V. Підведення підсумків уроку.



Складіть задачу, розв'язуючи яку, маємо таке рівняння х + 2х = 30. Розв'яжіть її усно.

VI. Домашнє завдання

 

· Удвох кошиках 116 яблук, причому в першому на 14 яблук більше, ніж
у другому. Скільки яблук у кожному кошику?

· У трьох ящиках 36 кг помідорів, причому в першому на 4 кг більше,
а у другому — удвічі більше, ніж у третьому. Скільки помідорів у кожному ящику?

 

Розв’язання задач:

Задача 1.

Нехай у другому кошику – х яблук, тоді в першому – (х+14), за умовою у двох кошиках 116 яблук. Отже маємо рівняння:

х+(х+14)=116;

2х=102;

х=51

Отже, у другому кошику – 51 яблуко, тоді в першому – 65 яблук.

Відповідь: 51 яблуко, 65 яблук.

Задача 2.

Нехай у третьому ящику – х помідорів, тоді у першому – (х+4), а в другому – 2х. За умовою у трьох ящиках 36 кг помідорів. Отже маємо рівняння:

х+(х+4)+2х=36;

х+х+2х=36-4;

4х=32;

х=8

Отже, в третьому ящику – 8 кг помідорів, тоді в першому – 12 кг, а в другому – 16 кг.

Відповідь: 16 кг, 12кг, 8кг;

 

 

Аналіз уроку математики (алгебри) вчителя

 

Школа : Полтавський навчально-виховний комплекс №16

Дата:2.10.2013 р.

Клас:7-Б

Кількість учнів за списком: 31 чол.

Кількість присутніх: 29 чол.

Предмет:математика(алгебра)

Вчитель: Ткаченко Людмила Григорівна

Тема уроку:Розв’язування рівнянь. Розв’язування задач за допомогою рівнянь.

Мета уроку:

· Навчальна: пригадати і узагальнити знання учнів про рівняння та способи їх розв’язування, застосовування основних властивостей при розв’язуванні рівнянь, набути навичок роботи з книгою, вміння вести конспект на уроці, підготуватися до контрольної роботи.

· Розвиваюча: розвивати увагу учнів, мислення, пам’ять, логічне мислення вміння виділяти головне, розвивати інтерес до самостійної роботи. розвинути вміння долати труднощі навчання, пізнавальний інтерес учнів, використовуючи учбові диспути та проблемні ситуації; розвивати всі види розумової діяльності, звертаючи особливу увагу на специфічні розумові дії.

· Виховна: виховати в учнів дисциплінованість, наполегливість, уважність, зосередженість, почуття взаємодопомоги та взаємоповаги, вміння мислити самостійно, аналізувати власні помилки, охайність та логічну послідовність математичних записів, сприяти в процесі проведення уроку формуванню світогляду учнів, розумінню зв’язку між явищами, розширювати інтелектуальну та розумову діяльність, впливати на розвиток найкращих рис особистості.

 

Тип уроку:урок узагальнення та систематизації знань.

 

· Організаційний момент.

Вчитель розпочала урок із перевірки присутніх та звернулася до учнів з проханням підготувати свої робочі місця до уроку. Так як на попередньому уроці учні вже ознайомились з матеріалом даної теми, то вчитель наголошує учням про  її важливість, на основних недоліках теми і труднощах. Також вона розповідає про те, що надалі матеріал вивченої теми буде застосовуватися і не варто його забувати.

 

· Зміст і методика повторення учбового матеріалу, перевірка знань і вмінь учнів.

Людмила Григорівна на даному етапі поставила собі за мету повторення пройденого матеріалу на початку уроку, було стимулювання активності учнів, включення їх у роботу за допомогою індивідуального і фронтального опитування. Два учні виходять до дошки і виконують приклади, які були задані додому, а решта учнів класу відповідає на запитання вчителя. В цілому, це були запитання по матеріалу двох-трьох попередніх уроків (Наприклад: «Як звести подібні доданки?», «Як знайти невідомий множник?», «Як перенести доданки з однієї частини рівняння в іншу?»).

