Індивідуальне Завдання (Встановлення ОС Windows )



Перед встановленням ОС Windows 7 та ХP Professional, нам потрібно провірити характеристики компютера, чи він зможе працювати під цією системою!

ВИМОГИ ЩО ДО ВСТАНОВЛЕННЯ WINDOWS 7 ТА Х P PROFESSIONAL

 

* WINDOWS 7

Процесор із тактовою частотою 1 ГГц або швидший – 32-розрядний (x86) або 64-розрядний (x64);

оперативна пам’ять 1 гігабайт (ГБ) (для 32-розрядної версії) або 2 ГБ (для 64-розрядної версії);

16 ГБ (для 32-розрядної) або 20 ГБ (для 64-розрядної версії) вільного місця на жорсткому диску;

графічний пристрій із підтримкою DirectX 9 і драйвером WDDM 1.0 або новішим.

 

* XP PROFESSIONAL

Процесор Pentium з частотою 233 МГц або більш швидкий

(рекомендується не менше 300 МГц)

Не менш 64 МБ оперативної пам'яті (рекомендується не менше 128 МБ)

Не менш 1,5 ГБ вільного місця на жорсткому диску

Дисковод для компакт-або DVD-дисків

Клавіатура, миша Microsoft Mouse або сумісний вказівний пристрій

Відеокарта і монітор, що підтримують режим Super VGA з роздільною здатністю не менше ніж 800x600 пікселів

Звукова плата

Динаміки або навушники

 

Встановлення ОС * Windows 7

Файли Windows 7 на установчому DVD або на створеній установочній флешці знаходяться в стислому (заархівованому) стані. В процесі установки відбувається їх розпаковування (розгортання) і перенесення на жорсткий диск або SSD комп'ютера. Програма, що здійснює розпаковування і перенесення, також знаходиться на установочному диску або флешці. Називається вона програмою установки Windows і левову частку роботи виконує самостійно. За великим рахунком, усе, що треба зробити користувачу для установки Windows 7 - зуміти запустити цю програму і по ходу установки відповісти на декілька її питань.

 

Запуск програми установки

 

Комп'ютер, ноутбук або нетбук влаштований так, що під час запуску він насамперед визначає усі підключені до нього носії і шукає серед них який-небудь запам'ятовуючий пристрій (жорсткий диск, оптичний диск, флешка, карта пам'яті або ін.), що містить файли операційної системи або іншої схожої програми. Знайшовши ці файли, комп'ютер завантажує їх в оперативну пам'ять (завантажується).

Щоб почати процес установки (переустановки) Windows 7, необхідно підключити до комп'ютера наш установочний носій (диск або флешку, див. вище), включити або перезапустити комп'ютер і змусити його завантажитися, використовуючи файли, що знаходяться на цьому носії.

 Жодних проблем не виникне, якщо ви встановлюєте Windows 7 на новий комп'ютер або ж на комп'ютер з абсолютно порожнім жорстким диском (SSD). Досить підключити до нього установочний диск або флешку і включити (перезапустити) його. Спочатку комп'ютер перевірить жорсткий диск. Не знайшовши там ніяких файлів, просканує CD/DVD-привод, потім справа дійде до USB-носіїв і так далі. Виявивши на одному з них програму установки, комп'ютер самостійно запустить її.

Ситуація виглядає трохи інакше, якщо йдеться про перевстановлення Windows 7 або її установку на комп'ютер замість якої-небудь іншої операційної системи. Річ у тому, що за умовчанням комп'ютер при запуску в першу чергу перевіряє жорсткий диск (SSD) комп'ютера, і якщо на ньому вже є операційна система, він завантажує її (перевірка інших пристроїв не проводиться). Цілком логічно, що у такому разі комп'ютер необхідно змусити в першу чергу пошукати файли завантаження на установочному носії.

 

Процес установки Windows 7

 

Результатом завантаження комп'ютера з установочного диска буде запуск програми установки Windows. Вона усе зробить самостійно. Користувачеві необхідно буде лише поетапно відповісти на декілька питань.

Першим питанням програми буде вибір необхідних мов, грошових і інших форматів в системі (див. скріншот). Вказуємо відповідні значення у відповідних полях і тиснемо кнопку "Далі", потім "Встановити".

На наступному етапі приймаємо умови ліцензійної угоди (треба ознайомитися з текстом, поставити галочку у віконці "Я приймаю умови ліцензії" і натиснути кнопку "Далі").

Після цього відкриється вікно вибору типу установки, клацаємо мишкою по пункту "Повна установка".

