Дидактична гра «Я – не я» (стаємо у коло)



ПЕРШИЙ УРОК У 1 КЛАСІ

Тема: Перший раз у перший клас

Мета: сформувати уявлення учнів про школу як країну знань, розширити кругозір учнів про рідну Україну, про народну символіку та державні символи, викликати інтерес до пізнання своєї Батьківщини, її просторів, розвивати почуття патріотизму, заохочувати творити добро, здобувати знання, щоб бути гідним учнем своєї школи і громадянином своєї держави.

Обладнання. Державний Герб, Прапор, Гімн України, клубок жовтих ниток, віночок із різнокольорових паперових квітів, хмаринки,  малюнок школи, фотографії шкільних приміщень, сонечко промінчики, аудіозапис «Український наш танок», малюнки шкільного приладдя, «чарівний портфелик», аркуші для кожного учня, дидакт. гра «Карлсон».

Хід уроку

І. Привітання

Ранок розпочавсь цікаво,

Світить сонечко ласкаво,

В календарик заглядає

І від посмішки аж сяє.

Знає сонце гомінливе –

День сьогодні особливий!

 

- Яке ж сьогодні число? Місяць? Рік?

Учитель вивішує дату на хмаринках на дошці біля сонечка.

- Чим сьогоднішній день особливий?

- Я від щирого серця вітаю вас з цим особливим святковим днем!

Сьогодні для вас пролунав перший дзвінок, який покликав вас на перший у вашому житті шкільний урок. Ви переступили поріг Країни Знань. Усі жителі цієї країни носять почесне звання – учень, школяр. Сьогодні ви із звичайних хлопчиків і дівчаток перетворились на учнів, школярів.

ІІ. Знайомство

- Чи знаєте, хто я? Я ваша вчителька. Зовуть мене… А вас як мені називати? Давайте на рахунок 1, 2, 3 кожен вигукне голосно, щоб я почула, своє ім’я.

Ні, так не годиться, я нічого не розібрала. Ой, я й забула! У мене є ось такий чарівний клубочок. Будемо передавати його по колу і кожен називатиме своє ім’я.

Діти, запрошую вас до кола. Так нам краще буде видно одне одного і ми швидше познайомимось.

- На що схоже наше жовте коло з ниточок? Так, на сонечко. А ми його промінчики!

Ми усі – одна сім’я,

Неповторні – ти і я!

Будемо усі дружити,

В злагоді і мирі жити.

- Діти, сідайте на місця, а я продовжу вірш:

Бо життя – це диво – казка!

В ньому є любов і ласка!

Ми прийшли у світ, щоб жити

Й на Землі добро творити!

Ми велика шкільна родина,

Мова і пісня у нас - солов'їна,

Квітне всюди червона калина,

Рідна земля для всіх нас - Україна!

 ІІ І. Рідний край наш – Україна

 Вчитель: Вас вітає не тільки школа а й село, де ви народилися і край, в якому живете. Як же називається край, де ми живем? А чи має наша держава свій день народження? Так, ми його нещодавно теж святкували – 24 серпня – день народження нашої України.

- А чи знаєте ви, як називається наше село?

- Поплескайте в долоньки ті, хто живе у В. Кринках, Степовому, Сіренках.

- Підніміться ті, хто живе в Україні.

- Поплескайте ті, хто називає себе українцем.

Ми є діти українські –

Хлопці і дівчата,

Рідний край наш – Україна

Велика й багата.

- То що таке Україна? (Наша Батьківщина)

- Які ще країни є на білому світі?

- Погляньте, який красивий куточок є в нашому класі. А називається він … «Моя Україна».

- Як же пізнають нашу Україну, як вирізняють її серед багатьох інших?

(розповідь про українські символи)

- Погляньте на діток у нашому українському куточку. Як вони одягнуті?

- Чим славні українці?

- А ще вони вміють гарно танцювати. Давайте і ми потанцюємо у колі.

(Діти виходять у коло. Український танок)

І V . Знайомство з школою, шкільним приладдям.

- Погляньте, що за будиночок незвичайний у нас на дошці?

- Так, це школа. Що вона тримає в руках? Чому?

- А чи знаєте ви, які спеціальні приміщення є у нашій школі? (спортзал, бібліотека, їдальня, клас, учительська, актовий зал, медпункт, вбиральня) – демонстрація фото)

-  Сьогодні всі вітають наших першокласників. Ось і казковий герой хоче вас привітати.

Хто моторчик свій заводить?

З даху в гості хто приходить?

І на свято він дістався —

Скажем дружно: «Здрастуй,…» (Карлсон).

- А що Карлсон любить їсти? Давайте нашого гостя нагодуємо цукерками. Для цього я буду загадувати загадки, а за кожну відгадку – даруємо Карлсону солодощі


1.Стоїть веселий свiтлий дiм,

дiтей багато дуже в нiм.

Там пишуть i рахують,

Читають i малюють. (Школа)

2. В сумцi зошити, буквар.

Хто до школи йде? (Школяр)

Хто скликає на урок?

То дзвенить шкільний... (Дзвiнок)

3. Коли хочеш ти читати,

То мене повинен знати.

Всiх я розуму учу,

А сама завжди мовчу. (Книжка)

4. Для письма, сказати прошу,

Що потрiбно взяти? (Зошит)

5. Довгі палички, кругленькі,
Сині, жовті, червоненькі,
На папері походили, кольори свої лишили.
Звуться палички оці кольорові... (олівці).

