Основне вікно системи, функції блоків основного меню



 

 

 

 


 

 

Рисунок 1 – Основне вікно системи

 

Основне меню системи розташовано у верхньому рядку екранної форми "Автопроект" безпосередньо під її заголовком (див. рис.1).

До його складу входять наступні блоки:

"Системы" – у даному блоці здійснюється вибір необхідної системи автоматизованого проектування.

"Базы данных" – завантаження інформаційних масивів у робоче поле САПР для наступної обробки: перегляд, додавання, видалення, копіювання записів.

"Программы" – формування комплекту технологічної документації. В залежності від обраного режиму, інформація про технологічний процес (ТП), спроектований в системі, переноситься в необхідні форми. Розроблені ТП містяться в текстові файли, доступні для перегляду і друку через блок "Документи".

"Архивы" – у даному блоці можливий перегляд змісту архіву технологій, вибір, додавання і копіювання ТП.

"Документы" – виклик текстового редактора для перегляду, редагування і друку необхідного технологічного документа. За допомогою файлу autopro.ini до системи може бути підключений будь-який текстовий редактор.

"Формы"     – виклик текстового редактора для перегляду і внесення змін у зразки технологічних карт.

До кожного з блоків основного меню можна вносити зміни.

В блок "Базы даних" - найменування знову створених інформаційних масивів. В блок "Программы" - нові програмні модулі - exe-файли. В блоки "Документи" і "Форми" - звертання до будь-яких інших технологічних документів і їхніх зразків.

Робоче поле системи - область світлого кольору, розташована в центральній частині екранної форми САПР "Автопроект" і займає 80% усього простору форми. Вона являє собою блокнот з багатьох сторінок, що дозволяє завантажувати в систему одночасно декілька інформаційних масивів. Перехід від однієї сторінки до іншої здійснюється за допомогою закладок (ярличків), що містять імена БД. Для переходу на потрібну сторінку необхідно клацнути лівою кнопкою миші на відповідному ярличку.

Для завантаження в робоче поле нової бази даних потрібно клацнути лівою кнопкою миші на порожній останній закладці блокнота.

 

Конструкторсько-технологічні специфікації

 

Для того, щоб завантажити в робоче поле системи базу даних з конструкторсько-технологічних специфікацій (КТС) необхідно в системі "Автопроект – Спецификация" ввійти до основного меню Базы данныхКТС. У поточну сторінку блокнота буде поміщена інформація про КТС. Система забезпечує вільне переміщення по рівням (Изделия, Узлы, Детали), дозволяючи при цьому переглядати і редагувати склад виробів, вузлів і деталей.

Інформація на кожному рівні доступна для коректування, копіювання, видалення і виконання нових записів. Зв'язок здійснюється по ключовим полям, заповнення яких обов'язково.

 

 

Рисунок 2 – Вікно системи "Автопроект – Спецификация"

 

Зв'язок між рівнями Изделия, Узлы здійснюється по полю “Обозначение изделия“, що є вихідним ключем першого рівня й обов'язково повинне містити унікальне позначення виробу. Зв'язок між таблицями Узлы і Детали здійснюється по полю “Обозначение узла“, що так само повинне бути унікальним і не порожнім. Зв'язок між рівнями Детали і Документы здійснюється по полю “Обозначение детали”.

 

Архів виробів

 

В системі існує можливість зархівувати інформацію про визначену групу виробів, що зберігається в базах даних "КТС" та " Документы". Доступ до даної процедури здійснюється з блоку основного меню Архивы ® Архив изделий. Її призначення сформувати стандартний zip-файл і помістити в нього таблиці з даними про специфікації і документи (ktc1.db, ktc2.db, ktc3.db, ktc_doc.db). Сформований архівний файл зберігається в каталозі ARX_IZD.

Порядок дій при архівації групи виробів наступний :

ü Завантажити режим "Архив изделий" в поточну сторінку блокнота;

ü У таблиці arx_izd.db додати новий рядок і ввести у відповідні поля назву групи виробів і ім'я архівного файлу з розширенням zip;

ü Натиснути  (F12). Стартує процедура Архиватор изделий;

ü Натиснути кнопку В архив;

ü З блоку основного меню Базы данных завантажити режим Очистка КТС;

ü Ввести пароль 333 (початкове встановлення);

Встановити курсор на строку Очистка изделий и натиснути  (F12). Вся інформація, яка зберігається в базах даних КТС і Документы, буде вилучена.

 

Архіватор технологій

 

Звертання до процедури Архиватор технологий (АТ) відбувається з рівня Документы в системі "Автопроект-Спецификация". Для виклику архіватора необхідно підвести курсор до запису, що містить посилання на архівну технологію, і натиснути кнопку На один уровень вниз  (F12).

Після підтвердження запуску програми стартує процедура, що дозволяє переміщати поточну технологію в архів системи, витягати технологію з архіву і поміщати її в поле поточної чи дублюючої технології в систему "Автопроект-Технология". Для створення посилання на архівну технологію необхідно викликати Редактор записи (F4) → виконати подвійний щиглик правою клавішею миші на піктограмі  навпроти поля Наименование документа → вибрати необхідний тип створення документа.

 

4.7 Формування нового техпроцеса

 

Доступ до "Текущей технологии" (ТТ) здійснюється з блоку "Базы данных" основного меню системи в режимі "Технология". ТТ складається з трьох зв’язаних таблиць: "Деталь", "Операции", "Переходы", у яких формується склад і структура технологічного процесу. У поточну технологію можна копіювати інформацію з архіву технологічних процесів за допомогою програми "Архиватор технологий", библіотек операцій, переходів та баз даних.

Доступ до "Дублирующей технологии" (ДТ) здійснюється з блоку "Базы данных", режим "Дублирующая технология". Склад таблиць, що входять у ДТ, аналогічний складу таблиць полів "Текущей технологии" (TT): "Деталь", "Операции", "Переходы" і відрізняється лише іменами таблиць.

ДТ використовується в тих випадках, коли потрібно порівняти дві технології або скопіювати інформацію з ДТ в ТТ. В неї можна поміщати архівні технології за допомогою процедури "Архиватор технологій", але інформація з ДТ не передається в архів техпроцесів і на неї не розробляється комплект документації.

 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 149; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!