Розрахунок поточних (експлуатаційних) витрат



Експлуатаційні витрати – це поточні витрати на експлуатацію та обслуговування об'єкта проектування за визначений період (наприклад, рік), що виражені у грошовій формі.

За методикою Gartner Group до поточних (експлуатаційних) варто відносити наступні витрати:

§ вартість Upgrade-відновлення й модернізації системи (Св);

§ витрати на керування системою в цілому (Ск);

§ витрати, викликані активністю користувачів системи інформаційної безпеки (телекомунікаційної системи) (Сак – "активність користувача").

Під "витратами на керування системою" маються на увазі витрати, пов'язані з керуванням і адмініструванням серверів та інших компонентів системи інформаційної безпеки (телекомунікаційної системи). До цієї статті витрат можна віднести наступні витрати:  

§ навчання адміністративного персоналу й кінцевих користувачів;

§ амортизаційні відрахування від вартості обладнання та ПЗ;

§ заробітна плата обслуговуючого персоналу;

§ аутсорсинг (тобто залучення сторонніх організацій для виконання деяких видів обслуговування);

§ навчальні курси й сертифікація обслуговуючого персоналу;

§ технічне й організаційне адміністрування й сервіс.

Вартість забезпечення роботи користувача відбита в понятті "активність користувача". За даними аналітичних компаній, основні фактори, що впливають на підсумкову вартість володіння інформаційними технологіями, на 75% обумовлені проблемами кінцевого користувача. Ця стаття витрат, за даними Gartner Group, має найбільшу вагу в сукупній вартості системи інформаційної безпеки (телекомунікаційної системи). У ній виділяють наступні під статті витрат:

§ пряма допомога й додаткові настроювання;

§ формальне навчання;

§ розробка додатків;

§ робота з даними;

§ неформальне навчання;

· futz-фактор (параметр, що визначає обсяг витрат, пов'язаних з наслідками некомпетентних дій користувача). Ці витрати зв'язані, наприклад, з участю адміністратора в налагодженні робочої станції, з наданням допомоги користувачеві або з консультаціями.

 

Вагові частки статей витрат у статті «активність користувача»

 

Отже, річні поточні (експлуатаційні) витрати на функціонування системи інформаційної безпеки (телекомунікаційної системи) складають:

 

 С = Св + Ск + Сак , тис. грн.                        (2.13)

 

Витрати на Upgrade-відновлення й модернізацію системи інформаційної безпеки (телекомунікаційної системи)в) можна визначити на підставі фактичних даних організації або користуючись даними табл. 1, про вагові частки статей витрат у сукупній вартості системи інформаційної безпеки (телекомунікаційної системи).

Витрати на керування системою інформаційної безпеки (телекомунікаційною системою)к) складають:

 

 С = Сн + Са + Сз + Сєв+ Се + Сел + Со + Стос, грн.          (2.14)

 

Витрати на навчання адміністративного персоналу й кінцевих користувачів визначаються за даними організації з проведення тренінгів персоналу, курсів підвищення кваліфікації тощо (Сн).

Річний фонд амортизаційних відрахуваньа) визначається у відсотках від суми капітальних інвестицій за видами основних фондів і нематеріальних активів (ПЗ) (табл. Додатка).

Річний фонд заробітної плати інженерно-технічного персоналу, що обслуговує систему інформаційної безпеки (телекомунікаційну систему) (Сз), складає:

 

Сз = Зосн + Здод , грн.                            (2.15)

 

де Зосн, Здод – основна і додаткова заробітна плата відповідно, грн на рік.

Основна заробітна плата визначається, виходячи з місячного посадового окладу, а додаткова заробітна плата – в розмірі 8-10% від основної заробітної плати.

До річного фонду заробітної плати додається єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування – консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.

Розмір єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначається на підставі встановленого чинним законодавством відсотка від суми основної та додаткової заробітної плати (за узгодженням з консультантом економічної частини дипломного проекту).

Вартість електроенергії, що споживається апаратурою системою інформаційної безпеки протягом року (Се), визначається за формулою:

   

     Cел = Р · Fр · Це , грн,                (2.16)

 

де Р – встановлена потужність апаратури інформаційної безпеки (телекомунікаційної системи), кВт;

 Fр – річний фонд робочого часу телекомунікаційної системи чи системи інформаційної безпеки (визначається виходячи з режиму роботи системи інформаційної безпеки);

    Це – тариф на електроенергію, грн/кВт·годин

Витрати на залучення сторонніх організацій для виконання деяких видів обслуговування, навчання та сертифікацію обслуговуючого персоналу (Со) визначаються за даними організації.

Витрати на технічне й організаційне адміністрування та сервіс системи інформаційної безпеки (телекомунікаційної системи) (Стос) визначаються за даними організації або у відсотках від вартості капітальних витрат (1-3%).

Витрати, викликані активністю користувачів системи інформаційної безпеки (телекомунікаційної системи)ак) можна орієнтовно визначити, користуючись даними табл. 1 про вагові частки статей витрат у сукупній вартості системи інформаційної безпеки (телекомунікаційної системи).

У кожному конкретному випадку можуть бути враховані й інші види поточних витрат, що визначаються специфікою експлуатації проектованої системи інформаційної безпеки (телекомунікаційної системи).

 


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 364; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!