ВИВЧЕННЯ І КОНСПЕКТУВАННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ

ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

КАФЕДРА ОБЛІКУ І АУДИТУ

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

ДО ВИКОНАННЯ КУРСОВИХ РОБІТ

З ДИСЦИПЛІНИ "ОСНОВИ ФІНАНСОВОГО ОБЛІКУ"

ДЛЯ СТУДЕНТІВ З КУРСУ ЗАОЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ

СПЕЦІАЛЬНОСТІ 6.050100 "ОБЛІК І АУДИТ"

Затверджено на засіданні кафедри
обліку і аудиту
Протокол №          від                    

                                      м. Запоріжжя 2009 р

 

                                                                           ЗМІСТ

 Вступ

1. Загальні вимоги

2. Рубрикація роботи

3. Ілюстрації

4. Таблиці

5. Формули та рівняння

6. Посилання

7. Додатки

8. Список використаних джерел

9. Вивчення і конспектування літературних джерел
  10.Розробка плану

11 .Написання курсової роботи

12.Захист

 

ВСТУП


При написанні та оформленні курсової роботи студент повинен виконувати ряд основних вимог, котрі викладені в даному методичному посібнику. Ці вимоги є обов'язковими при написанні та оформленні курсової роботи.

Метою курсової роботи з дисципліни "Бухгалтерський облік" є закріплення і систематизація науково-теоретичних і практичних знань, а також розвиток навичок самостійної роботи студента.

Тематика курсових робіт розроблена відповідно до програми дисципліни для студентів заочної форми навчання за спеціальністю 7.050106 "Облік і аудит".

 

ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ

Робота складається з двох частин:

I. Теоретична частина.

II. Практична частина.

В курсовій роботі повинна відображатися така послідовність:

- титульний лист (див. додаток А);

- реферат (див. додаток Б);

- зміст (див. додаток В);

I. Теоретична частина

- вступ;

- теоретична частина (складний план);

- практичний матеріал з даної теми;

- висновки;

II. Практична частина

                                       - загальна умова задачі за варіантом (розділ А);

- практичне завдання за варіантом (розділ Б);

- програмований контроль (розідл В),
                                       - список використаних джерел;

                                    - додатки (якщо мають місце).

Робота повинна бути виконана на аркушах односортового паперу формату А4 (210 х 297мм) з дотриманням таких розмірів полів:

верхнє - 20мм;

нижнє - 20мм;

ліве - 30 мм;

праве - 10мм.

Нуменрація сторінок - арабськими цифрами у правому верхньому кутку. Титульний лист включається до загальної кількості сторінок, але не нумерується. Крапка після номеру строрінки не ставиться. Текст друкується з однієї сторони. Приблизний обсяг теоретичної частини - 20-25 сторінок, список джерел оформлюється відповідно до вимог у додатку Д.

В кінці роботи ставиться дата виконання роботи й особистий підпис студента.

 

РУБРИКАЦІЯ РОБОТИ


 


Зміст повинен включати всі заголовки, які є в роботі. Проти кожного найменування з правого боку сторінки змісто вказується номер сторінки, з якої починається дана частина роботи.

Розділи, підрозділи, пункти тексту курсової роботи слід нумерувати арабськими цифрами. Підрозділи повинні мати порядкову нумерацію в межах кожного розділу. Номер підрозділу складається з номера розділу та порядкового номера пункту, відокремлених крапкою. Після номера пункту крапку не ставлять, наприклад: 1.1. 1.1.2 і т.ін, Якщо заголовок складається з двох і більше речень, їх розділяють крапкою.

Ілюстрації і таблиці, розміщені на окремих сторінках, включають до загальної нумерації сторінок тексту курсової роботи.


ІЛЮСТРАЦІЇ

Ілюстрації (рисунки, графіки, схеми, діаграми, фотознімки тощо) слід розміщувати безпосередньо після тексту, де вони згадуються вперше, або на наступній сторінці. На всі ілюстрації мають бути посилання у курсовій роботі.

Ілюстрації можуть мати назву, яку розміщують під ілюстрацією. При необхідності під ілюстрацією розміщують пояснювальні дані (підрисунковий текст).

Ілюстрація позначається словом "Рисунок__ ", яке разом з назвою ілюстрації

розміщують після пояснювальних даних, наприклад: "Рисунок 2.1 Організаційна структура бухгалтерії підприємства".

Ілюстрації слід нумерувати арабськими цифрами, порядковою нумерацією в межах розділу, за винятком ілюстрацій, наведених у додатках.

Номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, відокремлених крапкою, наприклад, рисунок 2.1 - перший рисунок другого розділу.

Якщо ілюстрації не вміщуються на одній сторінці, можна переносити її на інші сторінки, вміщуючи назву ілюстрації на першій сторінці, пояснювальні дані - на кожній

сторінці, і під ними позначають: "Рисунок ____аркуш_____".

 


 

 


ТАБЛИЦІ


Цифровий матеріал, як правило, повинен оформлятися у вигляді таблиці.

Кожна таблиця повинна мати назву, яку розміщують над таблицею і друкують симетрично до тексту. Назву і слово "таблиця" починають з великої літери. Назву не підкреслюють.

Заголовки граф повинні починатись з великих літер, підзаголовки з маленьних, якщо вони складають одне речення із заголовком, і з великих, якщо вони є самостійними.

Таблицю розміщують після першого згадування про неї у тексті. Таблицю з великою кількістю рядків можна переносити на інший аркуш. При переносі таблиці на іншу сторінку назву вміщують тільки над її першою частиною. Таблицю з великою кількістю граф можна ділити одну частину від іншої в межах однієї сторінки.

Таблиці слід нумерувати арабськими цифрами, порядковою нумерацією в межах розділу, за винятком таблиць, що находяться у додатках.

Номер таблиці складається з номера розділу і порядкового номера таблиці, відокремлених крапкою, наприклад, таблиця 1.2 - друга таблиця першого розділу.

 

 

ФОРМУЛИ ТА РІВНЯННЯ

Формули та рівняння розташовують безпосередньо після тексту, в якому вони згадуються, посередині сторінки.

Вище й нижче кожної формули або рівняння повинно бути залишено не менш одного вільного рядка.

Формули і рівняння слід нумерувати порядковою нумерацією в межах розділу. Номер формули або рівняння складається з номера розділу і порядкового номера формули або рівняння, відокремлених крапкою. Наприклад, формула 3.2 - друга формула третього розділу. Номер формули зазначають на рівні формули у дужках у крайньому правому положенні на рядку.

