А прав проведення інвентаризації.



1. Переважування, обмір, підрахунок, який інвент комісія проводить у порядку розміщення З в конкретному приміщенні, не допускаючи безладного переходу від одного виду З до іншого.

2. Інвентар описи скл окремо на З, що перебувають в дорозі на неоплачені в строк покупцями відвантажені товари і на ті, що перебувають на складах ін. п-в.

3. К-ь виробн. З і товарів, що зберіг в непошкодженій упаковці постачальника може визначатися на підставі док при обов’язковій перевірці в натурі частини таких З.

4. МВО на прибуткових док з обліку З, що надійшли на об’єкт і прийняті під час його інвентаризації роблять відмітки після інвентаризації з вказівкою на дату опису в присутності членів інвент комісії і за підписом її голови.

5. На видаткових док про З, які відпущено зі складу під час інвентаризації з дозволу керівника п-а і гол бухгалтера у присутності членів інвентаризаційної комісії за підписом голови робиться відмітка. Дані З заносяться до окремого опису в тому порядку як вони видавалися.

6. Сипучі матеріали зважуються вибірково, для цього виготовляється ящик обсягом 1 м3 і вибирається 5 проб із різних місць. Заг вага усіх проб вираховується за значенням питомої ваги матеріалу.

За проведеною таким методом інвентаризацією не виводяться результати. Вона проводиться для того, щоб пересвідчитись чи немає великих відхилень. В тому разі, якщо вибіркової інвентаризацією виявлено значні розбіжності між наявними і обліковими даними проводиться суцільне переважування.

 

А правильності оцінки запасів.

Перевірка правильності оцінки З при надходженні, придбанні. При проведенні такої перевірки а-у слід враховувати, що в синт обліку придбання запасів може здійсн в оцінці за факт в-ю придбання або за обліковими цінами (за плановою, нормативною собі придбання). Залежно від обраного варіанту обліку витрат на в-о, випуск і оприбуткування готової продукції можна відобр в оцінці за одним з варіантів, що вибраний в обліковій політиці: за повною фактичною в-ю, за плановою соб.

При перевірці руху матеріалів, в першу чергу, слід перевірити правильність їх оприбуткування. Неповне оприбуткування матеріалів призводить до утв не відобр в обліку залишків. Тому слід порівняти дані ПКО з даними супровідних док постачальників (рах-фактури, ТТН). У випадку розбіжностей на п-і повинні скл не прибуткові ордери, а приймальні акти і пред'являтись претензії постачальникам. Якщо в обліку відображено певні суми, тоді необхідно провести зустрічні перевірки: можливо претензії насправді задоволено, матеріали допоставлено, але не оприбутковано. Крім того, трапляються випадки, коли тривалий час суми, без задоволення позивача і без розслідувань, списуються на витрати підприємства за довідкою, складеною головним бухгалтером або бухгалтером по розрахунках.

 

15. А дотримання умов збереження виробничих запасів.

2. А наявності та стану збереження З доцільно поч. з ознайомлення з місцями зберігання З, орг.-ю складського господарства та стану складського обліку. Після цього а-р визначає коло вибірки для проведення інвентаризації З, а також АЗ вцілому.

А-ка перевірка передбачає:

- обстеження місць зберігання З; - наявність вимірювальних приладів; - якості ведення складського обліку З; - кваліфікація МВО; - надійність охорони.

Під час перевірки склад господ а-ру слід зв увагу на:

1. правильність розміщення виробничих З на складах

2. забезпеченість складів контрольними замками, пломбами, протипожежними засобами, ваговимірювальними приладами. 3. систематичність здійсн перевірок точності ваго вимір приладів.

4. своєчасність проведення санітарно-гігієнічних заходів склад приміщень. 5. наявність договорів про повну матеріал відповідальність. 6. наявність у завідуючих складами посадових інструкцій про порядок ведення склад господ та їх облік. 7. відповідність складських приміщень вимогам збер вироб З від псування та розкрад.

За домовленістю із замовником а-р разом із посадовими особами п-а може здійсн раптову перевірку якості контролю за збереженням та відпуском виробн. З.

А-р зясовує порядок документального оформлення відпуску З зі складу, особливо за межі п-а (перепустка, накладна).

 

 

А позик банків.

2. Мета: перевірка дотрим законодавства щодо викор та погаш кредитів банку, прав від обр кредитних опер в БО.

Джерела інф: 1. Кредитні договора та додатки до них. Розрахунки величини застави, перелік об’єктів застави. 2. ПД з обліку одерж, викор і повернення довгострокових кредитів банку. 3. Облікові регістри, що викор для від обр банківських кредитів, ж-о 2 с-г. 4. Гол книга, звітність. 5. А-і висновки та ін. док, що узагал рез контролю.

