ПОРЯДОК ПІДГОТОВКИ ДО ЗАХИСТУ



ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

Відгук керівника, рецензування

 

Текстову частину дипломної роботи та ілюстрації студент звичайно виконує протягом 10–12 днів. Остаточно оформлену роботу пе­редає керівнику не пізніше ніж за 6 днів до її захисту (дата захисту напи­сана в графіку, який знаходиться на профілюючій кафедрі). Керівник вивчає дипломну роботу і пише відгук, у якому повинен зазначити: обґрунтування  постановки задачі, її актуальності; характеристику змісту розділів ро­боти, методичних та технічних особливостей рішення задачі дипломної ро­боти; оцінку особистого внеску студента; характеристику ступеня са­мостійності і активності студента під час виконання роботи; позитивні якості та недоліки дипломної роботи; оцінку повноти виконання завдання роботи; за­гальну оцінку дипломної роботи студента і рекомендацію щодо присвоєння йому відповідної кваліфікації.

Потім дипломну роботу керівник передає рецензенту, який після вивчення роботи пише рецензію. У рецензії висвітлюють такі моменти: актуальність теми дипломної роботи; оцінка методичних та технічних заходів у роботі, їх оригінальність; наукова новизна роботи; якість виконання текстової та графічної частини роботи; практична цінність одержаних результатів; ступінь відповідності виконаної роботи завданню; позитивні якості та недоліки; рекомендації щодо загальної оцінки роботи та присвоєння кваліфікації.

Рецензент повертає дипломну роботу керівнику, який  знайомить студента зі змістом відгуку та рецензії, звертає його увагу на недоліки в роботі, адже під час захисту студент повинен дати відповіді на всі зауваження рецензента та керівника. Потім дипломну роботу, відгук та рецензію студент передає завідувачу профілюючої кафедри для отримання допуску до захисту. Якщо студент його отримує, то робота надходить до державної екзаменаційної комісії (ДЕК).

 

Ілюстративний матеріал для захисту

Ефективність захисту дипломної роботи значною мірою залежить від якості ілюстративного матеріалу, який використовує студент під час доповіді членам ДЕК. Найчастіше ілюстрації виготовляють у вигляді плакатів на стандартних аркушах білого ватману розміром 594  841 мм (формат А1). Для демонстрації програмних засобів краще всього використати комп’ютер. Ілюстративний матеріал має задовольняти таким вимогам: відповідність порядку викладання та змісту доповіді; повне відображення результатів, які студент одержав особисто під час виконання роботи; стислість, образність та наочність. У дипломних роботах із розробки технічних систем (пристроїв, приладів) рекомендують подавати функціональні схеми, часові діаграми, графіки, окремі спрощені принципові схеми, фотографії. У роботах із розробки програмних систем доцільно наводити математичний опис задачі, алгоритм рішення, графіки.

Малюнки на плакатах звичайно виконують чорною тушшю, а для акцентування певної частини доцільно використовувати туш іншого кольору (наприклад, червону). Малюнки також можна виконати машинним способом із використанням плотера. Товщина лінії на плакаті має бути не менше 2 мм, мінімальна висота літери — 15 мм. Кожен плакат у верхній частині має містити назву відповідно до його змісту. Кількість плакатів для захисту зазвичай складає 3–5 шт.

 

Доповідь

 

Уміння студента правильно і дохідливо доповісти членам ДЕК зміст дипломної роботи значною мірою свідчить про глибину його знань, ступінь самостійності виконання роботи, тому перед захистом він повинен особливо ретельно готувати доповідь згідно з темою дипломної роботи.

Викладення змісту дипломної роботи доцільно проводити в такій послідовності: обґрунтування теми роботи, її актуальність; недоліки існуючого технічного рішення і можливі шляхи їх усунення; постановка завдання дослідження; характеристика технічного рішення завдання, яке обрав студент; аналіз одержаних результатів та їх наукова новизна; результати апробації роботи та їх впровадження; народногосподарське значення роботи та можливі галузі її використання. Тривалість доповіді — не більше 10 хвилин.

Під час підготовки до захисту студенту корисно написати тези доповіді (або весь текст доповіді), узгодити їх із керівником, а потім провести репетицію свого виступу з використанням диктофона. Це надасть студенту можливість прослухати себе ніби «збоку», звернути увагу на темп доповіді, дикцію, інтонацію.

За 1–2 дні до захисту студенту бажано виступити на кафедрі перед керівником, викладачами та студентами з підготовленою доповіддю на тему дипломної роботи. Цей виступ необхідно організувати як попередній захист.

 

 

Захист дипломної роботи

 

Якщо студент склав усі екзамени і заліки згідно з навчальним планом, а дипломна робота повністю оформлена і підписана керівником, рецензентом, консультантом, завідувачем профілюючої кафедри, то технічний секретар ДЕК приймає дипломну роботу до захисту. Дату захисту повідомляють студенту і публікують на дошці об’яв.

Під час захисту студент викладає членам ДЕК основний зміст дипломної роботи відповідно до попередньо підготовленої доповіді без зайвої деталізації. Із метою більш повного виявлення знань студента члени ДЕК можуть задавати йому питання, які пов’язані зі змістом дипломної роботи, а також із загальною теоретичною та спеціальною підготовкою. У відповіді не потрібно повторювати питання, а відповідати на нього одразу, розкриваючи основний зміст. Відповіді мають бути короткі й чіткі, підкріплюватися зверненнями до ілюстративного матеріалу та тексту дипломної роботи. Після відповідей на запитання членів ДЕК зачитують відгук керівника та рецензію. Потім студенту надають заключне слово, у якому він має дати відповіді на зауваження керівника та рецензента, а також висловити свою думку щодо процедури захисту та дипломування в цілому.

ДЕК на закритому засіданні приймає рішення щодо оцінки дипломної роботи і присвоєння студенту відповідної кваліфікації.

Студент, який під час навчання в університеті склав не менше 75% екзаменів на оцінку «відмінно», а інші — «добре», склав державні екзамени і захистив дипломну роботу на «відмінно» одержує диплом із відзнакою. Студента, який захистив дипломну роботу на оцінку «незадовільно», виключають із університету. Рішенням ДЕК він може бути допущений до повторного захисту попередньої або іншої дипломної роботи через рік.

Дипломну роботу після її захисту зберігають в університеті.


ДОДАТКИ

                                                                           Додаток А

 


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 228; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!