                           Пояснення значення символів і числових коефіцієнтів треба подавати безпосередньо

під формулою в тій послідовності, в якій вони дані у формулі. Значення кожного символа і числового коефіцієнта треба додавати з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова "де" без двокрапки.

Переносити формули чи рівняння на наступний рядок допускається тільки на знаках виконуваних операцій, пояснюючи знак операції на початку рівняння на знакові операції множення, застосовуючи знак "х".

Формули, що ідуть одна за одною й не розділені текстом, відокремлюються комою.


ПОСИЛАННЯ

При написанні курсової роботи студент повинен дати посилання на джерела, матеріали, окремі результати з яких наводяться в курсовій роботі, або на ідеях і висновках яких розробляються проблеми, завдання, питання, вивченню яких присвячена курсова робота. Такі посилання дають змогу відшукати джерела і перевірити достовірність відомостей про цитування документа, дають необхідну інформацію щодо нього, допомогають з'ясувати його зміст. Посилатися слід на останні видання, публікації. На більш  ранні видання треба посилатись тільки в тих випадках, коли в них наявний матеріал, який не  включено до останнього видання.

_

 

              Посилання в тексті курсової роботи слід зазначити порядковим номером, за яким ця

   робота включена у список використаних джерел.

Посилання на ілюстрації курсової роботи вказують порядковим номером ілюстрації, наприклад, "рис. 1.3".

Посилання на формули курсової роботи вказують порядковим номером фомули в дужках, наприклад, "... у формулі (2.3)".

На всі таблиці курсової роботи повинні бути посилання в тексті. При цьому слово "таблиця" в тексті пишуть скорочено, наприклад, "... в табл. 1.3".


І

7. ДОДАТКИ

               Додатки оформлюють як продовження курсової роботи на наступних її сторінках, або у

вигляді окремої частини, розміщуючи її у порядку появи посилань у тексті курсової роботи.

Якщо додатки оформлюють на наступних сторінках курсової роботи, кожний такий додаток повинен починатися з нової сторінки. Додаток повинен мати заголовок, надрукований угорі малими літерами з першої великої симетрично відносно тексту сторінки.
 Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово
 "Додаток " і велика літера, що означає додаток.

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

Список використаних джерел повинен включати тільки ті джерела, які використані при написанні роботи (Див. додаток Д).

Кожен запис у списку роблять з червоного рядка, нумерують.

У відомості про книги включають: прізвище та ініціали автора, назву, місце видання, видавництво і рік видання, кількість сторінок.

Назву приводять у тому виді, в якому він надрукований на титульному листі джерела.

Відомості про статтю включають: прізвище та ініціали автора: назву статті; назву журналу (збірки, бюлетеня): рік; том (номер): сторінки, на яких надрукована стаття.

Автори книги чи статті перелічуються у тому порядку, в якому вони перелічуються в джерелі. Перед прізвищем кожного наступного автора ставиться кома. Якщо кількість авторів більші трьох, то можна вказувати прізвища та ініціали трьох авторів, а потім

написати та інші.

 


 


ВИВЧЕННЯ І КОНСПЕКТУВАННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ

Після вибору геми зразу ж треба підібрати необхідну літературу. Цю роботу студент здійснює самостійно, але в разі необхідності користується рекомендаціями наукового керівника.

Робота по підбору літератури починається з бібліотечних каталогів. При цьому треба користуватись не тільки роботами вітчизняних, але й зарубіжних авторів.

Вивчення спеціальної літератури треба починати з підручників і навчальних посібників, а потім переходити до науково-дослідницьких робіт і практичних посібників. Якщо в літературі висвітлюються дискусійні питання, то необхідно вивчити позиції окремих авторів, продумати їх аргументацію і самостійно вибрати ту чи іншу позицію, яка з точки зору студента є найбільш правильною.

Вивчаючи літературу, необхідно звернути увагу на рік видання книжки. Так, мають місце випадки, коли студенти використовують літературу з застарілими даними.

При конспектуванні літератури необхідно записувати не все. що пише автор, а вибирати найголовніші думки. Вивчаючи літературу, необхідно робити також виписки цитат (з зазначенням джерел). Паралельно з цим бажано записувати свої думки, критичні замітки по тексту, якщо вони виникають. При вивченні теми по літературним джерелам треба не тільки вивчити матеріал, але й згрупувати його згідно з планом курсової роботи. Тому при вивченні літератури записи бажано робити на окремих листах, роблячи помітку про те, до якого пункту плану відноситься даний запис. Крім того, при вивченні літератури треба слідкувати за тим, який пункт плану курсової роботи забезпечено необхідним матеріалом, а по якому розділу слід проводити додаткові пошуки. Після того, як вся намічена література прочитана, законспектована і зібрано весь необхідний матеріал, необхідно переходити до його кінцевої систематизації і оформлення.


 


РОЗРОБКА ПЛАНУ

Після вибору теми, ознайомлення з усіма джерелами, студент самостійно складає план курсової роботи, в якому виділяє найважливіші питання. План визначає основні напрямки роботи. Від того, наскільки правильно й доцільно він складений, залежать структура, зміст, а також логічний зв'язок частин роботи. Одночасно план свідчить про те, як глибоко вивчити

літературні джерела і наскільки студент розуміє цю тему. Тому від якості плану суттєво залежить оцінка курсової роботи.

План повинен бути узгоджений з науковим керівником, а в разі потреби викладач допомогає студенту у складенні плана курсової роботи. Не рекомендується складати план по главам підручників, практичних посібників і програм курсів.

 


 


11. НАПИСАННЯ КУСОВОЇ РОБОТИ

У вступі треба коротко розкрити економічний зміст проблеми, яка вивчається, та її значення.

Крім того, у вступі вказується актуальність теми, наводиться коротке описання об'єкта дослідження (вказується найменування і місце знаходження підприємства і бухгалтерії, на матеріалах якого побудована курсова робота). Вступ має теоретичний характер.

Викладення основного матеріалу теми повинно розкривати зміст питань плану і бути повним, чітким, глибоко аргументованим. Також необхідно зберігати послідовність питань.

Крім того, не допускається поверхне викладення змісту.


 


 

ЗАХИСТ

Курсові роботи реєструються на кафедрі у спеціальній книзі, де вказується дата подання роботи, дата перевірки і повернення роботи викладачем, дата захисту та оцінка.

Робота, яка виконана згідно з вимогами методичних вказівок, допускається до захисту, про що повідомляється у рецензії викладача.

