Характеристики розсіювання снарядів.



На практиці розсіювання снарядів розглядають у горизонтальній і вертикальній площинах: горизонтальна площина проходить через гармату, а вертикальна перпендикулярна напрямку стрільби . Якщо зробити велику кількість пострілів і врахувати, що розсіювання снарядів підпорядковується нормальному закону, можна переконатися в тому, що всі точки падіння як у вертикальної, так і в горизонтальної площинах розташовуються на площі за формою еліпса .Ці еліпси називають повними еліпсами  розсіювання.

Рисунок 1.8 – еліпс розсіювання

Головні полуосі еліпсу по відповідних напрямках рівні одній серединній помилці.

Оскільки в даному випадку серединна помилка характеризує абсолютні розміри відхилень точок падіння снарядів по тому або іншому напрямку, те її умовилися називати серединним відхиленням.

 

Рисунок 1.9 – одиничний еліпс розсіювання

В відповідності з викладеним розсіювання снарядів по відповідному напрямку характеризується:

- серединним відхиленням по дальності Вд;

- серединним відхиленням по висоті Bв;

- серединним бічним відхиленням Вб.

Серединним відхиленням по даному напрямку називається такий розмір, щодо якого можливість одержання відхилення по абсолютному значенню як менше, так і більше цього розміру, дорівнює половині.

Серединне відхилення поділяє всю сукупність відхилень на дві половини: кращу (відхилення по абсолютному розмірі менше серединного) і гіршу (відхилення по абсолютному розмірі більше серединного).

Рисунок 1.10 – цифрова шкала розсіювання

Чисельно закон розсіювання снарядів по даному напрямку виражається шкалою розсіювання, що цілком аналогічна шкалі помилок. Відмінність її лише в тому, що на ній замість серединних помилок указують серединні відхилення (Вд, Bв, Вб) і прокреслюють середню траєкторію. На мал.6 показана шкала розсіювання по дальності. По шкалі розсіювання можна визначати можливість заданого відхилення.

З розгляду Таблиць стрільби можна встановити, що розмір розсіювання снарядів збільшується зі збільшенням дальності стрільби.

При стрільбі з мінометів і систем реактивної артилерії в ряді випадків розсіювання снарядів може бути круговим (випадок, коли бічне розсіювання дорівнює розсіюванню по дальності).

У практику межі розсіювання снарядів (мал.1.10) звичайно приймають рівними чотирьом серединним відхиленням від центру розсіювання по кожному напрямку (±4Вд, ±4Bв, ±4Вб). Для теоретичних розрахунків межі розсіювання іноді беруть рівними п’яти—шести серединним відхиленням.

 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 311; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!