої частини реакційної посудини.

Оцінка результатів. За температурну межу поширення полум'я приймають середнє арифметичне не менше трьох пар визначень на запалення і відмову, отриманих на трьох зразках досліджуваної рідини.

Збіжність і відтворюваність методу при довірчій імовірності 95% не повинні перевищувати значень, зазначених у табл. 2.

Таблиця 2

Речовина

 Розбіжності, що допускаються, С

збіжність відтворюваність
Хімічні органічні речовини й нафтопродукти 7 15
Технічні суміші й реакційні маси 9 20

Метод експериментального визначення температури тління твердих речовин і матеріалів

Метод реалізується при температурах від 25 до 600°С і не застосується для випробування металевих порошків.

Апаратура. Для визначення температури тління застосовують прилад ОТП, описаний в 2.2.7.

Підготовка до випробувань. Для випробувань готують 10…15 зразків досліджуваної речовини (матеріалу) масою (3,0±0,1) г. Зразки ніздрюватих матеріалів повинні мати циліндричну форму діаметром (45±1) мм; у зразку роблять наскрізний отвір діаметром (20±1) мм зі зсувом від центра на (3,5±0,2) мм для введення пальника.

Плівкові і листові матеріали набирають у стопку діаметром (45±1) мм, накладаючи шари один на одного до досягнення зазначеної маси.

Проведення випробувань. Нагрівають реакційну камеру до температури початку розкладання досліджуваної речовини (матеріалу) або до 300°С.

Витягають із реакційної камери тримач із контейнером. За час не більше 15 с поміщають зразок у контейнер і вводять його в реакційну камеру. Опускають всередину реакційної камери пальник.

Якщо при температурі випробування зразок жевріє (спостерігається світіння) більше 5 с, то випробування припиняють, контейнер витягають із камери і звільняють від продуктів тління. Наступне випробування з новим зразком, проводять при меншій температурі (наприклад, на 50°С менше).

Якщо протягом 20 хв. зразок не жевріє, випробування припиняють і в протоколі відзначають відмову. Методом послідовних наближень визначають мінімальну температуру, при якій за час витримки в печі не більше 20 хв. спостерігається тління зразка, а при температурі на 10°С менше тління відсутнє.

Оцінка результатів. За температуру тління приймають середнє арифметичне значення двох температур, що відрізняються не більше ніж на 10°С, при одній з яких спостерігається тління трьох зразків, а при іншій - три відмови. Отримане значення температури округляють із точністю до 5°С.

Збіжність методу при довірчій імовірності 95% не повинна перевищувати 7°С. Відтворюваність методу при довірчій імовірності 95% не повинна перевищувати 20°С.


Дата добавления: 2018-04-05; просмотров: 403; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!