Тема 1. Обсяги водоспоживання і напори



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

 

Інженерно-будівельний факультет

Кафедра: «Водопостачання та водовідведення»

 

Контрольна робота з дисципліни

«Водопостачання»

 

 

 

                                                           Виконав: студент гр. ВР- 141

                                                                                Тилькун Г.В.

                                                              

                                                                        Перевірив: ст. викладач

                                                                                     Мовенко В.І.

 

 

Чернігів 2018 р.

 

ВСТУП

Забезпечення населення чистою, доброякісною водою має велике гігієнічне значення, тому що оберігає людей від різних епідемічних захворювань, які передаються через воду. Для задоволення потреб сучасних великих міст у воді потрібна величезна її кількість, вимірювана в мільйонах кубічних метрів за добу. Виконання цього завдання, а також забезпечення високих санітарних якостей питної води вимагають ретельного вибору природних джерел, їх захисту від забруднення та належного очищення води на водопровідних спорудах.

Система водовідведення є одним з видів інженерного устаткування і впорядкування населених пунктів, житлових, громадських і виробничих будівель, що забезпечують необхідні санітарно-гігієнічні умови й високий рівень зручностей для праці, побуту і відпочинку населення, а також підтримку в необхідному стані об'єктів водокористування.

При проектуванні й будівництві споруд для транспортування і очищення природних і стічних вод потрібна відповідна підготовка фахівців для обґрунтованого вибору ефективних будівельних матеріалів і конструкцій, для організації виробництва та планування будівельних робіт, механізації і автоматизації каналізаційних споруд, техніко-економічних розрахунків можливих варіантів та ін. Формування інженерів такого широкого профілю обумовлює включення в навчальний план спеціальності «Водопостачання та водовідведення» необхідних дисциплін.

Дисципліна «Водопостачання та водовідведення» входить в цикл нормативних дисциплін професійно-практичної підготовки. Метою вивчення дисципліни є формування у майбутніх фахівців умінь і знань з сучасних методів проектування, будівництва та експлуатації систем водопостачання і водовідведення населених міст, житлових і промислових об’єктів.

Предметом вивчення дисципліни є системи й схеми водопостачання і водовідведення населених міст, методи й споруди поліпшення якості, подачі й розподілу питної води, методи й споруди для транспортування та очищення стічних вод і осадів, основи проектування та експлуатації внутрішніх і зовнішніх систем водопостачання і водовідведення.

Основними завданнями, що мають бути вирішені у процесі викладання дисципліни, є теоретична й практична підготовка студентів з питань:

- положення та вимоги державних стандартів до систем водопостачання і водовідведення;

- класифікації та характеристики систем і схем водопостачання і водовідведення населених пунктів, житлових і промислових об'єктів;

- принципи вибору системи та схеми водопостачання і водовідведення об’єкта;

- принципи санітарно-технічного обладнання будинків та споруд;
- визначення розрахункових параметрів систем забору, подачі й приготування води різної якості для потреб водопостачання;

- визначення розрахункових параметрів систем відведення і очищення стічних вод від різних споживачів.

ВИХІДНІ ДАНІ:

Варіант № 6

1. Чисельність населення, тис. чол. =728;

2. Норма добового водоспоживання на 1 мешканця населеного пункту = 320 л/доб;

3. L max = 1,4;

4. L min = 0,6;

5. Невраховані витрати, % = 7;

6. Площа вулиць та майданів, тис. м 2 = 786,4 м 2;

7. Площа зелених насаджень, тис. м 2 = 529,4 м 2;

8. Норма витрат води на поливання вулиць та майданів = 0,3 л/м 2;

9. Норма витрати води на поливання зелених насаджень = 4;

10. Кількість поливань вулиць та площ = 1;

11. Кількість поливань зелених насаджень = 2;

12.  Промислове підприємство (визначається за приведеним номером за додат. 4) = 7.