Робота, в якій не виконані вимоги, повертається на доробку. Перероблений текст разом з першою рецензією студент направляє на друге рецензування тому ж самому викладачеві.

При підготовці до захисту курсової роботи важливо приділити увагу вивченню тих питань, в яких є недоліки, що вказуються у резензії. Доробка курсової роботи робиться для того, щоб виправити недоліки, доповнити роботу.

Захист курсової роботи проводиться після того, як викладач рецензував роботу і повернув її студенту для ознайомлення. Курсові роботи захищаються у вказані кафедрою терміни.

Оцінка курової роботи залежить від якості написання роботи і результатів її захисту. Оцінкою "відмінно" оцінюється робота, в якій висвітлені всі питання теми, поданий самостійний аналіз фактичного матеріалу, зроблені правильні висновки. Оцінкою "добре" оцінюється робота, в якій питання теми висвітлені достатньо повно і зв'язані з життям і практикою, але є застарілі положення, які не відповідають вимогам сучасного рівня економічної науки, повтори, логічно протиречні поняття. Оцінкою "задовільно" оцінюється робота, де є цифровий матеріал без будь-якого аналізу і висновків, робота написана книжковою мовою.

Курсові роботи, які не відповідають перерахованим вище вимогам, оцінюються "незадовільно". Також оцінкою "незадовільно" оцінюється робота в тому випадку, якщо студент не підготувався до захисту і виявив незнання теми. Такі роботи захищаються знову, або студенту пропонується нова тема.

В результаті захисту викладач проставляє оцінку у відомість, залікову книжку і на обкладинці курсової роботи. Захищена курсова робота залишається на кафедрі.

 

 

ВИМОГИ ДО ПРАКТИЧНОЇ ЧАСТИНИ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Практична частина курсової роботи складається з трьох розділів: А - загальна умова задачі за варіантами (додаток Ж) Б - практична задача згідно варіанту В - програмований контроль.

Практична задача і програмований контроль містить 5 варіантів.

Вибір варіантів для виконання розділів А, Б і В залежить від порядкового номера студента в журналі обліку відвідувань занять. Самостійна заміна одного варіанту іншим не дозволяється:

 

№ 1; 6; 11; 16; 21; 26     варіант - 1;
№ 2; 7; 12; 17; 22; 27 варіант - 2;

№ 3; 8; 13; 18; 23; 28 варіант - 3;

№ 4; 9; 14; 19; 24; 29 варіант - 4;

 № 5; 10; 15; 20; 25; 30 варіант - 5.

 

ВАРІАНТ 1

Б. Практичне завдання Тема завдання. Облік касових операцій.

 

Мета завдання - засвоєння порядку відображення на рахунках операцій по касі, порядку заповнення касових документів та обілкових регістрів.

Завдання

1. Скласти проводки по даним господарських операцій бухгалтерського обліку.

2. Заповнити прибуткові та видаткові касові ордери.

3. Скласти звіт касира.

4. Заповнити облікові регістри.

Довідка бухгалтерії

Залишок по рахунку ЗО на 31.12.____________________ року по даним Головної книги складає 250 грн.

Господарські операції

 

№ п/п Дата Назва документа Зміст операції Сума, грн.
1. 05.01 прибутковий ордер №113 з розрахункового рахунку отримано по чеку №313313 на господарські витрати 450
2. 05.01 видатковий ордер №424 під звіт Петрову Т.В. видано на господарські витрати 230
і. 10.01 прибутковий ордер №114 отримана виручка за продані матеріали 1530
4. 10.01 видатковий ордер №425 здана в банк виручка 1530
5. 15.01 прибутковий ордер №115 внесена в касу сума невикористаних підзвітних сум Івановим 1.1. 50
6. 15.01 прибутковий ордер №116 отримано з розрахункового рахунку по чеку №313314 для видачі заробітної плати 4500
7. 15.01 видатковий ордер №426 видана заробітна плата по відомостях №13-14 4500
8. 25.01 прибутковий ордер №117 внесена в касу невикористана підзвітна сума Ковальова К.К. 500
9. 30.01 видатковий ордер №427 видано з каси на відрядження 1000

 

В. Запитання для програмованого контролю

Запитання 1.

На підставі яких первинних документів здійснюються записи на синтетичному рахунку 30 "Каса"?


 

 

1. Прибуткові та видаткові касові ордери.

2. Касова книга.

3. Первинні документи по надходженню та вибуттю грошових коштів.

4. Відривні листи касової книги з первинними документами.

 

                   Запитання 2.

 

Якою бухгалтерською проводкою слід відобразити господарську операцію: отримана у підзвітної особи раніш не використана сума?

 

 

1. Дт 301 Кт 372
2. Дт 372 Кт 301
3. Дт 642 Кт 372
4. Дт 372 Кт 681

 


 

Запитання 3.

 

Якою бухгалтерською проводкою відображається продажа продукції готівкою?

 

 

1. Дт 631 Кт 311
2. Дт 311 Кт 631
3 Дт 301 Кт 311
4. Дт 301 Кт 361

 

Запитання 4

 

Вкажіть, які з наведених нижче категорій засобів підприємства можна віднести до його грошових коштів:

1. товарно-матеріальні цінності;

2. рахунки дебіторів;

3. будівлі та споруди;

4. цінні папери у власності підприємства.


 

 

ВАРІАНТ 2

 

Б: Практичне завдання

 

Тема завдання. Облік операцій по поточному рахунку.

Мета завдання - вивчити порядок перевірки, обробки виписки банку з поточного рахунку, порядок запису в журналі-ордері №2 і відомості №2.

 

Завдання

 

Обробити виписку з поточного рахунку заводу "Темп" за 1-31 жовтня 2002 р. провести записи в ж/о №2 і відомість №2 підрахувати обороти за місяць, опреділити сальдо на 01.11.2002 р. розрахункового рахунку заводу 260008602 510 в АК ШБ. Залишок грошей на розрахунковому рахунку на 1 жовтня 350000 грн.

С 1 по 10 жовтня здійснені слідуючі операції:

а) поступило по платіжній вимозі №51 від комбінату "Світоч" за продукцію - 15300
грн.

б)        поступило по квитанції №15/107 взнос готівки із каси - 425 грн.

в)        поступило від заводу "Гарт" по претензії №28 - 850 грн.

г)        списано по чеку №213333

на заробітню платню                                          130000 грн.

на відряджувальні витрати                   800 грн.
загальногосподарські витрати                               300 грн.

