Загальна характеристика ЮСЗ, передбаченого ч.2 ст.263 КК



ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЮСЗ

ЗРАЗКИ

Зразок-1

Загальна характеристика ЮСЗ, передбаченого ч.2 ст.189 КК

1. Класифікація ЮСЗ за окремими підставами:

1.1.За ступенем суспільної небезпеки – кваліфікований.

1.2.За особливостями конструкції об’єктивної сторони – формально-матеріальний (передбачає наслідки у вигляді шкоди від пошкодження чи знищення майна та наслідки у вигляді значної шкоди потерпілому як альтернативу іншим кваліфікуючим ознакам, які характеризують не наслідки, а інші елементи ЮСЗ).

1.3.За способом описання в кримінальному законі – складний (передбачає альтернативні ознаки і, відповідно, альтернативні різновиди ЮСЗ).

2. Особливості злочину, відображеного в ЮСЗ:

2.1. Ступінь тяжкості – тяжкий злочин .

2.2.Особливості загального кримінально-правового змісту (простий чи складний) – у окремих своїх різновидах може бути складним (наприклад, вимагання, вчинене з погрозою вбивства), інші різновиди можуть бути простими (наприклад, вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб) .

2.3.Форма вини – у більшості різновидів може бути лише умисел; у тому різновиді, який передбачає наслідки у вигляді шкоди від пошкодження чи знищення майна, може мати місце так звана складна вина (ставлення суб’єкта до заподіяння такої шкоди може відповідати змісту необережної вини); в цілому умисний злочин.

3.Особливості деяких характеристик ЮСЗ:

3.1. Особливості окремих компонентів ЮСЗ (ознак, елементів і зв’язків): наявність альтернативних ознак, елементів, форм злочину; якщо є нетипові зв’язки, у чому саме вони проявляються:

А) альтернативні ознаки передбачені на рівні основного ЮСЗ, альтернативними є і кваліфікуючі ознаки;

Б) альтернативні кваліфікуючі ознаки характеризують різні елементи ЮСЗ, в тому числі ті, які не були передбачені на рівні основного ЮСЗ (зокрема, наслідки);

в) специфічною є «структура» діяння – на рівні основного ЮСЗ передбачено дві обов’язкові окремі дії – «вимога…» і «погроза…»; до цих дій, «перенесених» у кваліфікований ЮСЗ, можуть «додаватись» дії, передбачені у кваліфікуючих ознаках;

г) між діями на рівні основного ЮСЗ наявний так званий функціональний зв’язок; такий зв’язок також може мати місце між цими діями і пошкодженням чи знищенням майна.

3.2. Наявність бланкетних та (чи) оціночних ознак – банкетною, зокрема, є ознака «близькими родичами» (характеризую потерпілого на рівні основного ЮСЗ), оціночною – ознака «значна шкода потерпілому».

3.3 . Наявність нетипових чи некоректних характеристик; якщо є, то у чому їх специфіка (особливості змісту вини, особливості утворення кваліфікованого ЮСЗ тощо):

А) в окремих різновидах кваліфікованого ЮСЗ: 1) має місце специфіка змісту умислу у формальному ЮСЗ; 2) при так званій складній вині  наявне поєднання елементів умислу і необережності;

б) щодо окремого різновиду кваліфікованого ЮСЗ може мати місце нетиповий варіант його утворення (погроза вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень може не «додаватися» до відповідних ознак основного ЮСЗ, а «заміщувати» одну з таких ознак – в даному разі ознаку «з погрозою насильства над потерпілим чи його близькими родичами» у її «вузькому» розумінні.

3.4. Співвідношення з іншими ЮСЗ (можливість виникнення окремих різновидів конкуренції):

А) може бути загальною нормою щодо вимагання «спеціальних предметів» (наприклад, ст.ст.262, 308 КК);

б) може виступати «нормою-цілим» по відношенню до «частини» (наприклад, погрози вбивства, що відповідає ЮСЗ, передбаченого ч.1 ст.129 КК).

Вплив на конкретний зміст ЮСЗ окремих інститутів Загальної частини кримінального права України, що стосуються злочину.

4.1.Стадії злочину:

А) оскільки більшість різновидів передбачає вину у вигляді прямого умислу, ЮСЗ – щодо цих різновидів – фіксує закінчений злочин;

б) з урахуванням специфіки кваліфікуючої ознаки «значна шкода потерпілому» на різновид вимагання з цією кваліфікуючою ознакою характеристика стадій злочину не поширюється .

4.2.Співучасть у злочині: на рівні ЮСЗ представлена кваліфікуючою ознакою «за попередньою змовою групою осіб»; за домінуючим підходом передбачає так зване співвиконавство з попереднім порозумінням.

4.3.Множинність злочинів: на рівні ЮСЗ представлена кваліфікуючою ознакою «повторно»; ця ознака характеризує суб’єкта злочину як спеціального і на її зміст впливають такі форми множинності, як повторність і рецидив .

4.4. Причетність до злочину, групове вчинення злочину за відсутності ознак співучасті: у змісті ЮСЗ відсутні.

4 . 5 . Обставини, що виключають злочинність діяння, – у змісті ЮСЗ відсутні .

5. Інша інформація, що, на думку студента, заслуговує на увагу: …

Зразок-2

Загальна характеристика ЮСЗ, передбаченого ч.2 ст.263 КК

1. Класифікація ЮСЗ за окремими підставами:

1.1.За ступенем суспільної небезпеки: не класифікується (окремі ЮСЗ, передбаченого ст.263 КК, сконструйовані не як основний і кваліфікований, а як окремі різновиди, виділені за своїми змістовними характеристиками).

1.2.За особливостями конструкції об ’ єктивної сторони: формально-матеріальний (такий його різновид, як носіння холодної зброї наслідків не передбачає, а, наприклад, виготовлення включає і наслідки – в результаті відповідних дій має з’явитись предмет, наділений якостями холодної зброї).

1.3.За способом описання в кримінальному законі – складний (передбачає альтернативні діяння та альтернативні ознаки предмета злочину).

2. Особливості злочину, відображеного в ЮСЗ:

2.1. Ступінь тяжкості – злочин середньої тяжкості.

2.2.Особливості загального кримінально-правового змісту (простий чи складний) – простий (не містить ознак чи юридичних конструкцій, які представляють діяння, що можуть відповідати складу іншого закінченого злочину) .

2.3.Форма вини – умисел (вид умислу – прямий).

3.Особливості деяких характеристик ЮСЗ:

3.1. Особливості окремих компонентів ЮСЗ (ознак, елементів і зв’язків): наявність альтернативних ознак, елементів, форм злочину; якщо є нетипові зв’язки, у чому саме вони проявляються:


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 150; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!