Тема. Я сам і інші люди. Я і моя сім’я
Мета: розвивати зв’язне мовлення, увагу, спостережливість; поглибити знання дітей про сім’ю; навчати вмінню розглядати картину та сприймати її зміст; формувати вміння складати розповідь; поповнювати словник; виховувати доброзичливість, почуття любові й поваги до своїх рідних.
Словник: сім ’ я, мама, тато, дідусь, бабуся, донька, синок, діти, найстарший, наймолодший, помічник.
Математичні поняття та просторові уявлення: менше, більше, порівну, однаково, поруч, посередині, останній, попередній.
Обладнання: Зайчик-побігайчик(іграшка), демонстраційний матеріал: казковий будинок, ілюстрації (дідусь, бабуся, мама, тато, котики, мишка, песик), картина «Прибираємо квартиру», картина «Сім’я», каса цифр;роздатковий матеріал: геометричні фігури в конвертах (2 квадрати, 5 трикутників, 2 прямокутники, різні за розміром, однакові за кольором у своїй групі), кружечки зеленого й червоного кольорів (по 5 штук), малюнки, на яких відображені різні життєві ситуації.
Хід заняття
I . Робота над розвитком зв’ язного мовлення
Розповідь вчителя з елементами бесіди.
-Послухайте лічилку й скажіть, про кого в ній розповідається:
Мама, тато, дід, бабуся –
Всіх назву, не помилюся,
Старший братик і сестричка –
В нас сімейка невеличка.
Мама, тато, дід, бабуся,
Старший брат, сестра і я –
|
|
Отака у нас сім’ я.
-Сім’я, родина – це найдорожче, що є в людини. Усі мають свою родину. Ластівка не може жити однією сім’єю з горобчиком. І ведмідь, і вовчик-братик не пристануть до чужої зграї. Усі вони мають свою родину. І кожний із вас має її.
-Хто складає родину?
Відповіді дітей.
-Ви з’явилися на світ. Батьки навчили вас ходити, слухати казки, вимовляти перші слова, узувати черевики, застібати гудзики. Батьки постійно поруч з вами.
-Сім’я за своїм складом може бути малою: тато, мама, я. Сім’я може бути великою: тато, мама, я, брати, сестри, дідусь, бабуся.
-А де живе сім’я кожного з вас?
Відповіді дітей.
Гра « Мій будинок».
-Як ви гадаєте, це правильно, коли будинок є порожнім? А що треба з ним зробити? Правильно, заселити мешканцями. Надаймо житло своїм сім’ям у нашому чарівному, дуже красивому, казковому будинку.
Діти прикріплюють фотографії членів своєї сім’ї у відкритих віконцях будинку й розповідають, хто це.
-У будинок ми заселилися, тепер потрібно подумати про новосілля. Кого ми запросимо на своє свято? Правильно, гостей.
-А кого ми завжди із задоволенням чекаємо в гості? Так, друзів і родичів.
|
|
-До нас на гостину сьогодні потрапив дуже незвичайний
гість. Спробуйте відгадати, хто він.
Знайомство з персонажем.
Взимку біленький, влітку сіренький.
Хатки не маю, з місця на місце перебігаю.
Зайчик).
-А як же ти до нас потрапив, зайчику?
Вірш
Через поле я побіг, за мною – лисичка.
Я – вбік, пірнув під лист:
Пошукай, сестричко!
А лисичка вгору – нюх!
Вітер упіймала, як впіймала заячий дух, аж затанцювала.
Далі я вже не чекав, вискочив із нірки,
Стриб угору – і помчав прямо до домівки.
-Ну що, дітки, допоможемо зайчику перечекати лисичку? Тозапрошуйте його до нашої оселі.
Дидактична гра «Побудуй речення».
Діти будують речення із словами запрошення та звертання.
-А щоб зайчику було зручно і комфортно, познайомте його з нашою родиною.
Знайомство відбувається у формі фізкультхвилинки.
Гра «Знайомство».
Фізкультхвилинка
Ось ця ручка – мій дідусь . (Вліво).
Ось ця ручка – бабця. (Вправо).
|
|
Ось ця ручка – мій татусь. (Вгору).
Ось ця ручка – мамця. (Вгору).
Ось ця ручка буду я. (На пояс).
Ось і вся моя сім’я! (На пояс).
Гра «Справжня сім’я».
Опитування:
-Хто у вашій сім’ї найстарший?
-Хто наймолодший?
-Які обов’язки виконують члени вашої родини?
-Як ви себе поводите, коли хтось із вашої родини захворів?
-Як ви опікуєте турботами дорослих?
-Які у вас обов’язки в сім’ї?
Дидактична гра «Поміркуй, подумай».
Робота з ілюстраціями:
Перед кожним малюком лежать ілюстровані малюнки із зображенням різних життєвих ситуацій. Наприклад: матуся годує мале дитя; старший братик роздягає молодшого; на ліжку хвора бабуся, а поруч онук грає в м’яч; донька спить, а матуся складає її іграшки; мама й донька перуть білизну; тато забиває гвіздок, а син тримає картину тощо.
-Покладіть зелений кружечок під тим малюнком, де в родині по-справжньому піклуються одне про одного.
Дидактична гра «Хто я? »
-Для мами я – дочка, а для бабусі?
-Для тата я – син, а для тітки?
-А для сестри ?
Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 250; Мы поможем в написании вашей работы! |
Мы поможем в написании ваших работ!