 


                                                                                                .131100 грн

 

Перераховано:

д) по платіжному дорученню №311 податок з заробітної плати робітників - 1830 грн.

є) по платіжному дорученню №312 страховій компанії внески на індивідуальне страхування, утримати з заробітної плати у вересні, згідно списку - 120 грн.

є) по платіжному дорученню №313 Ощадбанку №05618 вклади із заробітної платні, згідно списку - 800 грн.

ж)        по платіжній вимозі №414 заводу "Витязь" за матеріали - 2800 грн.

з)        по платіжній вимозі №1215 АТП 02315 за перевезення вантажу - 580 грн.

и) виставлено акредитив для розрахунків з Львівським механічним заводом у сумі 15000 грн.

В. Запитання для програмованого контролю

Запитання 1.

Підкреслити правильну відповідь. Баланс має дані про фінанси підприємства:

1. в даний момент часу;

2. за період часу.

 

Запитання 2.

Баланс не має інформацію про всі види діяльності підприємства. Який принцип бухгалтерського обліку лімітує кількість і характер інформації, яку містить у собі баланс:

1. принцип грошового вимірювання;

2. принцип автономності підприємства.
З наведених відповідей обрати вірну.

Запитання 3.

На основі яких первинних документів і облікових регістрів здійснюються записи по синтетичному рахунку 31?

1. Первинні документи руху грошових коштів.

2. Виписка із поточного рахунку.

3. Виписка із поточного рахунку з первинними документами.

4. Довідки бухгалтерії.

Запитання 4.

Що означає бухгалтерська проводка Дт 63     Кт 31 ?

1. Оплата рахунків постачальникові за матеріали.

2. Погашення дебіторської заборгованості.

3. Оплата затрат по виготовленню продукції.

4. У плата процентів банку.

 

ВАРІАНТ З


 


Б. Практичне завдання

Тема завдання. Облік виробничих запасів.

Мета завдання - зробити порівняльну характеристику методів оцінки запасів, витрачених у звітному періоді і на кінець періоду.

 

Завдання

Вихідні дані

 

Дата Рух запасів Кількість Ціна Вартість
1 квітня залишок 50 1,0  
5 квітня придбано 50 1,1  
15 квітня придбано 100 1,2  
16 квітня придбано 50 1,3  
20 квітня придбано 150 1,4  
Всього   400    
Протягом місяця продано 190    
30 квітня залишок 210    

Необхідно:

1. Визначити собівартість запасів, що залишилися на кінець місяця за методами
середньозваженої вартості. ЛІФО, ФІФО.

2. У таблиці зробити порівняльну характеристику методів оцінки виробничих запасів:

 

Метод Собівартість на кінець періоду Собівартість витрачених запасів
     

В. Запитання для програмованого контролю

Запитання 1.

Що означає метод оцінки матеріалів - ФІФО?

1. Собівартість перших за часом закупок.

2. Фактична собівартість заготівель.

3. Собівартість останніх за часом закупок.

4. Планова собівартість заготівель.

Запитання 2.

За якими методами здійснюється оцінка запасів у разі відпуску матеріалів у виробництво, продажу або іншому вибуттю?


Запитання 3.

                                               За прогнозом підприємства за 2008 рік буде випущено продукції на 800,0 тис.грн.. а на
        31.12.2002 року складські запаси будуть становити 300,0 тис.грн.

                           Визначити собівартість реалізованої продукції:

1. 1100 тис.грн.

2. 500 тис.грн.

3. 600 тис.грн.

4. 1600 тис.грн.

Запитання 4.

Облік на складі ведуть:

1. у кількісному виразі;

2. у сумовому виразі;

3. за фактичною собівартістю;

4. у грошових одиницях.

 

ВАРІАНТ 4

Б. Практичне завдання

Тема завдання. Облік заробітної плати.

Мета завдання - засвоєння порядку нарахування заробітної плати та складання розрахунково-платіжної відомості.

Завдання На підставі початкових даних необхідно:

1. Визначити суму нарахованої заробітної плати.

2. Визначити суми утримань із заробітної плати.

3. Визначити суму заробітної плати до видачі.

4. Скласти розрахунково-платіжну відомість та необхідні бухгалтерські проводки по
нарахуванню заробіної плати, утриманню з неї та відрахувань.

 

Початкові дані

 

Справка бухгалтерії розрахунків із заробітної плати за вересень 2008 року фірми

"ОМС".

1. Коваленко В.П., директор, оклад 2.000 грн., відпрацював 22 дні, премія 20% окладу.

2. Васильєва Л.М., головний бухгалтер, оклад1700 грн., відпрацювала 18 днів, 4 дні -
больничний лист, премія 10% оклада, неперервний стаж 6 років, заробітна плата за
попередні 2 місяці 4000 грн., 41 робочий день.

3. Савельєв К.Д., менеджер зі збуту, оклад 1500 грн., премія 10%, аліменти на 1 дитину 25%.

4. Агапов Л.К., менеджер з постачання, оклад 1500 грн., премія 10%.

5. Петров 1.1., менеджер з постачання, оклад 1500 грн., заробітна плата за 12 місяцщ 19150 грн.
У квітні надана тарифна відпустка 30 календарних днів, у році - 365 днів, у т.ч. святкових -
10.

В. Запитання для програмованого контролю

Запитання 1.

Назвіть первісні документи з нарахування заробітної плати.

Запитання 2.

Який вид утримання із заробітної плати має бути обов'язковим для всіх громадян? Обрати правильну відповідь.

 

1. до профспілкової організації;

2. прибутковий податок;

3. по відшкодуванню збитків;

4. за виконавчими листами.

 

Запитання 3.

Які категорії відносяться до промислово-виробничого персоналу?

1. інженерно-технічні працівники;

2. робітники;

3. службовці;

4. бухгалтери.

Запитання 4.

Якою бухгалтерською проводкою здійснюється нарахування відрахувань на фонд оплати праці виробничих робітників?

І.Дт 661 Кт65

2. Дт 23    Кт 65

3. Дт 662  Кт65

4. Дт 64, 65 Кт 661

 

 

Варіант 5

Б. Практичне завдання

Тема завдання. Облік основних засобів.

Мета завдання - засвоєння порядку розрахунку амортизації основних засобів.

Завдання

На підставі вихідних даних необхідно:

1. Скласти бухгалтерські проводки по нарахуванню амортизації за 1 квартал.

2. Визначити балансову вартість основних фондів станом на 31.12.2008р.

3. Списати витрати на поточний ремонт основних засобів.