13. Кількість робітників:

- загальна, чол.. = 1800;

- 1 зміна, % = 70;

- 2 зміна, % = 15;

- 3 зміна, % = 15;

- у гарячих цехах, % = 30;

- у холодних цехах, % = 70;

- приймають душ, % = 40;

14. Продуктивність підприємства, одиниць продукції за добу = 17;

15. Тривалість роботи підприємства, год/доб = 16;

16. Поверховість забудови населеного пункту = 7;

17.  Характеристика виробничої споруди:

- ширина будівлі = 36 м;

- ступень вогнестійкості = ІІІ;

- категорія виробництва за пожежною небезпекою = Г;

- об’єм споруди, тис. м 3 = 53.

 

Тема 1. Обсяги водоспоживання і напори

Норми водоспоживання

Розрахункові витрати води

Необхідні напори в мережі

Норми водоспоживання

Добова норма водоспоживання - це кількість води, що витрачається протягом доби тим або іншим споживачем. Величина норми залежить від виду споживача і способу витрачання ним води.

Населені пункти. Норми господарсько-питного водоспоживання в населених пунктах приймають залежно від ступеня оснащення будівель санітарно-гігієнічним обладнанням. Вказані норми передбачають водоспоживання тільки в житлових будинках і громадських будівлях. Сюди не входять витрати води на поливання вулиць і зелених насаджень, а також витрати в будинках відпочинку, санаторіях та ін. Вибирають норми залежно від висоти будівель, а також кліматичних та інших місцевих умов.

Потреби неврахованих споживачів допускається враховувати додатково в розмірі 5-10% сумарної витрати господарсько-питного водоспоживання населеного пункту.

Поливання. Норми витрати води на поливання приймають залежно від виду площі, що поливається, і методу поливання, а кількість поливань в добу – залежно від місцевих кліматичних умов.

Житлові й громадські будівлі. Норми витрати води в житлових, громадських, адміністративних, культурно-побутових, лікувальних та інших будівлях, а також в комунальних, торговельних і харчових підприємствах вибирають з урахуванням кліматичних та інших місцевих санітарно-технічних умов.

Промислові підприємства. Норми водоспоживання на господарсько-питні потреби і душ на промислових підприємствах приймають додатково до господарсько-питного водоспоживання населенням міста. Їх розраховують на час перебування робітників і службовців на виробництві.

Витрати води на виробничі (технологічні) потреби промислових підприємств приймають на підставі технологічних розрахунків (за завданням технологів або господарських і плануючих організацій). За відсутності цих даних витрату води орієнтовно можна визначати, користуючись укрупненими питомими нормами на одиницю продукції, що випускається підприємством. Ці норми залежать від виду продукції, технології виробництва, їх встановлюють на підставі досвіду експлуатації аналогічних підприємств.

Сільськогосподарське виробництво. У норми водоспоживання для тварин і птиці на сільськогосподарських підприємствах включені витрати води на миття приміщень, кліток, посуду, приготування кормів, охолоджування молока та ін. процеси. Витрати води у виробничому секторі (робота і обслуговування сільськогосподарських машин і устаткування) визначають на підставі технологічних розрахунків і укрупнених питомих норм.

Витрата води на пожежогасіння залежить від розмірів населеного пункту, поверховості будинків і ступеня їхньої вогнестійкості, розмірів виробничих будинків, категорій виробництв та ін. факторів.

      

2. Розрахункові витрати води

Витрата води на господарсько-питні потреби населення міста

1.1 Q  = = 23296 (м3 /доб)

Середня годинна витрата

1.2. Q =  = 9706,67( м3 /год)

Максимальна й мінімальна годинна витрата

1.3. Q = 1,4266 х 9706,67 = 13847,54 (м3 / год)

β max = 1,019;

β min = 0,942;

1.4. Q  = 0,5652  х  9706,67 = 5486,21 (м3 /год)

1.5.  К = 1,4 х 1,019 = 1,4266;

1.6. К  = 0,6 х 0,726 = 0,5658;

Максимальна секундна витрата води

1.7. Q =  = 3846,54 (л/с)


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 190; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!