Під час А кредитних операцій а-р здійсн аналіз обліку розрахунків в нац. і іноз валютах за короткостроковими кредитами банків (до 1р), а також простроченими позиками (термін погашення яких минув).

В процесі А необх перевірити зміни, що стосуються залишків за розрах банківських кредитів і вст. Достовірність ін. даних, що від обр потоки гр. коштів, враховуючи умови повернення кредитів.

Після цього перевіряється їх викор, своєчасність погашення наданих кредитів, правомірність віднесення на витрати нарахованих % за користав кредитами, перевір правильності від обр кредиторських операцій в БО.

Для того, щоб перевірити чи був викор кредит за цільовим призначенням порівнюють умови кредит договору з док, що підтверджують викор коштів, отриманих за кредит.

А-р вст. Своєчасність погашення заборгованості банку за отриманими кредитами шляхом зіставлення дати погашення кредитів з терміном їх погашення.

Особлива увага приділяється виявленню простроченої заборгованості банку за кредитами, причин її виникнення, простроч заборгов в зв’язку з оплатою підвищених %.

Після цього а-р здійсн перевірку відповідності даних синт і анал обліку, а саме а-р повинен переконатися у правильності від обр в обліку госп операцій з кредитуван ням на рах 50 і 60 в регістрах синт обліку, який відкри вають на місяць і в якому для кожного рах виділено окре мі розділи і в аналіт обл, який ведеться за видами позик.

А-р повинен підсумувати залишок на кін міс за рах позик визнач в аналіт даних і звірити з залишками в Гол книзі, а також переконатися в правильності перенесення в Гол книгу в кінці місяця Кт оборотів рах 50 і 60 з регістра синт обліку.

 

 

А розрах за ін. операціями.

Рах 68.Під час А розрах за ін. операц досліджуються кожна КтЗ з погляду законності її виникнення та своєчасності погашення.

А-р має встановити:

1. Достовірність від обр в балансі суми КтЗ.

2. Обліковано заборгов за якою закінчився строк позовної давності, зясувати причини її виникнення та вжити заходи для її недопущення.

3. Обгрунтованість списання заборгов.

4. Правильність оформлення підтвердж док.

5. Обгрунтув безнадійності боргів.

Джерела інф:1. Акти інвентаризаційних розрахунків.

2. Розрахунково-платіжні відомості.3. Ж-о 3Г с-г.

При А операцій субрах 681 необхідно:

1. провести перевірку того, що залишок за рах 681 у собі містить:- усі види авансів і передплат, отриманих п-м незалежно від видів валют і видів д-і. Усі поточні аванси повинні бути погашені протягом операц періоду чи 12 міс з дати балансу;- суми авансів, отримані винятково в коштах.

2. провести звірку залишку заборгов з даними Гол книги із залиш в облікових регістрах.

3. здійсн перевірку наявності Актів звірки відповід їх даним з аналіт і синт обліків.

4. виявити кредиторів від яких отримані великі суми авансів.5. за погодженням із керівником п-а-замовника направити запити на підтвердження заборгов.

6. перевірити наявність договорів і реєстрації їх у спец журналі.7. перевірити правильність від обр КтЗ у балансі.

8. перевірити на наявність у складі КтЗ отриманих претензій.9. за погодженням із замовником скласти реєстр визначення заборгованості з терміном позивної давності, що минув, причини її виникнення.

Субрах 683 – перевірка стану внутрішньогосп.розрах передбачає:1. Виявлення структурних підрозділів, розрахунки між якими здійсн з викор субрах 683.

2. Зясув документообігу за внутрішньогосп розрах.

3. Перевірку процедури поточ контролю за правил внутрішньогосп розрах і станом взаєморозрах.

4. Виявлення особливостей у внутр.-господ розрах за зв період.5. Перевірку правил від обр операцій по рах 683.

Під час А рах 684 а-р проводить перевірку на предмет підтвердження того, що дана КтЗ виникла в ході фін д-і п-а і повинна бути погашена протягом з 12 міс з дати балансу чи операц циклу.

А-р перевіряє правильність нарахув % за використання коштів або товарів, отриманих у кредит або викор майна, отриманого в користування.

Розрах з ін. кредиторами вивчають стосовно кожного кредитора. А-р зіставляє дані за док п-а з виписками банку, платіж доруч, записами за рах 685. При цьому аналіт облік перевіряють у Відомостіаналіт обл.-розрах, де на основі ПД від обр обороти за Кт кореспонд з Дт відповідного рах.

Перевіряючи підсумки за кожним кредитором а-р контролює достовірність вцілому за Відомостями, після чого порівнює з оборотом за місяць дані перенесені до ж-о 3Г с-г.

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 102; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!