ТЕРМІН ПРОХОДЖЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ІМЕНІ ІВАНА ПУЛЮЯ

 

  Кафедра біотехнічних систем

 

 

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

з виробничої практики

 

Тернопіль 2003


 

 

Методичні вказівки розроблені у відповідності з навчальним планом

спеціальності 7.091002 “Біотехнічні та медичні апарати і системи”

 

Укладачі: к.т.н. Шадріна Г.М., інженер І категорії Білінська Н.С.

Рецензент: доц. Ткачук Р.А.

Відповідальний за випуск: к.т.н. Шадріна Г.М.

 

 

Методичні вказівки розглянуті на засіданні кафедри “Біотехнічних систем”

 

протокол № ____ від _____ 11 лютого______ 2003 р.


I МЕТА I ЗАВДАННЯ ПРАКТИКИ

 

Виробнича практика має за мету розширити, поглибити і закріпити знання студентів з технологічних дисциплін, шляхом вивчення діючих на підприємстві технологічних процесів, а також ознайомити студентів з виробничою структурою заводу і роботою його основних підрозділів.

     До завдань, практики відносяться:

· вивчення конструкції об’єкту виробництва, технології виготовлення типових деталей, вузлів, поблочного і загального складання, приладів, проведення контролю і випробування виробів;

· вивчення спеціального обладнання, технологічної оснастки;

· вивчення питань економіки і організації виробництва, економії матеріалів і енергетичних ресурсів, охорони праці;

· ознайомлення з суспільним життям підрозділів, участь в організації культурно-масових, спортивних заходів.

     Безпосередня виробнича робота студентів допомагає їм правильно зрозуміти і вивчити специфічні питання радіоелектронного виробництва. Виробничий етап практики полягає в тому, що студент в якості робітника при виконанні основних операцій техпроцесу вивчає обладнання, технологічні процеси, контрольно-вимірювальну апаратуру, інструменти. Поряд з цим студенти виконують індивідуальні завдання, слухають лекції про нову техніку, вивчають структуру і організацію роботи цеху, відвідують інші цехи заводу для ознайомлення з заводом в цілому і виробництвом новоі продукції.

     Виконуючи програму практики, студент повинен:

- вивчити методи отримання заготовок, матеріалів, деталей, елементів, вузлів, номенклатуру, маркування, вхідний контроль, заготівельні операції монтажно-складального виробництва;

- ознайомитись з картами технологічних процесів на декілька типових елементів, вузлів чи блоків і методами здійснення технологічного процесу безпосередньо на виробничій ділянці;

- провести аналіз застосованого технологічного процесу, враховуючи: конструктивні та ін. особливості блоків, вузлів, використаних матеріалів, комплектуючих виробів, контрольної апаратури та інструменту, кількості технологічних переходів, обладнання ( моделі станків ), ступінь механізації і автоматизації і тип виробництва;

- вивчити структуру і організацію оснащення інструментом, апаратурою, що використовується на всіх операціях техпроцесу обробки, складання вузлів) випробування апаратури;

- вивчити принцип роботи обладнання (моделі станків, характеристику контрольної апаратури) для кожної операції техпроцесу, організацію його ремонту;

- ознайомитись з організацією технічного контролю;

-  ознайомитись з заходами для підвищення якості продукції і отримання патентів та ліцензій та досягненням вищого науково-технічного рівня розробок;

- ознайомитись з методикою проведення механічних і кліматичних випробувань та методами випробовування на надійність;

- ознайомитись з економікою і організацією виробництва.

 

МІСЦЕ ПРОХОДЖЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

 

Виробничу практику студенти проходять на підприємствах, в організаціях де розробляються та виготовляються біотехнічні засоби.