 

· Розв’язування вправ на закріплення матеріалу, та застосування одержаних знань.

Завдання, яке поставила перед собою Людмила Григорівна, полягало у тому, щоб закріпити знання та навички, які були засвоєні учнями на попередньому уроці, навчити правильно застосовувати знання правил на практиці при розв’язуванні лінійних рівнянь з однією змінною. Рівняння, які були запропоновані для розв’язання на уроці вчителем були різного рівня складності: від найпростіших до більш складних, для того щоб усі учні змогли зрозуміти метод розв’язання рівнянь. Для учнів, які швидко справлялися із рівняннями, що розв’язували біла дошки, вчитель пропонував розв’язати рівняння наперед., для цього вона приготувала роздатковий матеріал з усіма вправами, які учні розв’язували на уроці. Протягом усього уроку, вчитель ходила по класу, тим самим між учителем та учнем був відсутній мовний бар’єр. Для заохочення та стимулювання у навчанні,застосовувалися такі засоби: похвала та допомога. Людмила Григорівна досконало знає навчальний матеріал і вміло використовує свої знання та педагогічний досвід. Її мова чітка, лаконічна, спокійна, тому учні почувають себе комфортно, добре сприймають матеріал та активно працюють на уроці.

У структурі уроку спостерігалася логічна послідовність та систематичність. Робота над завданнями добре продумана, вибрані доцільні завдання для усного і письмового виконання, задачі підібрані для учнів не лише з підручника, а й з додаткової літератури. Помітна робота зі слабкими та сильними учнями: підібрані рівняння різних рівнів складності. Вчитель постійно звертає увагу учнів на головні етапи розв’язання, задає в ході роботи, запитання такого типу:

1. Як звести подібні доданки?

 2.Сформулюйте правило переносу доданків з однієї частини рівняння в іншу.

3.Як знайти невідомий множник?

Вчитель використовує різні форми роботи з класом, при цьому вона толерантна, доброзичлива до учнів та не залишає без уваги жодного з них.

 

· Зміст і об’єм домашнього завдання,його пояснення.

У кінці уроку вчитель підводить підсумки, називає оцінки, які отримали учні протягом уроку, задає учням домашнє завдання, пояснюючи основні вимоги до його виконання, запитуючи учнів, що їм не зрозуміло. Рівняння задані додому були аналогічними до тих, які розв’язували на уроці. Також було задано 2 рівняння із * для учнів, які мали високий рівень. Але на мою думку об’єм домашнього завдання був завеликий, навіть зважаючи на те, що він був спрямований на підготовку до контрольної роботи.

 

· Характеристика пізнавальної діяльності учнів.

Людмила Григорівна змогла включити у роботу всіх учнів класу, допомогла розібратися з матеріалом майже кожному та вдало пов’язала з попереднім уроком. Те, що вчитель постійно спрямовувала увагу учнів на предметі, допомогло дітям зосереджуватись на розв’язанні рівнянь різного рівня складності. Вона тактовна, уміє володіти собою , а також прийомами впливу на учнів, легко вступає в контакт з учнями, має відмінний зовнішній вигляд, міміка та пантоміміка доброзичливі, урок проходить в досить активному темпі та позитивній атмосфері.

Теоретичний матеріал діти знають на гарному рівні. За допомогою логічної послідовності, постійного повторення, узагальнення, переказу матеріалу і використання для наочності, записів на дошці, Людмила Григорівна стимулює розвиток усіх видів пам’яті учнів.

 Діти активно працюють на уроці, бажаючи отримати гарні оцінки за свою роботу. Вони використовували порівняння, узагальнення, синтез і аналіз під час роботи на уроці. Для активізації мислення учням ставилися навідні запитання, відповіді на них були не лише відтворенням вивченого, а й опрацювання, осмислення і переробки знань.

Серед учнів 7-Б класу на уроці постійно була помітна взаємодопомога та взаємоповага. Всі були задоволені отриманими оцінками.

Урок був проведений на високому рівні. Людмила Григорівна чітко підкреслювала важливі моменти. Мета та завдання були цілком досягнуті та виконані. Учні добре справлялися із запропонованими рівняннями.