6. Одну ногу маю, та журби не знаю.

По папері ходжу, все писати можу,

Та сама ніколи не буду ходити,

Мусять мене діти по зошиту водити.

Та не ті бешкетники, що скачуть у полі,

А оті розумнички, що вчаться у школі.

                             ( Ручка)

7. Я негарно написала,

А вона все те злизала.

Олівців моїх сусідка

Ця вертлява-буквоїдка. (Гумка.)

8. В мене є чудовий дім!

Все що треба є у нім.

І живуть в будинку тому

Книги, ручки та альбоми. (Портфель.)


 

Всі ці речі школярі носять у своєму портфелі.

- Ви сьогодні вперше прийшли до школи. Що ж ви мрієте отримати від школи?

- Давайте ми розкажемо нашому портфелику, що ж ми чекаємо від школи. А в кінці року ми дістанемо знову цей портфелик і згадаємо, чи здійснилось те, чого ми хотіли.

 

- Я розпочну. Дорогий портфелику, я хочу, щоб мої дітки гарно навчалися, добре поводились і слухалися мене. А тепер ваша черга. (Відповіді учнів)

 

Дидактична гра «Я – не я» (стаємо у коло)

Я – ручки догори

Не я – присіли.

А тепер давайте грати – треба вам відповідати.

Рано – вранці хто піднявся?

А хто сонечку посміхався?

Не хотів хто одягаться?

А зарядку хто робив?

Свої ручки хто не мив?

Добре зранку готувався. Хто?

А ще досі не вмивався хто?

Хто здоровим хоче стати?

А знання хто хоче мати?

- Бачу, всім вам хочеться знання пізнати і справжніми школярами скоріше стати!

V. Практична робота

1. У вас на партах – аркуші різного кольору. Вони красиві, яскраві. Давайте зліва кожен напише своє ім’я, можливо інші слова, що вмієте, а справа намалюйте те, що найкраще у вас виходить. Ці малюночки я збережу і подарую Вам на нашому випускному святі у 4 класі.

2. Візьміть квіточку, яка лежить у вас на парті, і будьте готовими назвати своє ім’я голосно і чітко.

- Вийдіть до мене, жовті квіточки (дівчатка), назвіть своє ім’я, прізвище і «вплетіть» квіточку у наш віночок.

За допомогою вчителя діти прикріплюють квіти на дошку, заздалегідь оформлену у вигляді віночка.

- Тепер вийдіть сині квіточки…

VІ. Народження нової родини.

- Погляньте, діти, на цей чарівний віночок. Чим квіточки схожі? Чим різняться? І дорослі, і діти зовсім як наші квіти. Подивіться один на одного, посміхніться. Чим ми схожі? Чим відрізняємось?

- Ми всі різні – маємо різний колір очей, волосся, різний зріст, голос. Але тепер у нас буде багато спільного. Нас об’єднала наша школа, наш клас, ми будемо вчитися, співати, танцювати, веселитися. Тепер ми одна родина, один колектив. Цей віночок буде символізувати міцну дружбу нашого класу. Від сьогодні він буде з нами, щоб нагадувати про те, що наша дружба міцна й непорушна, всі ми житимемо у мирі й злагоді. Саме в цю хвилину народився наш клас.

У нас немає ТИ.

У нас немає Я.

Ми - єдиний клас.

Ми - одна сім'я.

А без чого не буває дня народження?

Звичайно, без іменинного пирога. (Вчитель дістає пиріг). Кожен з вас має взяти свічечку і поставити в пиріг. (Вчитель запалює свічки і всі разом співають)

З днем народження, наш клас!

З днем народження, наш клас!

З днем народження, вітаєм!

З днем народження, наш клас!

1 вересня — день народження нашого 1-го класу. У школі з'явився новий клас — нова шкільна родина.

V ІІ . Обіцянки

Зараз настав час дати нам всім один одному клятви.

Обіцянка  учителя

    Обіцяю , не шкодуючи часу і сил, вести вас  по нелегкому, але цікавому шляху знань.

  Обіцяю зробити все, що у моїх силах для того, щоб цей шлях був сповнений дивовижних відкриттів і радісних перемог.

    Обіцяю відразу приходити на допомогу кожному, хто її буде потребувати.

    Обіцяю що жодний день, який провед ете ви у школі, не пройде марно.

Обіцянка  учнів

    Текст читає учитель, діти в кінці фрази хором говорять: «Обіцяю!».

 Завжди приходити в клас на урок

 До того, як прокинеться в школі дзвінок –

                                                                 Обіцяєте ?

 Під час уроку дружно й активно

 Працювати. Учити усе, що потрібно –

                                                                Обіцяєте ?                                                          

 Речі удома не забувати.

 Старанно учитись читати й писати –                           

                                                              Обіцяєте ?

 Друзями добрими, вірними стати,

 Товаришам завжди допомагати –

                                                                  Обіцяєте ?

 А лінь, неохайність, підказки, брехню

 Не пустите в клас ні за яку ціну –

                                                                  Обіцяєте ?

V ІІІ. Правила для учнів

Вчитель: Наш перший урок добігає кінця та залишилось останнє випробування. Подивіться на наше Сонечко. Чомусь воно не сяє… Чого йому не вистачає? (Промінчиків.)

– Це сонечко не просте, воно знає всі шкільні правила. Один промінчик – одне правило.

 


Дата добавления: 2018-09-20; просмотров: 213; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!