Студенти працюють в технологічних бюро і відділах, на виробничих дільницях, загальнозаводських технологічних підрозділах в якості помічників майстрів, технологів, конструкторів, операторів-дублерів. Необхідно, щоб 50% часу практики студента використовувалось в якості робітника виробничої бригади на виконання основних операцій процесів, що вивчаються, при цьому бажано 1-2 рази міняти робоче місце практики.

     Для проходження виробничої практики студент повинен оформити в двох примірниках договір. Бланк договору видається на кафедрі.

     На місці виробничої практики складається план-графік проходження практики з врахуванням конкретних умов і індивідуального завдання. Графік затверджується керівниками практики від заводу і університету і служить для контролю праці студентів.

     Керівник від заводу допомагає студентам в отриманні документації і літератури з питань вивчення конструкції і технології виробництва біомедтехніки.

     Практиканти працюють в денний час. Їх робочий день встановлюється у відповідності з режимом роботи підприємства.

     Під час практики студент повинен працювати на підприємстві повний робочий день, незалежно від того, оформлений він на штатну посаду чи ні .

     Під час практики проводяться виробничі збори зі студентами по виконанню програми практики (2-3 рази в місяць), читаються лекції і організовуються екскурсії.

ТЕРМІН ПРОХОДЖЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

 

Виробнича практика проводиться в період, вказаний в навчальних планах. За два тижні до початку практики студент повинен визначитись з місцем проходження практики і проінформувати про це керівника практики від університету.

 

4 ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ

 

    Виконанню індивідуальних завдань необхідно приділяти валику увагу, оскільки це розвиває самостійність студентів у вирішенні технічних питань і розширює їх кругозір як фахівців.

    Індивідуальні завдання можуть видаватися окремим (або всім) студентам від університету і підприемства. Керівник практики від заводу видає студенту індивідуальне виробниче завдання, як помічнику технолога. Воно полягає:

- в проектуванні технологічної оснастки;

- проектуванні технологічних процесів виготовлення, обробки чи монтажно-складальних робіт вузлів;

- дослідженні окремих технологічних процесів для визначення оптимальних режимів проведення операції та переходів.

     Керівник практики від університету в окремих випадках на свій вибір може видавати студентам теми рефератів:

- опису нових прогресивних методів виготовлення, складання, аналізу і співставлення існуючих технологічних методів, які використовуються на даному підприємстві;

- модернізації засобів механізації і автоматизації процесів виробництва;

-  розробки методики проведення випробувань та дослідження о6’єкту виробництва;

-  розробки програм по уніфікації та раціоналізації технологічних процесів з використанням ПЕОМ.

 

5 ТЕОРЕТИЧНІ ЗАНЯТТЯ ТА ЕКСКУРСІЇ

 

Поряд із загальними ознайомчими лекціями організовуються виробничі екскурсії, на яких студентів знайомлять з прогресивними технологічними процесами, спеціальним обладнанням, інструментом, контрольно-вимірювальною апаратурою та ін.

Екскурсії можуть проводитись як на базовому підприємстві (в цехах, передбачених графіком для проходження практики), так і на інших приладобудівних підприємствах, чи організаціях, які представляють цікавість в зв’язку з вивченням технології виробництва підприємства.

Рекомендуються лекції; зв’язані із специфікою конкретного підприємства і його досягненнями (кснструкції об’єкту виробництва, історією заводу, економікою і організацією підприємства; досягненнями новаторів, прогресивними технологічними процесами на заводі і т.і.

Необхідно передбачити в лекціях вивчення питань організації праці та економіки виробництва, а також питань охорони праці і економіки на даній ділянці виробництва, системи оплати праці, організації управління цехом, продуктивності праці та основні техніко-економічні показники виробництва в цеху, системою контролю за дотриманням правил і заходів по охороні праці зі сторони громадських організацій і державної інспекції по нагляду за станом охорони праці на підприємстві та інші.

Знання, отримані на лекціях та екскурсіях, повинні знайти відображення у звітах практикантів і включаються в об’єм знань, які контролюються на заліку по практиці.


