Використання комп'ютерних технологій для стилізації малюнків під різні види художньо-творчих робіт



 

У XXI ст. швидко розвиваються нові інформаційні технології, які широко використовуються в процесі створення художньої продукції й обумовлюють виникнення нових видів мистецтва: поряд із мальовничими і графічними портретами створюються фотографії; за допомогою комп'ютера розробляються проекти архітектурних споруд, дизайн промислових виробів, оформлення книжок і часописів; музичні твори і театральні вистави передаються по теле-, радіо- і відеоканалах тощо. Нові інформаційні технології дають змогу запропонувати продукцію широкому колу споживачів.

Глобальне розширення інформаційного потенціалу призвело до реорганізації освіти в напрямі забезпечення нового рівня якості підготовки фахівців. У системі вищої освіти головним стало навчити майбутнього фахівця діяльності в умовах інформаційного середовища, створити умови для його неперервної освіти. Цей процес вимагає скрупульозного педагогічного осмислення введення комп'ютера в кожну ланку навчального процесу з урахуванням специфіки дисциплін, що мають професійно спрямований характер.

Зокрема, в процесі підготовки вчителя трудового навчання курс інформатики є базовим для подальшого засвоєння всього арсеналу сучасних програм комп'ютерної графіки і дизайну. Курс дає можливість вивчити теоретичні основи ефективного візуального дизайну і практично застосовувати основні правила і закони дизайнерського мистецтва на практиці в сучасних технологіях і прийомах комп'ютерної графіки.

Комп 'ютерна графіка — новий вид художньої діяльності, кількість прихильників якого постійно зростає. Дослідження показали, що заняття з комп`ютерною графікою активізують увагу студентів, розвивають спостережливість та нестандартність мислення, викликають інтерес до образотворчої діяльності, підвищують рівень швидкості виконання робіт.

Використання комп'ютерної графіки дає можливість здійснити новий крок у розвитку ініціативи і художньої творчості. Створення зображень у графічних редакторах здійснюється комбінуванням точок, відрізків, ламаних ліній, прямокутників, ромбів, кіл та овалів. Рисунки в процесі роботи можна багаторазово копіювати й переносити, повертати, відображати відносно осі, замальовувати окремі фрагменти, одержувати інвертне за кольором зображення. Відкриваючи необмежений простір фантазії, графічні редактори дають змогу значно прискорити розробку композицій для різних видів художньо-творчих робіт.

Таким чином, комп'ютер може виступати в ролі інструмента художника. Машина суттєво полегшує роботу творця, зводячи до мінімуму рутину в його діяльності, відкриває нові можливості. Наприклад, застосовуючи програму РЬоіоБпор, можна швидко й ефективно здійснювати стилізацію будь-якого малюнка під різні види художньо-творчих робіт.

Якщо вибрати в головному меню пункт Фільтри, а потім підпункт Пікселі, то за допомогою різних фільтрів зможемо створювати стилізацію під вишивання «хрестиком», аплікацію клап-тиками кольорового паперу чи тканини, гравірування, гратаж, ниткографію тощо. Чіткішу стилізацію під вишивання «хрестиком» можна одержати, використовуючи фільтр Пістрява суміш з пункту меню Текстура. Тут також є можливість виконати стилізацію для вітража на склі, аплікації з паперу чи тканини тощо. Послідовне вмикання команд Ескіз і Штамп перетворює малюнок на ескіз для випалювання на деревині. Застосування фільтра Роіntillize дає змогу побачити, який вигляд матиме картина, якщо її виготовити з різного насіння та крупів чи використати інші нетрадиційні техніки і матеріали.

Пропонуємо для прикладу різні види стилізації одного і того самого малюнка.

Застосування сканера, принтера і згаданих вище комп'ютерних програм дає змогу значно прискорити процес стилізації малюнка, а зекономлений час витратити на творчий процес чи пошук необхідної інформації в мережі Інтернет.

Сучасні інструментальні засоби, орієнтовані на новітні технології, відкривають широкі можливості для візуалізації навчальних матеріалів і побудови інтерактивних віртуальних лабораторних практикумів, органічно вплетених у навчальний процес. Ниніз'являються навчальні посібники, що передбачають використання комп'ютера. Серед них різноманітні репетитори, збірники задач, електронні енциклопедії, віртуальні виставки тощо.

З урахуванням перерахованих переваг комп'ютерних технологій стає очевидною необхідність створення комп'ютерних версій курсів окремих дисциплін та банків візуального супроводження навчального процесу під час проведення практичних та лабораторних занять з предметів художнього циклу.

Розвиток інформаційних технологій потребує виховання навичок спілкування нового типу, тобто кожна людина має навчитися працювати з технічними засобами, у т. ч. з комп'ютером, використовуючи їх як інструмент для здійснення своєї творчої діяльності. Для цього необхідні знання та уміння роботи з мультимедійними пристроями, додатками і програмами, сканером, уміння оцифровувати і стискувати звуковий файл тощо.