4. Відобразити на рахунках бухгалтерського обілку операції по придбанню та
оприбуткуванню основних засобів.

Вихідні дані:

Сукупна балансова вартість виробничих основних фондів станом на 31.12.2007р. складає за даними балансу 125000 грн.

 

Показники Група 1 Група 2 Група 3 Разом
Первісна вартість 90000 26000 33000 149000
Знос 10000 6000 8000 24000
Балансова вартість 80000 20000 25000 125000

Протягом першого кварталу здійснено поточний ремонт приміщення на суму 3000 грн. (без ПДВ). Придбані основні фонди групи 2 на суму 8000 грн.

В. Запитання для програмованого контролю

Запитання 1.

Який метод нарахування амортизації вважається найбільш точним?

1. податковий;

2. виробничий:

3. прямолінійного списання;

4. зменшення залишкової вартості.

Запитання 2.

Якими первинними документами відображається оприбуткування основних засобів?

1. прибутковий ордер;

2. картка складського обліку;

3. акт прийома-передачі основних засобів;

4. лімітно-заборна картка.

Запитання 3.

Що означає бухгалтерська запис Дт 91  Кт 131?

1. нарахування зносу основних фондів;

2. відображення уцінки основних фондів;

3. нарахування зносу за вилученими основними фондами;

4. нарахування амортизації за основними фондами загальновиробничого
призначення.

Запитання 4.

Яка бухгалтерська проводка складається при оприбуткуванні основних засобів, що внесені засновниками в рахунок вкладу у власний капітал?

1. Дт 10   Кт 40

2. Дт 10   Кт 68

Дт 10   Кт 37

Дт 31   Кт 40.

 

Додаток А

 

Державний вищий навчальний заклад

Запорізький національний університет

Міністерства освіти і науки України

Кафедра обліку і аудиту

 

 

КУРСОВА РОБОТА

 

з дисципліни "Основи фінансового обліку"

на тему: "______________________________”

 

 

                      

                           Виконав(л а):                                                  студент(ка)                                                                                             курса

                                                                                            факультета__ групи

(ПІБ)
      Перевірив:                                                     науковий керівник

                                                                                                                     (ПІБ)

 

 

Запоріжжя 200_

 


Додаток Б

Умови і приклад оформлення реферату

      Вимоги до реферату: на 1-2 сторінках дати повідомлення про обсяг і оформлення курсової роботи. Прописними літерами виписати головні слова, які характеризують пророблений матеріал. Розкрити питання про об'єкт дослідження, одержані результати, висновки.

Приклад оформлення реферату

Текст курсової роботи включає 25 с. З таблиці, 2 рисунки, 1 8 літературних джерел, 1 додаток.

      Об'єктом дослідження було ЗАТ "Темп'", яке випускало...

      В процесі дослідження викладено порядок проведення обліку касових операцій...

 

БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК, КАСА, ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ... (та ін. 10-15 слів чи словосполучень).

 

Додаток В

Приклад оформлення змісту пояснювальної записки

Вимоги до оформлення: зміст повинен мати вступ, усі розділи і підрозділи основної частини, висновки, список використаних джерел і додатки.


Приклад оформлення

Зміст

Вступ................................................................................................................................ 2

1 Облік руху грошових коштів.................................................................................... 5

1.1 Завдання обліку грошових коштів..................................................................... ....6

1.2 Порядок оформлення первинних документів...................................................... 7

                І.З і т.ін.

2 Порядок проведення інвентаризації……………………………………………..13

і т.ін.

Висновки...................................................................................................................... 21

Практичний матеріал.................................................................................................. 23

Список використаних джерел..................................................................................... 24

Додаток А...................................................................................................................... 25

Додаток Б....................................................................................................................... 26

 

 

Додаток Д

Оформлення списку використаних джерел

Зразок оформлення трьох типів джерел:

• навчальна література;

• довідкова література;

• періодичні видання (газети, журнали).

 

1. Сопко В. Бухгалтерський облік. - К.: КНЕУ, 2000. - 580с.

2. Словник-довідник з економіки / під ред. С.В. Мочерного. - К., 1995. - 385с.

3. Бакурова О. Облік надходження прямих іноземних інвестицій II Бухгалтерія. - 2001.
№27/2. - 5 липня. - С.37-40.

 

 


         Додаток Е


 

Теми курсових робіт

1. Облік дебиторської і кредиторської заборгованості.

2. Облік векселів.

3. Облік статутного капіталу.

4. Облік цінних паперів.

5. Облік валютних операцій.

6. Облік орендних операцій.

7. Ефективність впровадження методів обліку затрат у виробництво продукції на
підприємствах.

8. Облік поточних та довгострокових зобов'язань.

9. Облік готової продукції.

10. Облік розрахунків з бюджетом та напрямки їх вдосконалення на Україні.

11. Облік фінансових результатів.

12. Бухгалтерська звітність підприємства.

13. Облік доходів від реалізації та фінансових результатів підприємства.

14. Облік розрахунків по претензіях.

15. Загальнодержавні податки та збори, їх облік. 1 16. Облік нематеріальних активів.

17. Характеристика спрощеної форми обліку.

18. Облік МШП.

19. Облік загальновиробничих затрат.

20. Облік матеріальних затрат виробництва.

21. Облік праці і заробітної плати.

22. Облік основних засобів.

23. Методи та облік нарахування амортизації (зносу) основних засобів.

24. Облік витрат виробництва.

25. Облік доходів та втрат операційної діяльності.

26. Облік фінансових доходів та втрат.

27. Облік доходів звичайної діяльності.

28. Облік розрахунків із заробітної плати.

29. Правила відрахувань та облік фондів соціального страхування.

30. Порядок та облік відрахувань до Пенсійного фонду.

31. Облік та оцінка довгострокових фінансових інвестицій.

32. Облік розрахунків з бюджетом по ПДВ.

33. Облік витрат на сплату податку на прибуток. Відстрочені податкові активи та пасиви.

34. Облік кредитів банків.

35. Облік поточної дебіторської заборгованості.

36. Облік та оцінка забезпечень.

37. Визначення та оцінка доходів підприємства.

38. Облік доходів та витрат інвестиційної діяльності.

39. Облік надзвичайних доходів та витрат.

40. Автоматизація обліку руху запасів підприємства.

 

      

                                                                             Додаток Ж

Фірма "Будівельник" займається виготовленням фундаментних блоків і залізобетонних плит. На підставі наведених даних здійснити облік господарських операцій за грудень місяць і виконати наступні завдання:

                               Необхідно:

1. Згідно таблиці 5 скласти баланс на початок місяця.

