VII. Закріплення вивченого матеріалу та отримання додаткової інформації.
Конспект уроку
Тема Способи живлення тварин. Ланцюжки живлення
Природознавство, 3 клас
Розділ. Жива природа.
.
Вчитель Кондрат Г.О.
Тема. Способи живлення тварин. Ланцюжки живлення.
Мета: - формувати поняття «рослиноїдні», «хижі» та «всеїдні» тварини; збагатити знання учнів про тварин;
- розвивати уміння об’єднувати тварин у групи за способом живлення, складати ланцюжки живлення; уміння працювати в групах, послідовно і чітко висловлювати свою думку;
- виховувати дбайливе ставлення до тварин, любов до природи; інтерес до усної народної творчості; спостережливість, старанність і активність на уроці.
Обладнання: картки із завданнями, слайди з ілюстраціями тварин – представників різних груп за способами живлення; конверти з малюнками для встановлення ланцюжків живлення.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Любі діти!
Продзвенів уже дзвінок,
всіх покликав на урок.
Дарма часу ви не гайте,
працювати починайте.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
· П’ять учнів за завданнями на картках працюють на дошці.
Перша картка |
|
Друга картка |
|
Третя картка |
|
Четверта картка |
|
П’ята картка |
|
· Решта учнів відгадують загадки про тварин:
|
|
Скажіть-но, діти, що воно за птиця?
Усе життя співати в півня вчиться,
але і досі зна вона всього
лиш половину пісеньки його. (Зозуля)
В неї є велика хата
на духмяний мед багата. (Бджола)
По траві повзла змія.
Налякався добре я.
Від гадюки біг чимдуж,
а то виявився … (Вуж)
У воді водиться,
Із хвостом родиться ,
|
|
Як виростає –
хвіст пропадає. (Жаба)
Зубаста, тонкоребра,
смугаста, та не зебра,
гроза для риб ставка,
вгадайте, хто така? (Щука)
Влітку медом ласував
досхочу малини мав.
А як впав глибокий сніг
позіхнув і спати ліг.
Бачив чи не бачив сни,
а проспав аж до весни. (Ведмідь)
Слайд 1)
· Робота учнів за запитаннями на основі слайду відгадок:
- До якої групи відноситься зозуля? Чому?
- До якої групи відноситься бджола? Чому?
- До якої групи відноситься вуж? Чому?
- До якої групи відноситься жаба? Чому?
- До якої групи відноситься щука? Чому?
- До якої групи відноситься ведмідь? Чому?
· Обмін учнів цікавими відомостями про представників різних за суттєвими ознаками груп тварин.
· Аналіз роботи учнів.
ІІІ. Ознайомлення з темою уроку.
Запропонувати учням прочитати тему уроку на екрані.
«Способи живлення тварин. Ланцюги живлення» (Слайд 2 )
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
Тварини – частина живої природи. Однією з умов їх існування є живлення. Саме тому тварини пристосувалися добувати собі корм. Одні живляться рослинами, інші – рослиноїдними тваринами, а є й такі, що полюбляють і рослинну, і тваринну їжу.
Господарська діяльність людей, мисливство, а також браконьєрство, стали причиною того, що на Землі зникло багато видів тварин. Щоб зупинити цей згубний процес, людина повинна досконало знати способи та ланцюжки їх живлення.
|
|
V. Робота над темою уроку.
· Розповідь учителя, яка супроводжується ілюстративним матеріалом (слайди).
За способом живлення тварини поділяються на три групи: рослиноїдні, хижі та всеїдні.
(Слайд 3 )
Лось, голуб, лин, корова, коза, кінь, білан капустяний, яблунева плодожерка, заєць, колорадський жук, хрущ, капустянка - ось далеко на повний перелік представників цієї групи. Їх корм - трава, овочі, фрукти, листя, гілки, коріння та пагони рослин.
Тварини, чиїм кормом є інші тварини, називаються хижими.
(Слайд4)
До хижих відносяться: вовк, лисиця, кіт, ласка, видра, орел, ящірка, яструб, жук водолюб, сонечко, сом, крокодил, шуліка, акула, гадюка та багато інших тварин.
Третя група – всеїдні тварини. Вони живляться як рослинною, так і тваринною їжею. До неї належать: ведмідь, їжак, хохуля, горобець, мурашка, короп, курка, синиця, лящ, сойка, сорока, карась, дятел, качка тощо.
(Слайд 5 )
· Робота з підручником.
- Прочитати статтю «Ланцюжки живлення» на ст. 139-140 підручника.
|
|
- Дати відповідь на запитання до статті:
§ Що називають ланцюжками живлення?
§ З чого складаються ланцюжки живлення?
§ Що є першою ланкою в ланцюжку живлення?
§ Про який ланцюжок живлення довідались зі статті?
· Практична робота учнів.
- За малюнками на слайді встановити ланцюжок живлення.
(Слайд 6 )
- Звірити результат роботи з відповіддю на слайді.
(Слайд 7)
VI. Фізкультхвилинка.
VII. Закріплення вивченого матеріалу та отримання додаткової інформації.
· Робота в малих групах (4-5 уч.)
- За малюнками в конвертах скласти ланцюжки живлення. (Про результати роботи, використовуючи технологію «Мікрофон», доповідають спікери груп)
· Сторінка для допитливих. Цікаве про тварин.
- Великий сом може полювати навіть на птахів і дрібних звірів.
- Поділ тварин за способом живлення має відносний характер. Так, миші, які зазвичай живляться зерном, полюють на комах, а білки можуть наробити лиха у пташиних гніздах.
- Найдбайливіші серед птахів – синиці. Вони вигодовують пташенят близько двох тижнів. За цей час пара дорослих синиць приносить своїм малятам не менше 10 тисяч комах.
VIIІ. Підсумок уроку.
· Підсумкова бесіда.
- Які є групи тварин за способами живлення?
- Назвати по два представники з кожної групи.
· Проаналізувати роботу учнів.
ІХ. Домашнє завдання.
- Опрацювати матеріал на 138 – 140 сторінках підручника.
- Опрацювати завдання на 45-46 сторінках зошита з друкованою основою.
- Дібрати цікаві відомості про представників кожної, за способом живлення, групи тварин.
Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 168; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!