6 ЗМІСТ I ОФОРМЛЕННЯ ЗВІТУ ПО ПРАКТИЦІ

 

Після закінчення практики студент повинен заповнити щоденник (який він отримує на кафедрі перед початком практики) та оформити звіт. Об’єм звіту повинен складати не менше 10 друкованих аркушів формату А4. Титульна сторінка звіту подана у додатку А.

До складання звіту студент повинен приступити з першого дня роботи на практиці. Звіт повинен містити матеріали, що відображають всі пункти програми. В звіті повинні бути точно відображені:

- необхідні дані по конструкції об’єкту виробництва, по технологічних процесах виготовлення деталей, складання і монтажу, по випробуванню виробу, по організаційно-економічних питаннях. Матеріали звіту повинні бути систематизовані і розміщені в логічній послідовності. На початку звіту повинен бути зміст із вказаними сторінками розміщення окремих матеріалів. Зміст може включати ескізи, схеми,  креслення, фотографії, графіки, діаграми і т.д.

Звіт повинен перевірити і підписати керівник практики від підприємства та університету. Звіт повинен містити відгук підприємства про роботу студента під час практики, відображати ставлення студента до виконуваної під час практики роботи, кваліфікацію виконаної роботи, творчий вклад практиканта у вирішення виробничих питань, його участь в суспільному житті підприємства та інші питання, які характеризують практиканта. Відгук записується у щоденник практики, підписується керівником цеху або відділу і скріплюється печаткою. До звіту додається щоденник, в якому має бути висвітлена виконана студентом робота.

Щоденник необхідний для запису в хронологічному порядку результатів виробничої діяльності студента у відповідності з графіком проходження практики. В щоденник заносяться всі виконані студентом роботи, екскурсії і теоретичні заняття, раціоналізаторська діяльність студента і робота з вивчення найновіших досягнень науки і техніки, економіки і організації виробництва.

Після закінчення практики студент занотовує в щоденник висновки з проведеної роботі.

 

7 КОНТРОЛЬ ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ І ЗАЛІК ПО ПРАКТИЦІ

 

Контроль за ходом виконання програми практики ведеться керівником від заводу шляхом повсякденного нагляду за роботою студентів. Назначений від кафедри керівник практики веде періодично контроль роботи студентів шляхом співбесіди і огляду щоденника і чернетки звіту.

Залік з практики приймається на підприємстві або в інституті не пізніше одного тиждня після закінчення практики. До заліку студент повинен пред’явити щоденник і звіт. Залік з практики оцінюється диференційно. Оцінка повинна враховувати зміст і якість оформлення звіту, глибину відповідей на запитання, включені в програму практики, показники роботи студента за весь період практики, тобто трудову дисципліну, участь у виробничій роботі, оцінку роботи студента цеховим керівником, ініціативність студента, його раціоналізаторські пропозиції.

 

8 ОБОВ’ЯЗКИ СТУДЕНТА, ЩО ВІД’ЇЖДЖАЄ НА ПРАКТИКУ

 

Студент повинен:

*  отримати на кафедрі методичні вказівки з практики та щоденник;

*  зробити в щоденнику відмітку про відбуття;

*  мати при собі заповнений бланк договору між університетом та підприємством і дві фотокартки 3x4 см з білим кутом справа для перепустки;

*  мати при собі медичну довідку для поселення в гуртожиток за місцем практики;

*  виїхати на місце практики строго в термін, встановлений наказом по університету.

*  при неможливості виконувати поставлені завдання необхідно повідомити керівника практики від університету або деканат.


 

Додаток А

 

Міністерство освіти та науки України

Тернопільський державний технічний університет

імені Івана Пулюя

 

 

                                                                                 Кафедра БТ  

 

ЗВІТ

З ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

 

  виконав студент групи ПМ-31   прийняв    

 

Тернопіль 20__


Основи медичних знань

Медикобіологічні дослідження та сигнали


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 88; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!