2. Відкрити синтетичні рахунки та записати по ним залишки на 1 грудня. Рахунки
розмістити в порядку зростання номерів.

3. Відкрити рахунки аналітичного обліку до синтетичних рахунків 20, 65, 66.

4. Скласти кореспонденцію рахунків з усіх операцій за грудень (таблиця 6) і записати їх до
журналу реєстрації господарських операцій, підрахувати загальну суму оборогу по
журналу реєстрації.

5.До операції №№21, 25, 29 здійснити відрахування на соціальні заходи робітників, що
зайняті виготовленням фундаментних блоків, виправленням браку, адміністративного
персоналу (по операціям 20, 24, 28).

6.До операції 28:

а)визначити заробіток кожного працівника апарату управління, згідно табеля обліку
використання робочого часу за грудень;

б)визначити суму допомоги з тимчасової непрацездатності:

-працівнику Петрову Я.К., який має загальний стаж роботи 12 років. Має лікарняний лист з 01 грудня по 06 грудня;

- -працівнику Волошиній А.В., яка хворіла з 10 по 15 грудня 2008 року й отримала лікарняний лист. Стаж роботи -7 років;

в)визначити суму заробітної плати за час щорічної відпустки Яковлевої С.С. Відпустка надана з 01.12.2008 р., термін відпустки 28 календарних днів.

Заробітна плата за 12 попередніх місяців Петрова Я.К., Волошиної А.В., Яковлевої С.С. дана у таблиці 8;

г) Скласти розрахунково-платіжну відомість заробітної плати за грудень 2008 року;

д) із сум заробітної плати здійснити обов’язкові утримання;

є) із сум заробітної плати провести утримання:

- заробітної плати, виданої авансом Литовченко А.В. - 200 грн., Петрову Я.К.. - 180 грн.;

- за заподіяну матеріальну втрату Клименко О.В. - 50 грн.:

-аліменти з Литовченко А.В. (сплачує на двох дітей);

ж) усі робітники члени профсоюзу;

з) скласти відомість депонованої заробітної плати при умові, що Клименко О.В. та Якрвлева С.С. своєчасно заробітну плату не отримали.

ВИХІДНІ

 ДАНІ1) Табель обліку використання робочого часу за грудень2008 року (табл. 7).

По операціям 21, 25, 29 обчислити борги перед бюджетом і в операції 30 погасити цей борг.

8. До операцій 17, 18 зробити розрахунок зміни собівартості при різноманітних методах оцінки витрат запасів у виробництво(метод середньозваженої собівартості, метод ЛІФО, метод ФІФО). Зробити висновок. Виконати завдання у таблицях 1-4.

 


 

 

Залишок цементу марки 400 на 1 грудня по 0,3 грн. за кг.


 

1 вар. 2 вар. 3 вар. 4 вар. 5 вар.
600 кг 800 кг 700 кг 500 кг 550 кг

 

Виконати завдання у слідуючих таблицях.

Таблиця 1

Рух сировини Кількість, кг Ціна одиниці, грн. Вартість, грн.
Залишок цемент}1 на 1 грудня      
Придбали:      
11 грудня      
20 грудня      
25 грудня      
Разом придбано:      
Відпущено до виробництва      
12 грудня      
20 грудня      
28 грудня      
Разом відпущено:      
Залишок цементу на 1 січня      

 

Таблиця 2 - Метод середньозваженої собівартості

Рух сировини Кількість, кг Ціна одиниці, грн. Вартість, грн.
Всього цементу для виробництва      
Використано:      
       
       
Залишок на 1 січня      

Розрахунок середньозваженої собівартості одиниці цементу:

Таблиця 3 - Метод ФІФО

Рух сировини (дати) Кількість, кг Ціна одиниці, грн. Вартість, грн.
11.12      
12.12      
20.12      
25.12      
28.12      
Всього      
Залишок па 01.01.09      

 

 

Таблиця 4 - Метод ЛІФО

 

  Рух сировини (дати) Кількість, кг Ціна одиниці, грн. Вартість, грн.
11.12      
12.12      
20.12      
25.12      
28.12      
Всього      
Залишок на 01.01.О9      

 


 

9. Записати операції за грудень на синтетичні та аналітичні рахунки, вказуючи їх порядкові
номери, відповідно журналу реєстрації.

10. Підрахувати і записати обороти на рахунках за місяць, по всіх рахункаї вирахувати
залишки на кінець місяця.

11. Скласти оборотні відомості по синтетичних рахунках. Звірити обороти оборотної
відомості з підсумком журналу реєстрації.

12. Скласти баланс підприємства на 1 січня.

13. По операціям 8. 9, 12, 35, 36 скласти первинні документи.

Довідкові дані по заповненню первинних документів

По операціям 8, 9, 12 Реквізити:

1) Фірма "Будівельник'' обслуговується у центральному відділенні "Приватбанку" р/р
№23456621 МФО 313410 код ОКПО 24244719 м. Запоріжжя.

2) Державна реєстрація транспортних засобів обслуговується у Промінвестбанку, р/р
28134523, МФО 313010, код ОКПО 23399882 м. Запоріжжя.

3) ВАТ "Кременчуцький завод'" обслуговується у районному відділенні Приватбанку м.
Кременчук р/р 23456789, МФО 223445, код ОКПО 239924612.

4) ВАТ "Цементний завод", м. Дніпропетровськ, вул. Мирна, 17, р/р 260005789314 в ОПЕРу
банку "УСБ", МФО 312574. код ЄДРПОУ 00334770.

5) Дані по заповненню довіренності: до операції 12.

Особа, якій довірено отримати цінності (фар для автомобіля "Таврія") Васенко Вячеслав Михайлович.

Паспортні дані: паспорт серія І V -КА №530214 від 01.12.96р. виданий ВВС Братського райвиконкому.



Залишки по синтетичних та аналітичних рахунках на 1 грудня 2008 р. (тис.грн.) Таблиця 5

 

 

 

№ рах.

