Особливості розробки стандарту консорціуму OASIS



 

Першим кроком на шляху становлення стандарту OASIS є формування на Web-сайті організації так званого списку обговорення (discussion list), мета якого обґрунтування необхідності створення технічного комітету і обговорення його завдань, статуту і т.п. Для цього не менше трьох членів консорціуму направляють в Правління технічних комітетів OASIS (OASIS TC Administration) відповідне прохання, вказавши потенційні завдання майбутнього комітету, назву цього списку обговорення, імена осіб, що беруть участь в його формуванні, контактну інформацію, а також ім'я керівника цього проекту.

Після отримання вказаного прохання Правління технічних комітетів OASIS публікує ці матеріали, призвавши членів організації до участі в обговоренні. Вказаний список обговорення є реєстром електронних адрес, який знаходиться на сайті консорціуму.

Наступний крок – звернення в Правління технічних комітетів OASIS з пропозицією об утворення Технічного комітету. Така заявка включає наступну інформацію: назва майбутнього Технічного комітету, декларація його завдань, перелік вихідних документів комітету, плановані терміни завершення робіт. Примітно, що в цьому документі також указується мова проекту - робота в комітеті може здійснюватися на будь-якій мові, хоча підсумковий звіт про його діяльність, що представляється членам OASIS на твердження, повинен бути написаний на англійській мові.

Після отримання даної пропозиції Правління технічних комітетів OASIS публікує дану інформацію, звертаючись до членів організації із закликом до участі в роботі даного комітету. Правління також може відхилити заявку, вказавши причину відмови. У разі позитивного рішення Правління формує загальнодоступний і закритий списки розсилки, призначені для даного комітету.

Заклик до участі в роботі нового комітету – це фактично пропозиція приєднатися до комітету, для цього необхідно направити на ім'я голови комітету відповідний лист, а також підписатися на загальнодоступний список розсилки.

Відомо, що в консорціумі OASIS розробляються і приймаються два види технічних матеріалів: специфікації комітетів (Committee Specification) і стандарт OASIS (OASIS Standard).

Специфікація комітету – це остаточна і затверджена членами комітету версія документа. Наявність цього статусу є достатньою умовою для того, щоб організації могли почати використовувати дану специфікацію, хоча перехід специфікації на наступний рівень – стандарт OASIS – надає їй додаткової "ваги". Необхідно мати на увазі, що технічний комітет має право не висувати свою специфікацію на отримання статусу стандарту.

Як і у разі інших рішень, що приймаються комітетом, дана "ухвала" заноситься в протокол і публікується на Web-сторінці і в списку розсилки. Крім того, щоб специфікація з'явилася на Web-сторінці, на якій перераховані специфікації комітетів, голова комітету повідомляє про ухвалу комітету керівника технічними комітетами (TC Administrator).

Стандарт OASIS – це специфікація комітету, яка після представлення членам консорціуму на розгляд, була схвалена в ході проведеного голосування.

Перш ніж внести специфікацію на твердження, пропонована специфікація передається "на суд громадськості". Мета цього кроку – гарантувати, що документ гідний висунення на статус стандарту (при цьому, комітет може провести декілька циклів розгляду з подальшим голосуванням на предмет остаточного затвердження документа як специфікація комітету).

Після закінчення даного етапу технічний комітет ухвалює рішення шляхом голосування про те, чи направляти дану специфікацію на здобуття статусу стандарту. У разі позитивного результату голова комітету направляє Керівнику технічних комітетів специфікацію і супутню документацію, а також сертифікат, підтверджуючий, що, принаймні, три організації-члена OASIS успішно використовують дану специфікацію.

Після отримання вказаних документів керівник технічних комітетів перевіряє заявку на предмет її відповідності вимогам регламенту технічних комітетів, після чого передає цей документ членам OASIS на розгляд. В період розгляду члени консорціуму знайомляться із специфікацією комітету; на даному етапі висунення коментарів не вітається, оскільки вважається, що специфікація вже пройшла етап вивчення і прийому зауважень. Таким чином, до кінця цього етапу члени OASIS зобов'язані проголосувати за або проти пропонованого стандарту. Правом голосу володіють тільки корпоративні члени організації. Варто відмітити, що голосування є відкритим і проводиться за допомогою відправки електронних повідомлень.

Ще одна цікава особливість полягає в тому, що для того, щоб одержати статус стандарту OASIS, специфікація комітету повинна одержати не менше 10% голосів, проте, число тих, що проголосували проти також повинно бути не більше 10%. За словами представників OASIS, вказане правило, з одного боку, дозволяє затвердити стандарт, якщо він дійсно має підтримку, а з іншого боку, також легко відмінити його, якщо члени консорціуму бачать його неспроможність. Проте, якщо специфікація не дістала схвалення, технічний комітет має право повторити її уявлення на статус стандарту.

У разі позитивного результату оголошення про вихід нового стандарту і сам стандарт публікуються на сайті OASIS.

Висновки до розділу 3

1. Наведений опис технологій розробки стандартів, прийнятих W3C і OASIS, показує, що вони побудовані на одному і тому ж підході.

2. Показано, що якщо в W3C відправною точкою на початку роботи над стандартом є формулювання ідеї – створення нового напряму з подальшим виділенням ресурсів (технічних груп), то в OASIS все будується навколо формування "цільового" комітету. Що є відмінною рисою цих технологій

3. Застосування наведених вище технологій дозволяє розробити універсальну схему побудови і затвердження стандартів.

 


 


Дата добавления: 2018-10-25; просмотров: 210; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!