Комп'ютер став не лише інструментом для роботи, а й можливістю для відпочинку. Мультимедійний комп'ютер використовують для прослуховування компакт-дисків, перегляду фотографій, створення віртуального фотоальбому, «подорожі» по галереях світу і вивчення різноманітних предметів, зокрема художньо-мистецького циклу. Можна використовувати його для спілкування через глобальну інформаційну мережу і пошук різноманітної інформації в Інтер-неті.

Увага до сучасних художніх форм текстів (дизайну предметного середовища, засобів масової інформації, віртуальної графіки тощо), розгляд їх з естетичної, етичної, інтелектуальної і творчої точки зору визначають цінність лекції «Мультимедіа і мистецтво», що вводить студентів у світ соціальних подій (соціалізація навчання), а також організовує їхню пізнавальну діяльність на основі таких знань і умінь, які допоможуть їм у перспективі самостійно освоювати нове.

Під час підготовки вчителя трудового навчання до створення віртуальних альбомів з декоративного мистецтва залучаються студенти. Завдяки їм було створено банк сайтів, що містять особливо цінні відомості для вивчення на заняттях з художньої обробки матеріалів. Щоб зручно було ними користуватися, їх оформляють у вигляді таблиці, яку постійно збагачують новими адресами. Наводимо фрагмент такої таблиці.

Не зважаючи на виникнення нових форм мистецтва, які зобов'язані своєю появою науково-технічному прогресу, творча ініціатива залишається за людиною.


ВИСНОВОК

 

Комп'ютерна графіка складає цілий ряд напрямків і має різне застосування. За допомогою КГ вирішують багато графічних задач. У комп'ютері синтезуються прості і складні об'єкти: поверхні, тіла, структури. Комп'ютерну графіку широко застосовують при рішенні актуальної проблеми підвищення продуктивності і точності інженерної роботи. Комп'ютерна графіка, це спеціальна ділянка інформатики, що вивчає методи і засоби створення та обробки зображень за допомогою програмно-апаратних обчислювальних комплексів. В залежності від способу формування зображень, комп'ютерну графіку можна поділити на: растрову; векторну; фрактальну; тривимірну. Тривимірна графіка призначена для імітації фотографування або відеозйомки тривимірних образів об'єктів, які можуть бути попередньо підготовані у пам'яті комп'ютера.

Програма Adobe Photoshop є безумовним лідером серед професійних графічних редакторів за рахунок своїх щонайширших можливостей, високої ефективності і швидкості роботи. Програма надає всі необхідні засоби для корекції, монтажу, підготовки зображень до друку і високоякісного виходу.

Основне призначення програми Adobe Photoshop- створення фото реалістичних зображень, робота з кольоровими скануючими зображеннями, ретушування, корекція кольору, колажування, трансформації, поділ кольору та інше. Adobe Photoshop має в своєму розпорядженні всі методи роботи з точковими зображеннями, при цьому має можливість роботи з шарами і використовує контури. Програма дозволяє легко змінювати колірне представлення документів (бітове, в градаціях сірого, дуплекс, індексовані кольори, RGB або CMYK). Photoshop - це програма растрової графіки, тобто будь-який елемент зображення будується по крапках. Adobe Photoshop - це професійний графічний редактор, який при цьому достатньо простий в освоєнні і використанні.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

 

1.Графіка. // Сучасна українська мова. - К.: Либідь, 2005. - С.36-41.

2.Дорошенко Ю.О. Комп'ютерна графіка в старших класах. / Ю. О. Дорошенко. - Тернопіль: "Підручники і посібники", 2005. – 128 с.

3.ДСТУ 2. (ДСТУ 2939-94) Комп'ютерна графіка: Терміни та визначення/ 2. ДСТУ. - Видання офіційне. - К.: Держстандарт України, 1995. – 35 с.

4.Інженерна графіка: креслення, комп'ютерна графіка: Навч. посібник. / А. П. Верхола, Б. Д. Коваленко, В. М. Богданов, В. М. Нігора. - К.: Каравела, 2005. - 304с.

5.Інженерна та комп'ютерна графіка: Навч. посібник, для студ. вузів / В. Є. Михайленко, В. М. Найдиш, А. М. Підкоритов, І. А. Скидан. - К.: Вища школа, 2000. – 342 с.

6.Кравченко Т., Коберник О.Використання інтерактивних методик на уроках трудового навчання. // Трудова підготовка в закладах освіти. – 2003. - № 2. – С. 28 – 32.

7.Масик В. І. Живопис. Графіка : Альбом / В. І. Масик. - К.: Мистецтво, 1990. – 80 с.

8.Сепрученко В. Г. Використання комп'ютерної графіки при вивченні дисципліни "інженерна графіка" / В. Г. Сепрученко. - С. 73.

9.Сидоренко О., Коломієць Т. Використання комп`ютерних технологій для стилізації малюнків під різні види художньо-творчих робіт. // Трудова підготовка в закладах освіти. - № 3. – 2004. – С. 33 – 35.

10.Тхоржевський В.С. Методика трудового навчання: Навч. посібник. – К., 1995. – 280 с.


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 190; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!