 

Варіанти

1 2 5 4 5
10 Первісна вартість основних засобів 9627,9 10028,5 8357,2 10952,0 10962,3
131 Знос основних засобів 2823,5 3235,5 3111,2 4531,0 2282,1
64 Борг бюджету 105,6 298,6 355,0 415,0 680,0
201 Матеріали 350,0 538,2 501,0 438,5 350,0
203 Паливо 102,3 151,6 98,8 52,1 105,4
207 Запасні частини 100,0 129,0 121,0 66,9 55,3
40 Статутний капітал 597,4 535,1 3500,0 4603,0 597,0
23 Незавершенное производство 117,4 163,5 200,2 153,4 117,0
661 Борг по заробітній платі 85,3 112,5 108,0 180,2 102,3
425 Інший додатковий капітал 4625,1 5017,0 1100,0 - 4028,1
685 Борг іншим кредиторам 306.8 503,3 223,1 380,0 552,8
ЗО Каса 0,6 0,7 1,2 1,3 0,6
60 Короткострокові кредити банків 150,0 180,0 200,0 250,5 200,0
631 Борг постачальникам 2300,0 1639,7 1200,0 1880,8 3800,6
311 Поточний рахунок 50,0 78,0 153,8 203,1 156,4
611 Поточна заборгованість за довнострокови-ми зобов'язаннями у національній валюті 180.0 - - - -
651 Розрахунки за пенсійним забезпеченням 28,0 29,0 32,0 58,0 11,0
652 Розрахунки за соціальним страхуванням 4,0 8,7 6,0 8.0 5,2
653 Розрахунки за страхуванням на випадок безробічтя 2,0 2,3 1,0 5,0 1,8
26 Готова продукція 9,0 8,3 10,5 20,2 9,0
662 Розрахунки з депонентами 3,1 1,9 40,3 20,6 2,5
312 Розрахунковий рахунок (грошові кошти в іноземній валюті) 6,9 - 25,3 - -
28 Товари 80,0 69,7 50,5 75.0 80,0
64 Дебіторська заборгованість за розрахунками з бюджетом 485,8 236,7 270,4 338,0 216,7
43 Резервний капітал 88,8 36,4 98,1 30,9 115,6
361 Розрахунки з покупцями (борг покупців) - 134,1 48,0 - 364,7
377 Інша поточна дебіторська заборгованість 364,0 52,8 102,0 - -
372 Розрахунки з підзвітними особами - - 34,0 62,0 3,0
39 Витрати майбутніх періодів 5,2 8,0 - - -
22 МШП 0,5 0,9 0,8 0,5 0,6
38 Резерв - - - - 42,0

 

2. Господарські операції за грудень 2008року (грн.)


Таблиця 6

 

Первинний

документ

Зміст господарських операцій

Сума по варіантам

1   4 5
1. Договір, виписка банку Отриманий    кредит    у Промінвестбанку на купів­лю вантажного автомобіля 12000 14000 16000 18000 20000
2. Акт приймання- передачі основних засобів Оприбутковано вантажний автомобіль     від     ВАТ "Кременчуцький завод" 10000 1 1700 13300 15000 12500
       3. Рахунок-фактура Відображено    податковий кредит по ПДВ (20%) ? ? ? ? ?
4. Накладна. рахунок-фактура Відображені  витрати  на транспортування вантажного автомобіля 200 300 400 600 350
5. Податкова накладна, рахунок-фактура Відображено податковий кредит по ПДВ по транспортуванню 40 60 80 120 70
6. Квитанція, рахунок-фактура Відображено витрати по державній реєстрації транспортних засобів 40 42 43 45 38
7. Акт введення в експлуатацію основних засобів Відображено введення в експлуатацію вантажного автомобіля ? ? ? ? ?
8. Виписка банку, платіжне доручення Сплачено витрати по державній реєстрації транспортних засобів 40 42 43 45 38
9. Виписка банку, платіжне доручення Сплачено вартість вантажного автомобіля ВАТ "Кременчуцький завод" 12000 14000 16000 18000 12500
10. Договір Відображено вартість безоплатно одержаного автомобіля "Таврія" від ЗАТ ''Транспорт" 10000 11000 12000 14000 9000
11. Акт прийманіія-передачіосновних засобів Зараховано до складу основних засобів отриманий автомобіль "Таврія" 10000 1 1000 12000 14000 9000
12. Рахунок-фактура, накладна Оприбутковано фари (2 шт.) для автомобіля "'Таврія" від ВАТ  “Транзит" 100 1 10 80 90 120
13. Податкова накладна, рахунок-фактура В ідображено податковий кредитно ПДВ (20%) ? ? ? ? ?
14. Накладна Списано на капітальні інвестиції фари для автомоділя "Таврія" ? ? ? ? ?
15. Довідка бухгалтерії Відображено зростання балансової вартості автомобіля "Таврія" ? ? ? ? ?
16. Довідка бухгалтерії Нараховано знос на автомобіль '"Таврія" 1000 1 100 1200 1400 1300
17. Рахунки-фактури Придбано у ВАТ "Цементний завод" цемент марки 400:          

 

    а) 11 грудня - по 0,4 грн. за  кг б) 20 грудня - по 0,45 грн. за кг в) 25 грудня - по 0,5 грн. за кг Крім того ПДВ   200 400 800 ? 300 500 700 ? 400 200 900 ? 200 500 900 ?   280 460 850 ?    
18. Лімітно-заборна картка, накладні Відпущено зі складу на виробництво цемент 12 грудня 28 грудня (розробити за бажанням, табл. 3, 4 Всього використано:     400 1000   1400     600 1200   1800     500 1000   1500     400 900   1300     260 340   600
19. Накладна Передано ( юрми для бетону для виробництва фундамен тих блоків 500 600 700 500 400
20. Розрахунково-платіжна відомість Нараховано заробітну плату розітникам. що займаються виготовленням фундаментних блоків 1000 1500 1300 1200 1600
21. Довідка бухгалтерії Згідно з чинним законодавством здійснено відрахування на соціальні заходи робітників, що зайняті виготовленням фундаменгипх блоків ? ? ?     ? ?
22. Акт про брак Виявлено брак при виробниці ві фундаментних блоків 100 120 1 10 130 112
23. Накладна від 20 грудня Витрачено цемент М-400 на виправлення браку фундаментних блоків 100 120 110 130 112
24. Розрахунково-платіжна відомість Нараховано заробітну плату робітникам, що зай-малися виправленням бра-ку фундаментних блоків 80 90 90 80 70
25. Довідка бухгалтерії Згідно з чиниш законодавством здійснено відрахування на соц. заходи робітників, що зай-няті виправленням браку ? ? ? ? ?
26. Розрахунково-платіжна відомість Утримано з робітників- винуватців за брак фундаментних блоків 120 140 120 130 110
27. Накладна Списані витрати від барку фундаментних блоків на собівартість продукції ? ? ? ? ?
28. Розрахунково-платіжна відомість Нараховано заробітну плату адміністративному персоналу підприємства ? ? ? ? ?
29. Розрахунково-платіжна відомість Згідно з чинним законо­ давством здійснено обов'язкові утримання із заробітної плати адмініст­ративного персоналу:          

