Експлуатація електричних плит



Перед початком роботи перевіряють надійність приєднання плити до захисного заземлення і роботу перемикачів. Після завантаження конфорок плиту включають загальним пусковим пристроєм, а завантажені конфорки — індивідуальними пакетними перемикачами. На вищий ступінь нагріву конфорки включають тільки в період розігрівання, а потім, залежно від вимог технологічного процесу, її перемикають на середній або низький ступінь, оскільки робота на вищому ступені викликає перегрів спіралей і значно скорочує термін служби конфорок. Жарова поверхня плити повинна бути рівною, гладкою без тріщин і знаходитися на одному рівні з бортовою поверхнею; Щоб на конфорку не випліскувалася рідина і вона не витікала, наплитний посуд необхідно заповнювати не більше ніж на 80 % місткості. Для забезпечення кращої теплопровідності наплитний посуд повинен мати рівне, потовщене дно, щільно прилегле до поверхні конфорки. При використанні наплитного посуду з викривленим дном збільшується термін приготування їжі, погіршується її якість і знижується КПД плити. Якщо жарова шафа забезпечена терморегулятором, в процесі експлуатації перемикачі верхніх і нижніх ТЕНів включають на максимальну потужність, а терморегулятор—на температуру, необхідну для проведення даного технологічного процесу. Одночасно з включенням ТЕНів спалахують сигнальні лампочки, коли в камері досягається задана температура, ТЕНи відключаються і лампи гаснуть. Для зменшення спрацьовування терморегулятора перемикач встановлюють на мінімальну або середню потужність, достатньої для підтримки заданої температури. Після закінчення роботи плиту відключають від мережі і протирають бічну поверхню вологою тканиною, хромовані і нікельовані деталі — сухою тканиною, а жарову поверхню очищають сухим способом. Особливо ретельно очищають канавки конфорок і отвору для стоку-жиру у плит з конфорками для безпосереднього смаження.

1.7. Техніка безпеки праці кухара

Кухар повинен:

1. Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку, вимоги норм, правил та інструкцій з охорони праці.

2. Користуватися спецодягом та засобами індивідуального захисту.

3. Працювати тільки на справному обладнанні.

4. Не допускати присутності на робочому місці сторонніх осіб.

5. Утримувати робоче місце в чистоті, не захаращувати його.

6. Пам'ятати про особисту відповідальність за виконання правил охорони праці та безпеку товаришів по роботі, не виконувати вказівок, які суперечать правилам охорони праці.

7. Вживати заходів по усуненню порушень правил охорони праці.

8. Бути на робочому місці в чистому одязі і взутті.

9. Приступаючи до роботи після відлучки з робочого місця і після стикання з забрудненими предметами, руки необхідно мити з намилюванням не менше двох разів. Особливо ретельно їх слід мити після відвідування вбиральні. В цих випадках руки треба вимити теплою водою з милом, потім 0,2%-им освітленим розчином хлорного вапна, а потім знову помити теплою водою з милом.

Особи, які працюють в одязі з короткими рукавами, повинні мити руки до ліктів.

10. Утримувати нігті коротко підстриженими та не наносити на них лак.

11. Чоловіки - чисто поголені, жінки - охайно причесані.

12. Повідомляти про одержані на виробництві чи вдома порізи, удари, інші поранення, а також про інфекційні захворювання в сім'ї.

Основні небезпечні та шкідливі виробничі фактори, які діють на кухаря:

1. Протяги.

2. Захаращеність робочого місця.

3. Відсутність спеціальних пристосувань, інструменту, обладнання.

4. Підвищена температура поверхні обладнання.

5. Підвищена температура, вологість, рухливість повітря робочої зони.

6. Недостатня освітленість робочої зони.

7. Незахищені струмоведучі частини електрообладнання.

8. Підвищена загазованість робочої зони.

9. Кухар забезпечується спецодягом: куртка біла бавовняна, брюки світлі бавовняні (спідниця біла бавовняна для жінок), фартух білий бавовняний, ковпак білий бавовняний або косинка біла бавовняна, рушник, тапочки, туфлі, або черевики текстильні чи текстильно-комбіновані на неслизькій підошві.

10. Заколювати спецодяг і тримати у кишенях одягу булавки, скляні та інші гострі предмети забороняється.

11. Кухарські ножі, скребки для зачистки риби повинні бути рівні, зручні та міцно насаджені на дерев'яні держаки.

12. Ножі і мусати повинні мати на держаках запобіжні виступи.

13. Не допускаються тріщини та задирки на дошках для обробки і колодах для розрубування м'яса.

14. Наплитні котли, каструлі, сотейники та інший кухонний посуд повинен мати міцно прикріплені ручки, рівне дно і добре пригнані кришки.

15. Інвентар і посуд повинен мати маркірування.

16. Посуд для завантаження овочів у машини і ванни повинен бути ємністю не більше, ніж на 10 кг продукту.

17. Для котлів з їжею в цеху повинні бути стійкі підставки.

18. На робочих місцях біля печей, плит, жарочних шаф та іншого обладнання, працюючого з підігрівом, необхідно застосовувати повітряне душирування.

19. Кожний електронагрівальний апарат підключається до зовнішньої мережі окремою електропроводкою з індивідуальними плавкими вставками та пусковими пристроями.

20. Пускові пристрої повинні знаходитись у безпосередній близькості від робочого місця, забезпечуючи при цьому швидке і безпечне вмикання та вимикання апарату.

21. У виробничих приміщеннях електропроводка повинна бути прокладена в трубах для захисту від механічних пошкоджень та вологи.

22. Робітники, які працюють на обладнанні, повинні бути забезпечені інструкціями по експлуатації обладнання, в яких викладені вимоги охорони праці.

23. Забороняється приступати до роботи в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, вживати алкогольні напої в робочий час. Палити на території та в приміщеннях закладу забороняється.


Дата добавления: 2018-10-25; просмотров: 230; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!