 

· Характеристика вчителя і його взаємовідношень з учнями.

Вчитель на високому рівні володіє матеріалом, учні легко сприймають навчальний матеріал, здобувають вміння та навички застосування своїх знань на практиці.

 

Дидактичні матеріали

***

Він у зубів,

Він є у слів

І у рослини в полі.

Ти здогадатися зумів,

Що мова йде про … (корінь)

 

***

Загадкове, нам знайоме,

В ньому є щось невідоме.

Його треба розв’язати,

Тобто корінь відшукати.

Кожен знає без вагання

Відповість, що це … (рівняння)

 

Вірш про рівняння

Рівняння – це не просто рівність

З одною змінною чи кількома.

Рівняння – це думок активність,

Це інтелекту боротьба.

 

Так будьте творчими, активно розвивайтесь,

Долайте труднощі у своєму житті,

Але з рівняннями, прошу, не розлучайтесь,

Вони послужать вам іще у майбутті.

Завдання для контрольної роботи

Варіант № 1.

Завдання Відповідь
1. Корінь рівняння 2х=-7 дорівнює значенню виразу… а) -7: 2; б) -7 + 2; в) 7: (-2); г) -7 ∙ 2.
2. Якщо в рівнянні 6х = 4х – 3 доданок 4х перенести в ліву частину, то отримаємо рівняння… а) 6х + 4х = 3; б) 6х - 4х = -3; в) 6х + 4х = -3; г) 6х - 4х = 3.
3. Якщо в рівнянні 5х - 4 = 12 доданок -4 перенести в праву частину, то отримаємо рівняння… а) 5х = 12 – 4; б) 5х = -4 – 12; в) 5х = 12 + 4; г) 5х = 4 – 12.
4. Якщо х – 4 = 1 – 7х, то … а) 6х = 15; б) 8х = -3; в) -6х = -3; г) 8х = 5.
5. –6а + 4 + 8а – 9 = … а) -14а – 5; б) 2а + 13; в) 2а – 5; г) -14а+13.
6. –7(3 – 5в) = … а) -21-5в; б) -21+35в; в) -10-5в; г) -10+5в.
7. –(в + 5) + (2в – 6) = … а) в-11; б) в-1; в) 3в-1; г) 3в+11.
8. Якщо 3х – 5 = х + 15, то х =… а) 20; б) 10; в) 5; г) 2,5.

Відповіді: 1- а); 2- б); 3- в); 4- г); 5- в); 6- б); 7- а); 8- б).

Варіант № 2.

Завдання Відповідь
1. Корінь рівняння 7х=-4 дорівнює значенню виразу… а) 7* (-4); б) 7 + 4; в) 7: 4; г) -4: 7.
2. Якщо в рівнянні 7х = 3х–5 доданок 3х перенести в ліву частину, то отримаємо рівняння… а) 7х - 3х = 5; б) 7х + 3х = 5; в) 7х - 3х = -5; г) 7х + 3х = -5.
3. Якщо в рівнянні 3х + 2 = 11 доданок 2 перенести в праву частину, то отримаємо рівняння… а) 3х = 11 – 2; б) 3х = 11 + 2; в) 3х = 11 * 2; г) 3х = -2 * 11.
4. Якщо 7х – 4 = 4х + 5, то … а) 11х = 9; б) 11х = 1; в) 3х = 1; г) 3х = 9.
5. –5а - 3 + 9а – 7 = … а) -14а – 10; б) 4а – 10; в) 4а + 10; г) -14а+10.
6. –4(7 + 3а) = … а) -28-12а; б) -28+3а; в) 11+3а; г) -11-3а.
7. –(а - 4) + (3а – 2) = … а) 2а-6; б) 2а+2; в) 3а-2; г) 3а+2.
8. Якщо 4х + 6 = 2х - 12, то х =… а) -9; б) 3; в) -3; г) 9.

Відповіді: 1- г); 2- в); 3- а); 4- г); 5- б); 6- а); 7- б); 8- а).

 

 

 

 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 327; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!