 

    - прибутковий податок ? ? ? ? ?
    - збір до Пенсійного фонду ? ? ? ? ?
    - внесок до соц. страхуван-ня ? ? ? ? ?
    на випадок безробіття          
    - внесок до фонду соц. ? ? ? ? ?
    страхування          
ЗО. Платіжне Погашено заборгованість          
  доручення(до перед бюджетом (згідно          
  операції 29) розрахунків):          
    - по прибутковому податку ? ? ? ? ?
    - за пенсійним заоезпеченням ? ? ? ? ?
    - за страхуванням на випадок ? ? ? ? ?
    безробіття          
    - на соц. страхування ? ? ? ? ?
31. Виписка банку, чек Отримана готівка з банку для 2560 2760 2960 3160 3200
    виплати заробітної плати          
    працівникам підприємства          
32. Розрахунково- Виплачена заробітна плата 1810 1930 2060 2200 3000
  платіжна ВІДОМІСТЬ працівникам підприємства          
33. Розрахунково- Зарахована на рахунок 750 830 900 960 200
  платіжна ВІДОМІСТЬ депонентів своєчасно не          
    отримана (у 3-денний термін)          
    заробітна плата          
34. Об'ява на внесок Внесена з каси на рахунок 750 830 900 960 200
    банку готівка(депонентської          
    суми)          
35. Видатковий Видано у підзвіт механіку 120 130 140 150 180
  касовий ордер цеха Комарову В.В. аванс на          
    відрядження          
36. Прибутковий Повернута позика через касу 2000 1800 1900 2100 3500
  касовий ордер підприємства          
37. Довідка Нарахована амортизація на 370 450 615 480 520
  бухгалтерії устаткування по          
    виготовленню фундаментних          
    блоків          
38. Накладна Оприбуткована на склад 118000 165000 200000 155000 118000
    готова продукція          
    (фундаментні блоки по          
    оактичній собівартості)          
39. Рахунок Реалізовано готову 180000 240000 300000 210000 192000
    продукцію вітчизняним          
    покупцям за продажними          
    цінами          
40. Податкова В ідображено податкове ? ? ? ? ?
  накладна зобов'язання з ПДВ          
41. Виписка банку Надійшли кошти в оплату за 180000 240000 300000 210000 192000
    реалізовану готову          
    продукцію на поточний          
    рахунок підпріиємства          
42. Справка Списано собівартість 118000 165000 200000 155000 118000
  бухгалтерії, реалізованої готової          
  накладна продукції згідно зі складеним          
    розрахунком          
43. Справка Списано на фінансовий ? ? ? ? ?
  бухгалтерії результат собівартість          

 

    реалізованої готової продукції          
44. Справка бухгалтерії Списано на фінансовий результат доход від реалізації готової продукції ? ? ? ? ?
45. Справка бухгалтерії Списано на фінансовий результат адміністративні витрати ? ? ? ? ?
46. Справка бухгалтерії Нараховано податок на прибуток ? ? ? ? ?
47. Справка бухгалтерії Списано на фінансовий результат податок на прибуток ? ? ? ? ?
48. Справка бухгалтерії В кінці періода закривається рахунок фінансових результатів ? ? ? ? ?

 


 

Таблиця 7 - Табель обліку використання


робочого часу за грудень 2008 року

 


Прізвище,   Оклад, грн лад, грн.     Числа місяця місяця  

п/п ім'я, 1 в. 2 в. 3 в. 4 в. 5 в. Посада 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
                11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

  по батькові             21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
1. Литовчен ко 600 650 700 750 600 директор 8 в в 8 8 8 8 8 в в

  ко А.В.             8 8 8 8 8 в в 8 8 8
                8 8 в в 8 8 8 8 8 в в
2. Петров. 540 550 600 650 540 гол. л в в л л л 8 8 в в
  Я.К           інженер 8 8 8 8 8 в в 8 8 8
                8 8 в в 8 8 8 8 8 в в
3. Волошина 520 560 580 600 580 гол. 8 в в 8 8 8 8 8 8 в
  А.В.           бухгалтер л л л л л в в 8 8 8
                8 8 в в 8 8 8 8 8 в в
4. Клименко 450 490 550 600 490 економіст 8 в в 8 8 8 8 8 в в
  О.В.             8 8 8 8 8 в в 8 8 8
                8 8 в в 8 8 8 8 8 в в
5. Яковлева. 300 340 350 360 340 секретар                 - -
  С.С                  

відпустка

    - -
                                8 в в
6. Мішина 150 170 180 200 170 прибирал. 8 в в 8 8 8 8 8 в в
  Т.Г.             8 8 8 8 8 в в 8 8 8
                8 8 в в 8 8 8 8 8 в в

 


 

 

Таблиця 8 - Витяг з розрахункових відомостей за грудень 2007 року - листопад 2ОО8 р.


 

Рік. МІСЯЦЬ

Заробіток, грн.

   

Петров Я.К.

Волошина А.В.

Яковлева С.С.

    1 в. 2 в. 3 в. 4 в. 5 в. 1 в. 2 в. 3 в. 4 в. 5 в. 1 в. г 2 в. Зв. 4 в. 5 в.
Грудень 2007р. 480 500 520 600 480 460 480 500 520 500 210 240 260 250 280
Січень 2008 р. 480 500 520 580 540 460 480 500 520 480 210 240 260 250 240
Лютий 480 500 520 580 480 460 480 500 520 500 210 240 260 250 240
Березень 540 420 550 600 540 440 460 480 500 500 210 240 260 250 240
Квітень 420 540 550 600 420 500 520 540 580 560 250 280 300 220 280
Травень 540 520 550 400 480 500 520 540 580 580 250 280 300 220 280
Червень 540 520 500 520 540 520 540 560 580 580 250 280 300 220 350
Липень 540 520 580 600 540 520 540 560 580 560 300 350 360 280 350
Серпень 480 550 580 600 540 520 540 560 580 560 300 350 360 280 340
Вересень 540 550 600 650 540 520 560 580 600 580 300 340 350 260 340
Жовтень 540 550 600 650 540 520 560 580 600 540 300 340 350 360 340
Листопад 540 550 600 650 540 520 560 580 600 540 300 340 350 360 240

 

Календарних днів у році - 365 днів.

 

 


 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 145; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!