Остання сім ’ я / Ostatnia Rodzina



ДНІ ПОЛЬСЬКОГО КІНО – 2017

Київ, Харків, Одеса, Дніпро, Маріуполь, Луцьк, Вінниця

Жовтня 2017 року

Фільм-відкриття

Мистецтво кохання / Sztuka Kochania

Історія Міхаліни Віслоцької

107 хв.

Польща, 2017

 

Жанр: біографічна драма

Режисер: Марія Садовська

Сценарій: Кшиштоф Рак

Оператор: Міхал Собочінський

Музика: Раджімір Дембський

Актори: Магдалена Бочарська, Ерик Любос, Пйотр Адамчик, Борис Шиц, Кароліна Ґрушка

Правовласник: Be For Films

 

Міхаліна Віслоцька написала книгу, що змінила все. Але перш, ніж "Мистецтво кохання" підкорило рідний книжковий ринок і революціонізувало сексуальність Польської народної республіки, її авторка мусила пройти довгий шлях. Відомий гінеколог присвятила роки ламанню консервативних звичаїв і перепалці з бездушною цензурою. Розповідь про появу "Мистецтва кохання" Міхаліни Віслоцької – це історія сексуальної революції у польській версії.

 

Марія Садовська – співачка, композитор, аранжувальниця, продюсер і режисер. Автор багатьох кліпів. У 2002 році закінчила навчання на факультеті режисури Державної вищої школи кіно, телебачення і театру в Лодзі (Польща). Симпатію публіки авторка здобула завдяки своєму попередньому фільмові День жінок 2012 року.

 

 «Я почуваюсь комфортно, коли я можу розповісти історію про людину, яка повстає проти існуючої системи» (Марія Садовська).

 

 

«Добре зроблене, легке і свідоме своїх переваг кіно для глядачів. Раз розважить, раз зворушить, не дереться невідомо куди. Якби таким була «більшість» польського кіно, ми були б врятовані» (Давід Карпюк, Newsweek).

«Фільм заряджений великою дозою почуття гумору, але водночас він показує цілий ряд емоцій і людських взаємин, зовсім не оминаючи при цьому і трагічних аспектів» (Kароліна Пікус, blogodynka.pl).

Червоний павук / Czerwony P aj ą k

90 хв.

Польща, Чехія, Словаччина, 2015

 

Жанр: трилер

Режисер: Марцін Кошалка

Сценарій: Марцін Кошалка, Лукаш M. Мацєєвський (на основі сценарію «Лоло» Марти Шредер)

Оператор: Марцін Кошалка

Музика: Петр Остроухов

Актори: Філіп Плавяк, Адам Вороновіч, Юлія Кійовська, Малґожата Форемняк, Войцех Зєлінський

Правовласник: Mental Disorder 4

 

Кароль, звичайна молода людина, яка стикається з набагато старшим за віком чоловіком, якого він вважає Червоним Павуком – жахливим серійним вбивцею, що полював на вулицях Кракова у 1960-х роках. Кароль стає одержимим і слідкує за ним. Тим часом він зустрічається із Данкою – трохи старшим за нього фотографом, яка працює у місцевій газеті. Кароль – водночас спокушений любов’ю і захоплений смертю, – але незабаром йому доведеться зробити найважливіший вибір свого життя…

 

Марцін Кошалка – краківський польський режисер документального кіно і кінематографіст. Його документальні фільми демонструвалися і отримували визнання на міжнародних кінофестивалях у Нью-Йорку, Карлових Варах, Їглаві, Кракові, Торенто та інших. «Червоний павук» – його дебютний художній фільм.

 

«Це фільм для вдумливої аудиторії, яка не боїться постати перед вибором. Крім того, це фільм для глядачів, які цікавляться кінематографом як формою мистецтва» (Марцін Кошалка).

 

 

«Це надзвичайно густе і парадокументальне кіно, але водночас воно просякнуте смаком і гарно зняте» (Wpolityce.pl).

« Зло пускає паростки, притягує, переноситься із людини на людину. Саме про це розповідає фільм Кошалки» (Тадеуш Соболевський, wyborcza.pl)

 

 

Марія Склодовська-Кюрі / Maria Sk ł odowska - Curie

 

100 хв.

Польща, Німеччина, Франція, Бельгія, 2016

 

Жанр: біографічна драма

Режисер: Марі Ноель

Сценарій: Марі Ноель, Андреа Столл

Оператор: Міхал Енґлерт

Музика: Бруно Куле

Актори: Кароліна Ґрушка, Шарль Берлінг, Іза Куна, Данієль Ольбрихський, Пйотр Гловацький, Ян Фрич

Правовласник: Pokromski Studio

 

«Марія Склодовська-Кюрі» – це багата, міжнародна копродукція про життя відомої польської лауреатки Нобелівської премії. Історія незвичайної жінки, яка без вагання йшла за покликом серця, а завдяки розуму, знання і непересічного таланту зуміла здобути прихильність світу науки, де завжди домінували чоловіки. Це також неповторна подорож у часі до Парижа на зламі століть – міста мистецтва і відкриттів, що змінювали світ.

 

 

Марі Ноель – німецька сценаристка, режисер і кінопродюсер. З 1979 року співпрацювала з чоловіком Петером Зеером. 1988 року вони разом відкрили продюсерську фірму «P’Artisan Filmproduktion GmbH», спільно створили два фільми «Дружина анархіста» і «Людовик Шалений». За перший фільм отримали головну нагороду на фестивалі у Мюнхені, а також нагороду за найкращу режисуру.

