Лісового розсадника ДП «Макарівський лісгосп»



              Макарівського лісництва 67 квартал. Площа 0,73га.

 

 

 

 

Сидеральний пар

 

 

 

 

Я

 

 

 

 

С

 

 

  С  

 

 

 

 

С

 

 

 

С

 

 

К

 

 

 

Д

 

    К
                   

 

 

Шишкосушарка

   Шишкосушарка використовується для добування насіння хвойних порід із шишок.

  На даний час шишко сушарка є одна на Макарівський лісгосп. Також є склад для зберігання насіння і приміщення для відбору зразків, виявлення посівних якостей насіння і приймання лісо насіннєвої сировини.

 

Шишко сушарка складається із таких частин:

1. Приймальний бункер

2. Сортуючи барабан

3. Ваги

4. Пневмотранспортер

5. Стрічковий транспортер

6. Пневмотранспортер

7. Сушильна камера

8. Повітронагрівач

9. Сітчаний барабан

10.  Транспортер

11. Бункер накопичувач пустих шишок

12. Ящик для насіння

 

                    Склад для зберігання насіння.

         Заготовлене насіння часто не можуть зразу висіяти в грунт і тому зберігаються в спеціальних складах.

        Насіння слід зберігати при пониженій температурі, що забезпечує сповільнення життєдіяльності насіння. Для більшості порід слід підтримувати температуру від 0°С до 5°С.

      Також повинна бути дотримуватись оптимальна вологість. Вологість повинна бути для сосни та ялини 6-7,5% , модрини 7,5-8% дуба 5,5-6,0%.

     Перед зберіганням насіння очищують від домішок і пустого насіння. Тару та приміщення дезеинфицирують. Кожна тара повинна мати етикетку. Зберігати насіння необхідно в спеціальних приміщеннях. Краще використовувати приміщення з автоматичними регуляторами температури і вологості.

    Насіння зберігають в скляних бутлях та інших герметично закриваючих ся посудинах. Склад має машинне відділення, насіннєву лабораторію, приміщення для сортування і підсушки насіння і відбору зразків, холодильну установку.

 

6 . Лісові культури і лісомеліорація.

   Лісокультурний фонд  Макарівського  лісництва включає в себе лісосіки минулих років лісові площі непокриті лісом, прогалини, пустирі, згарища і. так далі.

   На кожний у часток лісокультурної ділянки складається проект лісових культур. Підбір площі починається з вивчення класових та картографічних лісовпорядкувальних матеріалів, вибір площі під за культивування закінчують не пізніше 1 серпня. В залежності від продовжності підготовки грунту тобто за один рік і більше років лісових культур складає лісничий в двох екземплярах . Проекти перевіряє та затверджує головний лісничий не пізніше 15 жовтня. Один екземпляр проекту зберігається в лісгоспі а інший в лісництві до моменту переводу лісових культур в покриту лісом площу.

     В  Макарівському лісництві було заплановано висадити лісових культур на площі 40,3 га.

    На даний час меліорація в Макарівському  лісництві не проводиться.

 

Лісокультурні площі з різними способами і типами лісових культур.

          В державному лісовому фонді розділяють два способи лісовідновлення: природне і штучне.

         Вибір того чи іншого методу лісовідновлення здійснюють по шкалі стану оцінки вирубки головними породами.

       Площі що потребують штучного відновлення складають лісокультурний фонд.

      Роботи по відновленню та посадці лісу виконуються на основі проекту лісових культур який складається лісничим після огляду площ призначених під штучне лісовідновлення.

    Проект лісових культур складається із двох частин:загального опису ділянки і способу за культивування.

    В першій частині дається загальна характеристика лісокультурної ділянки, розміри, категорії лісокультурної площі, грунт і над ґрунтовий покрив, наявність природного відновлення, зараженість шкідниками.

    В другій частині проекту робиться опис агротехніки, підготовки ґрунту, розробляється технологія створення лісових культур спосіб посадки, який посадковий матеріал застосовується і його кількість по породах, схема змішування, вид , кількість доглядів. Головна порода для штучного лісовідновлення – сосна звичайна.

  Технологія за культивування вирубок базується на застосуванні суцільних культур, але також широко використовується при цьому природне відновлення рубок.

  Технологічний процес створення лісових культур на вирубках складається із наступних операцій:

1. Підготовчі роботи

2. Виробництво лісових культур і агротехнічних доглядів.

  Посадка лісових культур в ручну під меч Колосова. Догляд здійснюється на протязі чотирьох років як механічний так і ручний.

  Оплата праці відрядно преміальна.

  Інвентаризація лісових культур проводиться по стану на 15 вересня комісією створеною в лісгоспі, до складу якої входять головний лісничий, інженер лісових культур, старший бухгалтер, представник профкому.

  В лісництві організовується підкомісія в складі представника ДЛГ, лісничого, представника профкому, майстра лісу або лісника.

   На пробних площах прямокутної форми робиться суцільний перелік рослин що прижилися і взнають по породах кількість на площі. Якщо площа ділянки до 3 га. Площа проби 5%, якщо 6-10га. -3%, 10-50 га. -2%, від 50 і більше1%.

  На другий рік після посадки культур проводиться доповнення . Переведення лісових культур в покриту лісом площу проводиться комісією назначеною директором лісгоспу.

     Для збільшення виходу продуктивної деревини та розвитку застосовують слідуючи схеми змішування порід:кулісний спосіб змішування сосни з дубом 3С1Д. Змішування в ряду головні породи змішують з чагарниками, або супутніми породами. Розміщення 3Ч0,5(0,7м) 2,5Ч0,5м. Посадку проводять в ручну під меч Колосова глибина посадки 20-22 см.

     Перед посадкою грунт обробляють і підготовляють трактором МТЗ-82 та плугом ПКЛ-70 посадку проводять в борозну.

    Догляд за лісовими культурами проводиться вручну на протязі чотирьох років, силами лісової охорони та робочих лісництва.

 

 

Д П «Макарівський лісгосп»

Лісництво Макарівське

Розсадник Тимчасовий

Квартал № 51

Карточка

Інвентаризація посівів

Рік 2011 місяць вересень   число 09

Порода сосна звичайна 

№ обліко-вого рядка

Кількість сіянців на обліковому відрізку

№ обліко-вого

рядка

Кількість сіянців на обліковому відрізку

№ облікового рядка

Кількість сіянців на обліковому відрізку

№ облікового рядка

Кількість сіянців на обліковому відрізку


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 198; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!