Судебная ( действует согласно закону ) — принадлежит судье .



Назвіть видатних представників Німецької Класичної філософії .

Карл Маркс , Фрідріх Ніцше , Виндельбанд , Вільгельм , Дільтей , Вільгельм , Ріккерт , Генріх , Зіммель , Георг , Освальд , Шпенглер , Людвиг Фейербах , Бруно Бауэр и Макс Штирнер .

Хто був засновником Німецької Класичної філософії ?

Кант

Принцип пізнання по Кантом .

Формальна філософія називається логікою , матеріальна має справу з певними предметами і законами , яким вони підпорядковані , і в свою чергу , поділяється на дві частини . Дело в тому , що ці закони суть або закони природи , або ж закони волі . Наука про перших законах носить назву фізики , наука про других є етика ; перша називається також вченням про природу , а остання - вченням про моральності . Логіка не може мати ніякої практичної частини , тобто такої , в якій загальні і необхідні закони мислення покоїлися б на підставах , узятих з досвіду ; в іншому випадку вона не була б логікою , тобто каноном для розуму або розуму , який має силу і повинен бути показаний у всякому мисленні .

За Кантом процес п i знання характер i зуэться :

 a) пасивного обьекта , б ) активністю суб ' єкта ; в ) пізнанням тільки феноменів ; г ) пізнанням тільки номенів .

У введенні до " Основоположению до метафізиці вдач " ( інший переклад : " Основи метафізики моральності "), 1785 рік , Кант сформулював вихідну аксіому своєї теоретичної етики : якщо моральний закон обов ' язковий , він неодмінно містить у собі абсолютну необхідність . На відміну від законів природи , " з яким все відбувається ", в моральності йдеться про закони , " з яким все повинно відбуватися ". Кожна людина повинна знати закони моралі і ті випадки , в яких вони реалізуються . Абсолютний закон лежить в основі морального закону , а той , у свою чергу , спирається на добру волю .

Погляд на людину за Кантом .

Погляди Канта на людину відображені в книзі " Антропологія з прагматичної точки зору " (1798 рік ). Головна її частина складається з трьох розділів у відповідності з трьома здібностями людини : пізнання , почуття задоволення і невдоволення , здатність бажати .

Людина - це " найголовніший річ в світі ", оскільки у нього є самосвідомість .

Людина - це найвища цінність , це особистість , індивідуальність . Самосвідомість людини породжує егоїзм як природне властивість людини . Людина не проявляє його тільки тоді , коли розглядає своє " Я " не як весь світ , а тільки як частина його . Потрібно приборкувати егоїзм , контролювати розумом душевні прояви особистості .

Людина може мати неусвідомлені подання - " темні ". У мороці свідомості може протікати процес народження творчих ідей , про яких людина може знати тільки на рівні відчуттів .

Від сексуального почуття ( пристрасті ) каламутиться розум . Але у людини на почуття і бажання накладається моральна й культурна норма .

Аналізу Канта зазнали такі здібності людини , як талант і геній . " Талант до винаходу і відкриття - це вищий рівень дарування .

Погляд на релігію за Кантом .

В " Берлінському місячний " ( червень 1794 року ) Кант опублікував свою статтю . Ідея кінця всього сущого видається в цій статті , як міркування про долю всього людства . У статті йдеться про кінцевої мети людського буття .

Три варіанти кінця :

природний - " відповідний моральним цілям божественної мудрості "[7];

надприродний - з незрозумілих для людей причин ;

протиприродний - який " ми викличемо самі внаслідок неправильного розуміння кінцевої мети ".

Ідея права і держави за Кантом .

В учении о праве Кант развивал идеи французских просветителей : необходимость уничтожения всех форм личной зависимости , утверждение личной свободы и равенство перед законом . Юридические законы Кант выводил из нравственных . В учении о государстве Кант развивал идеи Жан - Жака Руссо : идею народного суверенитета ( источник суверенитета , однако , у Канта -- не народ , а монарх , которого осуждать нельзя , так как он « не может поступать не по праву » [8]). Кант рассматривал и идеи Вольтера : признавал право на свободное высказывание своего мнения , но с оговоркой : « рассуждайте сколько угодно и о чем угодно , но повинуйтесь » . Государство ( в широком смысле ) — объединение множества людей , подчинённых правовым законам . Все государства имеют три власти :

законодательная ( верховная ) — принадлежит только объединенной воле народа ;

исполнительная ( действует согласно закону ) — принадлежит правителю ;

судебная ( действует согласно закону ) — принадлежит судье .

Государственные устройства не могут быть неизменными и меняются тогда , когда перестают быть необходимыми . И лишь республика отличается прочностью ( закон самостоятелен и не зависит от какого - то отдельного лица ). Истинная республика — система , управляемая уполномоченными депутатами , избранными народом . В учении об отношениях между государствами Кант выступает против несправедливого состояния этих отношений , против господства в международных отношениях права сильного . Поэтому Кант за создание равноправного союза народов , который бы оказывал помощь слабым . И считал , что такой союз приближает человечество к осуществлению идеи вечного мира .

Діалектика Гегеля

У філософії Гегеля істотну роль грає поняття діалектики . Для нього діалектика - це такий перехід одного визначення в інше , в якому виявляється , що ці визначення односторонню і обмежені , тобто містять заперечення самих себе . Тому діалектика , згідно Гегелем , - " рушійна душа всякого наукового розгортання думки і являє собою єдиний принцип , який вносить у зміст науки іманентну зв ' язок і необхідність ...", метод дослідження , протилежний метафізики .

В діалектиці Гегеля можна виділити наступні три основних елементи :


Дата добавления: 2018-09-23; просмотров: 223; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!