«Моєю метою є наблизити до глядача невідоме дотепер, людське обличчя цієї героїні» (Марі Ноель).

 

 

«Прекрасна головна акторка. Дуже добрий підхід до теми, що не намагається нічого вигадати, нічого силоміць зіпсувати, ані прикрасити» (Мацєй Гаєвський, spidersweb.pl).

«Я вдячна, що творці в певному розумінні «зняли позолоту» з життя науковця, показуючи в Марі людину, таку, як ми» (Емілія Кошела, kulturatka.pl).

 


Новий світ / Nowy Świat

84 хв.

Польща, 2016

 

Жанр: драма

Режисери: Ельжбєта Бенковська, Лукаш Остальський, Міхал Вавжецький

Сценарій: Моніка Дембінська, Ельжбєта Бенковська, Ізабела Александрович, Максиміліан Новіцький

Оператор: Славомір Вітек, Цезари Столецький, Пйотр Павлус

Музика: Єжи Роґєвіч

Актори: Ольга Аксьонова, Хассан Аккух, Каріна Мінаєва, Станіслав Боклан, Георгій Лещенко

Правовласник: Akson Dystrybucja

 

«Новий світ» – це три зворушливі історії молодих людей, які намагаються знайти своє місце у кращому світі... у Польщі. Жанна разом з дитиною втекла з охопленої хаосом Білорусії, залишивши там чоловіка – відомого опозиціонера. Аззам працював на польську армію в Афганістані як перекладач, через що його вважають зрадником. Тепер він намагається подолати воєнну травму. Віра, відштовхнута родиною, виїхала з України, щоб розпочати нове життя, коли несподівано старе вирішило нагадати про свої права.

«Новий світ» зворушує щирістю і справжніми емоціями, показуючи людей, котрі оточують нас щодня і яких ми не помічаємо. У мандрівці до кращого, у втечі від травм ми бачимо долі тих, для кого Польща стала «новим світом».

 

 

ЕЛЬЖБЄТА БЕНКОВСЬКА – випускниця факультету режисури Ґдинської вищої школи фільму і славістики Ґданського університету. Її дипломний фільм «Олена» був першим польським фільмом цієї категорії, котрий було включено до головного конкурсу короткометражних фільмів 66 Міжнародного кінофестивалю у Каннах «Short Film Palme d’Or».

 

МІХАЛ ВАВЖЕЦЬКИЙ – театральний і кінорежисер, сценарист, автор короткометражних художніх і документальних фільмів. Випускник факультету режисури телебачення і радіо Сілезького університету в Катовіцах, а також Організації кіно- і телевиробництва і Краківської вищої школи сценаристів.

 

ЛУКАШ ОСТАЛЬСЬКИЙ – випускник факультету соціальних наук Ґданського університету. Багаторазовий лауреат конкурсів фотографії для преси. 2013 року закінчив режисерський факультет Ґдинської вищої школи фільму. Його дипломний фільм «Матір» отримав багато нагород на польських і закордонних кінофестивалях.

 

«Варто познайомитися із цим фільмом і перш за все не втрачати з поля зору цих трьох режисерів» (Кшиштоф Поляський, telemagazyn.pl).

«Мужній, зворушливий і щирий – ось претендент на кінонагороди» (Анна Фелсковська, mfcinerama).

 


Остання сім ’ я / Ostatnia Rodzina

124 хв.

Польща, 2016

 

Жанр: біографічний

Режисер: Ян П. Матушинський

Сценарій: Роберт Болесто

Oператор: Кацпер Фертач

Музика: Атанас Валков

Актори: Анджей Северин, Давід Огроднік, Александра Конєшна, Анджей Хира, Магдалена Бочарська

Правовласник: New Europe Film Sales

 

Бекшинський – джентльмен з арахнофобією, жорсткими сексуальними фантазіями та пристрастю до малювання пронизливих антиутопійних картин. Бекшинський – сімейний чоловік, який бажає лише найкращого для своєї коханої дружини Зофії та сина-невротика Томаша. Зофія – хороша жінка-католичка намагається зберегти родину разом, але проблемний син Томаш виявляє свою важкість вибухами насильства та суїцидальними загрозами. Бекшинський ніколи не вірив, що сімейне життя завжди буде сонячним і веселковим...

Засновано на справжній химерній історії культового польського художника Зджіслава Бекшинського. Перший художній фільм від режисера документального фільму «ГЛИБОКА ЛЮБОВ». Володар Золотих Левів на кінофестивалі в Ґдині.

 

 

Ян П. Матущинський закінчив кінорежисуру на факультеті радіо і телебачення ім. Кжистофа Кєсьловскі Сілезького університету в Катовіцах та закінчив курс документалістики в Школі Вайди. Його фільми, такі як «15 РОКІВ МОВЧАННЯ», «ПІСЛЯСВЯТО», «НЕБЕСА» і «ГЛИБОКА ЛЮБОВ», були продемонстровані та отримали призи на численних фестивалях у Польщі та за кордоном. «ОСТАННЯ РОДИНА» – його дебютний художній фільм.

 

«Я завжди думав, що історія Бекшіньського була такою, із якої вийшов би гарний фільм» (Ян П. Матушинський).

 

«Цей вражаючий дебют можна зарахувати до групи фільмів про хвороби нашого століття, депресію і рятівну роль мистецтва» (Wyborcza.pl)

«Остання родина» режисера Яна П. Матушиньського подібна до картин Зджіслава Бекшинського: неспокійна, захоплива і хвилююча. Я не маю сумніву – це один з найважливіших польських фільмів останніх років» (Якуб Ґриґєль, spidersweb.pl).

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 130; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!