На наступному етапі, коли програма установки попросить обрати розділ для установки Windows, діяти треба одним із вказаних нижче способів, залежно від конкретної ситуації:

 

1. Якщо Windows встановлюється на чистий жорсткий диск, необхідно створити логічний розділ для установки операційної системи (див. скріншот).

Для цього треба натиснути "Налаштування диска", потім "Створити", в спеціальному полі вказати розмір логічного розділу (не менше 16000 MB) і натиснути кнопку "Застосувати"

Після цього в незайнятому дисковому просторі, що залишився, аналогічним чином створюємо ще один або декілька логічних розділів (на ваш розсуд). Розподіливши увесь дисковий простір, треба виділити в списку розділ, призначений для установки Windows, і натиснути "далі"

2. Якщо здійснюється переустановка Windows і жорсткий диск комп'ютера вже розбитий на розділи, треба:

• або по черзі видалити їх усі (виділити розділ, натиснути "Налаштування" і потім "Видалити") і перерозподілити простір наново вказаним вище способом. При цьому, уся інформація, що міститься на комп'ютері, буде втрачена;

• або просто обрати відповідний розділ для установки, відформатувати його (натиснути "Форматувати") і продовжити установку Windows, натиснувши кнопку "Далі". Як вже говорилося, розмір розділу для установки має бути не меншим 16 ГБ (близько 16000 МБ). Після форматування уся інформація на ньому буде видалена. Зате файли, що знаходяться на інших дисках, не постраждають.

 

Далі почнеться процес копіювання файлів на жорсткий диск комп'ютера і їх розпаковування, який може тривати достатньо довго (усе залежить від швидкодії комп'ютера).

 установка Windows 7, як встановити Windows 7 установка Windows 7, як встановити Windows 7 установка Windows 7, як встановити Windows 7

По закінченню програма попросить вказати ім'я користувача. Воно може бути будь-яким. Вводимо його у верхнє поле (див. скріншот) і тиснемо "Далі". На наступному етапі двічі вводимо пароль доступу для цього користувача і знову тиснемо "Далі". Пароль, за великим рахунком, можна залишити порожнім, якщо комп'ютер використовується однією людиною і нічого конфіденційного на ньому зберігатися не буде.

На наступному етапі клацаємо мишкою по пункту "Відкласти рішення", оскільки автоматичне оновлення системи будемо налаштовувати напізніше.

Далі настроюємо системну дату і час, вказуємо відповідний часовий пояс (див. скріншот) і тиснемо кнопку "Далі".

Потім, якщо комп'ютер має мережеве підключення, програма установки попросить визначити статус цього підключення (див. скріншот), обираємо відповідний варіант, клацнувши по ньому мишкою.

Програма установки продовжить свою роботу і через деякий час установка операційної системи Windows 7 буде повністю завершена.

 

Активація Windows 7 здійснюється таким чином:

• включити комп'ютер і відкрити вікно властивостей системи - в меню "Пуск" (кнопка в лівому нижньому кутку екрану) клацнути правою кнопкою мишки по значку "Комп'ютер" і в контекстному меню вибрати пункт "властивості";

• у самому низу вікна, що відкрилося, натиснути на посилання, що закінчується словами "...активуйте Windows зараз";

• відкриється вікно, в якому треба клацнути мишкою по пункту "Ввести інший ключ продукту";

• у наступному вікні необхідно ввести код активації Windows, натиснути кнопку "Далі" і потім натискати кнопки продовження процесу до його завершення.

 

Після активації Windows 7 потрібно встановити драйвери пристроїв, що входять до складу комп'ютера.

Якщо драйвери знаходяться на оптичному диску - вставляємо його в привід комп'ютера, автоматично запуститься програма установки драйверів. Якщо слідувати її рекомендаціям, усе вийде навіть у новачка.

Драйвери, скачані з офіційних сайтів виробників пристроїв, по черзі встановлюються як звичайні програми - подвійним клацанням лівої кнопки мишки по файлу-інсталятору.

Якщо драйвери були скопійовані із старої операційної системи за допомогою програми Driver Genius, встановлювати їх треба таким чином.

Зайти в меню "Пуск" (кнопка в лівому нижньому кутку екрану), клацнути правою кнопкою мишки по значку "Комп'ютер" і в контекстному меню вибрати пункт "властивості". Потім у вікні, що відкрилося, треба натиснути посилання "Диспетчер пристроїв". Відкриється список пристроїв, що входять до складу комп'ютера. Ті з них, для яких відсутні драйвери, будуть відмічені жовтим значком.

Щоб встановити драйвер для пристрою, необхідно в цьому списку клацнути по ньому правою кнопкою мишки і вибрати пункт "Оновити драйвери...", потім "Виконати пошук драйверів на цьому комп'ютері", потім натиснути кнопку "Огляд", вказати на папку з драйверами і натиснути "Далі". Комп'ютер сам знайде і встановить усе необхідне.

