КЛАСИФІКАЦІЙНІ ОЗНАКИ, СТРУКТУРА



Комплексне творче завдання «Інтерв’ю у практика». 

Візьміть інтерв’ю у працівника книжкової розкладки і підготуйте до друку в студентських виданнях «Редактор», «Молодий журналіст» кореспонденції на теми: «Що на сьогодні вважається бестселером (за тематикою)», «Чи впливає мова видання на вибір читача потрібної книги», «Коельо (Умберто, або інший культовий автор) українською і російською мовами: аргументи за і проти щодо остаточного вибору покупця».  

ТЕМА: СУЧАСНЕ ВИДАВНИЦТВО:

СТВОРЕННЯ ТА РЕЄСТРАЦІЯ

Комплексне творче завдання «Інтерв’ю у практика». 

Візьміть інтерв’ю у продавця газетного кіоску і підготуйте до друку в студентських виданнях «Редактор», «Молодий журналіст» кореспонденції на теми: які видання і чому найбільше беруть покупці; чому «Літературну Україну («Українське слово») тощо часто кіоскери не виставляють на розкладку; за якими критеріями і хто формує замовлення щодо асортименту і кількості щоденних продаж періодики та ін.

ТЕМА:  ВИДАВНИЧА ПРОДУКЦІЯ ТА КРИТЕРІЇ ЇЇ ПОДІЛУ НА ВИДИ: ПЕРІОДИЧНІСТЬ, ХАРАКТЕР ІНФОРМАЦІЇ, МАТЕРІАЛЬНА КОНСТУКУЦІЯ

    Комплексне творче  завдання «Відвідую книжковий ринок «Петрівка».

 На основі аналізу видавничої продукції конкретного книжкового магазину (вуличної розкладки, ятки книжкового ринку «Петрівка», кабінету нових надходжень конкретної бібліотеки) складіть список видавничих новинок за трьома напрямками формування видавничої програми: безпрограшні видання, кон’юнктурні видання, ексклюзивні видання.

     

ТЕМА: ВИДАВНИЧА ПРОДУКЦІЯ ТА КРИТЕРІЇ ЇЇ ПОДІЛУ НА ВИДИ: МОВНА ОЗНАКА, ФОРМАТИ, ПОВТОРНІСТЬ ВИПУСКУ, ІНШІ КРИТЕРІЇ

    Комплексне завдання «Аналізую фахове видання». 

На основі аналізу чисел за останній рік одного з фахових періодичних видань з видавничої тематики («Книжковий клуб-Плюс», «Книжник-ревю», «Друг читача») складіть список найпопулярніших видань за тематичними напрямками: художня, навчальна, наукова, дитяча, довідкова література тощо).

    Комплексне завдання «Аналізую книжкове видання».

Проаналізуйте кілька кон’юнктурних видань з блоку «Золота еліта України», «Золота книга» в контексті етики, доцільності, об’єктивності вибору й представлення персоналій і подайте свій коментар.

ТЕМА: ЗМІСТОВАСТРУКТУРА КНИГИ

    Комплексне завдання «Моя умовно написана книга». (Підрахуйте в авторських аркушах кількість набраних вами у різних файлах текстів протягом останнього тижня (місяця, кварталу) на домашньому комп’ютері. Переведіть (згідно з методикою, поданою в підручнику), цей обсяг в умовні друковані аркуші у відповідності з вибраним вами форматом видання і виготовте ручним способом власне умовне книжкове видання відповідно до отриманого обсягу в обліково-видавничих аркушах та кількості сторінок).

        

   

ТЕМА: МАТЕРІАЛЬНА КОНСТРУКЦІЯ КНИГИ

        

     Комплексне завдання «Наймаю до свого видавництва позаштатних редакторів».

Протягом трьох місяців вам, як видавцеві, треба випустити друком три книжкові видання: збірник офіційних матеріалів (30 обл.-вид. арк.), підручник з математики для школярів (20 обл-вид. арк.) та наукову монографію. Підрахуйте (згідно з поданою в підручнику таблицею нормативів) обсяг редакторської роботи та потрібну кількість редакторів для виконання цієї роботи в зазначені терміни.

        

ТЕМА:  ОСНОВНІ РОЗМІРНІ ПАРАМЕТРИ ВИДАНЬ: ФОРМАТИ

1. Віднайдіть у своїй домашній бібліотеці 2-3 мініатюрні видання та прокоментуйте особливості їх формату

2. Віднайдіть у своїй домашній бібліотеці 2-3 подарункові (поліпшені) видання та прокоментуйте особливості їх формату

3. Віднайдіть у своїй домашній бібліотеці 2-3 навчальні видання та прокоментуйте особливості їх формату.

 

 

ТЕМА:  ОСНОВНІ РОЗМІРНІ ТА КІЛЬКІСНІ ПАРАМЕТРИ ВИДАНЬ: ОБСЯГИ

1. Віднайдіть із домашньої бібліотеки 2-3 дитячі видання та дайте охарактеризуйте їх за обсягами.

2. Віднайдіть із домашньої бібліотеки 2-3 видання в кількох томах (два і більше) та дайте охарактеризуйте їх за обсягами.

 

 

ТЕМА: МІЖНАРОДНІ ВИДАВНИЧІ СТАНДАРТИ

І ПРАВИЛА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ

     

1. На основі аналізу своєї домашньої бібліотеки підберіть десять прикладів неправильного подання міжнародного знака Copyright у книжкових виданнях (окремо – у наукових періодичних збірниках).

    2. Проаналізуйте продукцію конкретного книжкового видавництва на предмет його дотримання (чи не дотримання) вимог щодо штрихового кодування друкованої продукції. Прокоментуйте ситуацію, що склалася.


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 361; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!