М А НИФОЛЬД И ФОНТАННО Ї АРМАТУР И



Манифольди предназначені для зєднання викидів арма­тури з трубопроводами замірної установки. Передбачено ви­готовлення уніфіцированих вузлів маніфольдів. Запорними пристроями манифольдів слугують пробкові крани або за­движки, приміняються в фонтанній арматурі. В процесі эксплуатації скважини можливі загрязнення внутрішніх проходів маніфольда механічними примесями або кристалогідритами, при цьому тиску можна досягти ро­бочого в скважині або збільшити його. Для предотвращения можливої перегрузки фонтанної арматури маніфольда роботи.

Мал. 9. Схема маніфольда фонтанної арматури:

2 - арматура фонтанна, 3— припоя гиднижкп; 4 —лінія управ­ління; — станція управління фонтанною» арматурою; (7 — розділювач

 і запасна викидні лінії.

В маніфольді передбачена можливість проведення за­міру тиску, температури, відбору проб добуваємої продукції. оперативного глушення скважини, продувки і эксплуатаціїскважини по будь-якій з струп або по обом струнам разом.

МОНТАЖ І ДЕМОНТАЖ ФОНТАНН ОЇ АРМАТУР И

По закінченні буріння скважини в залежності від очікуваного дебіта і максимального тиску на усті підбирають фонтанну арматуру і підготовлюють її до монтажу. До пуска фонтанної скважини в эксплуатацію необхідно змонтувати обладнання, т. е. проложить викидань лінії, змонтувать маніфольд і зібрати арматуру. Проложить викидну і зібрати маніфольд можна завчасно, до здачі скважини в эксплуатацію.

В фонтанній арматурі провіряють запорні пристрої на легкість прокручування шпинделя, наявність уплотнительной смазки в прямоточних задвижках, кріплення фланцевих справність манометрів. Необхідно при транспортуванні арматури, а також при погрузці і вигрузці берегти її від ударів,які приводять до поломки маховиків і задвижок.

В процесі монтажа фонтанної арматури ретельно зби­рають фланцеві зєднання. При затяжці шпильок витримують рівномірний зазор між фланцями, для чого для зникнення перекосів фланців при кріпленні поперемінно затягують діа­метрально розташування болти, Фонтанну арматуру на усті скважини можна монтувати самохідними автомобільними транспортними кранами, а також при допомозі талевого меха­нізму, спеціального приспособлення, лебідки або підйомника.

ЭКСПЛУАТАЦ І Я І РЕМОНТ ФОНТАННО Ї АРМАТУР И

Пробковий кран і прямоточна задвижка, уплотняємой смазкой ЛЗ-162, не требують великих зусиль при управлінні ними. В прямоточних задвижках для збільшення герметичності категорично забороняєтся приміняти ричаг, так як герметич­ність від збільшення зусилля не зростає, оскільки плашки плоскі. Додаткові зусилля можуть привести тільки до по­ломки шпинделя.

В процесі эксплуатації арматури з прямоточними задвиж­ками требуються через два-три місяця смазують подшипники шпинделя. Необхідно також через штуцер в днищі корпуса задвижки в відповідності з інструкцією наби­вать смазку ЛЗ-162. Заповнення корпуса смазкой не дають можливості осідають різним механічним примісям, а також скоплюються агресивною жидкости. Герметичність затвора прямоточної задвижки підвищуєтся за рахунок уплотнительной смазки, яка автоматично подаєтся до поверхонь затво­ра тиску среди в корпусі задвижки.

В процесі эксплуатації фонтанної арматури з прямоточ­ними задвижками можливостями неполадки (табл. 6).

Після установки фонтанної арматури з крановими запор­ними пристроями на скважині необхідно додаткової на­бить уплотнительную смазку во все краны і провірить їх на плавність роботи затвора. Смазка подаєтся масленкой, яка укручуєтся в різьбовий отвір шпинделя замість на­жимного болта. Крап в момент набивки смазки повинен бути або повністю відкрито, або повністю закритий. Допускається проводить набивку смазки при допомозі нажимного болта. Од­нак це менш комфортно і требує більшого часу.

Після заповнення крана смазкой нажимний болт необхідно поставить в початкове положення. Рекомендуєтся вкрутить його на половину довжини, щоб в процесі эксплуатації продав­лювати смазку на уплотнительні поверхні повертанням на­жимного болта на пять-шість обертів. Регулярна подача смазки на уплотнительные поверхні крана забезпечують постійну герметичність затвора. Якщо тиск в скважи­ні близький до робочого тиску крапа, то смазку рекомендуєтся подавать за допомогою нажимного "болта після трьох — пяти поворотів крана. Обовязково проводять подбивку смазки після деформації паром і других тех­нологічних операцій, проводящих при тиску, близького до робочого.Поломка і способи їх зникнення в прямоточних задвижках.Неісправність в сальниковому шпинделі, збільшення крутного момента при откритій або закритій задвижки через нагнітальний клапан,

через конічну різьбу ,через центральный вал, через розряд­ну пробку положенння  при обертанні маховика. Порушення герметично­го затвора.Причина - виробка манжета,поломка Т-образного паза.Поломка підшипників опори шпинделя. Замерзання води в корпусі. Ослабла різьба, порушена герметичність пари конус-шар.Порушена герметичність пары конус-шар. Поломка шпинделя або шиберів в Т-образному пазі.Знос уплотнительних поверхонь затвора. Поломка тарільчатої пружини.Спосіб зникнення

Замінити манжети. Замінити задвижку, нагріти корпус за­движки гарячою водою або паром. Підтягнути різьбу, при продовженні пропуска-замінить нагнітаючий клапан. Замінити нагнітаючий клапан повністю або тільки шарік, за­вернуть ковпак до уп­лотнения штирем цент­рального клапана. Затянуть пробку в різь­бі. При продовженні пропуска замінити шарік. Замінити задвижку. Виконати нагнітання уплотнительной смазкой в затвор.Замінити пружину в ре­монтній майстерні. Для надійної роботи затвора потрібно регулярно провірять наявність смазки в системі крана и по мірі необхідності, не рідше одного разу в три місяці проводить набивку смазки масльонкою.

Використана література

 

1. Акульшин А.И., Бойко В.С., Зарубин Ю.А. Експлуатация нефтяных и газовых скважин – Москва: Недра, 1989.

2. Бойко В.С. Довідник з нафтогазової справи – Львів 1996.

3. Гвоздев Б.П. Експлуатация газових залежей – Москва: Недра, 1988.

4. Коротаєв Ю.П., Шировський А.І. Добуток, транспорт та підземне зберігання газу – Київ, 1997.

5. Щуров В.И. Технология и техника добычи нефти – Москва: Недра, 1983.

 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 4557; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!