 

Після установки драйверів робиться установка потрібних користувачу програм.

Якщо Ваш комп'ютер має швидке підключення до мережі Інтернет, для установки програмного забезпечення зручно використати інтернет-сервіс onlyinstaller.com.

 

Після установки програм бажано здійснити онлайн-оновлення операційної системи і програмного забезпечення, встановленого в ній, а також налаштувати автоматичне оновлення (підключення комп'ютера до Інтернету має бути досить швидким).

Порядок дій:

• відкрити вікно властивостей системи (клацнути правою кнопкою мишки по значку "Комп'ютер" і вибрати пункт "властивості");

• натиснути на посилання "Центр оновлення Windows";

• у вікні, що відкрилося, натиснути посилання "Включити автоматичну установку оновлень". Windows почне перевірку наявності в мережі доповнень для вашого комп'ютера. Після завершення процесу буде наданий повний їх список. Бажано встановити усі критичні оновлення, інші - за бажанням.

 

Оновлення для Windows - це удосконалення для операційної системи, драйверів і інших програм, що роблять комп'ютер стабільнішим і безпечнішим. Призначення кожного доповнення дивіться в коментарях до нього. Користувач має можливість відмовитися від установки будь-якого з них.

Установку доповнень можна поставити на повний автомат і пустити усе на самоплив, але краще все-таки цей процес контролювати. Наприклад, важливим моментом являється установка доповнення KB971033, перевіряючого достовірність ліцензії Windows 7. Якщо ваша копія активована незаконним способом, його установка спричинить збій активації.

 

У вікні "Центру оновлення Windows" необхідно також налаштувати параметри автоматичного оновлення системи. Натискаємо посилання "Налаштування параметрів", обираємо пункт "Шукати оновлення, але рішення про завантаження і установку приймається мною" і тиснемо кнопку "ОК". Тепер комп'ютер періодично перевірятиме доповнення в мережі і повідомлятиме про появу нових, але самостійно, без вашого відома, завантажувати і встановлювати нічого не буде.

 

Встановлення ОС * Windows Х P

Перш ніж почати сам процес інсталяції ОС потрібно в налаштуваннях BIOS встановити завантаження з CD, оскільки встановлення відбувається з загрузочного диску.

Окрім цього необхідно стерти інформацію на локальному диску С, тобто на тому, де буде встановлена ОС, а також відформатувати його.

І так, припустимо всі необхідні налаштування в BIOS зроблені, системний диск відформатований, значить можна приступати безпосередньо до процесу встановлення Windows. Вставляємо загрузочний диск з операційною системою Windows XP в привід, перезавантажуємо ПК і протягом 5 сек. тиснемо будь-яку клавішу. На початковому етапі програма запропонує вам ознайомитись і прийняти, натиском клавіші F8, ліцензійні умови, а також вибрати локальний диск для встановлення ОС Windows. Після вибору почнеться копіювання файлів в даний розділ. Ваш ПК автоматично перезавантажиться і знову продовжиться сам процес установки.

- Тепер потрібно буде здійснити вибір мови на вкладці "Язык и региональные стандарты". Тобто вибираємо основну мову для відображення дати, одиниць вимірювання... і мову розкладки клавіатури, що буде встановлена по замовчуванні.

- На слідуючій вкладці нам потрібно буде ввести своє ім'я і назву організації в довільній формі.

- Після цього програма запропонує ввести серійний номер в спеціальні поля.

- На наступні вкладці вводимо ім'я комп'ютера й при бажанні пароль адміністратора.

- Далі ми повинні зробити вибір відносно увімкнення автоматичного обновлення системи, тобто увімкнути під час інсталяції ОС, або відкласти цей процес на потім. Раджу все таки увімкнути.

- І на останній вкладці ми можемо додати імена інших користувачів, які будуть мати доступ до ПК.

- Вся робота завершена. Система повідомляє нам, що Windows успішно встановлена.

Після перезавантаження ПК можна приступати до інсталяції драйверів та іншого програмного забезпечення.

 

Висновок

 

В ході проходження виробничої практики, я навчився працювати у колективі. Був ознайомлений з технікою безпеки, та дотримувався правил безпеки. Дізнався тонкощі роботи системного адміністратора, виконував усі поставлені на мене завдання. Вивчив програмне забезпечення організації, навчився описувати зроблену роботу, а також складати технічний опис апаратного забезпечення.

Після завершення практики, отримав схвальні відгуки від керівника.

 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 193; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!