Наведіть приклади зберігання витратних матеріалів ВПК.



Особлива увага приділяється складам паперу і картону. Умови зберігання цих матеріалів впливають на продуктивність виробничого процесу, якість продукції та відсоток відходів. Зберігати папір, як і готову продукцію, слід у сухих опалювальних затемнених приміщеннях з найменшими коливаннями відносної вологості та температури. Їх можна утримувати і у гідроізольованих підвальних та цокольних приміщеннях, однак з необхідним кондиціюванням повітря, при мінімальному освітленні.

Базові склади включають окремі ділянки прийому й видачі: рулонного паперу; аркушевого паперу і картону; змивних та інших подібних витратних матеріалів. Операційні склади — додатково дільницю обробки та пресування відходів (пуста картонна тара, залишки паковання від рулонів, обрізки паперу, макулатура тощо).

Базові та операційні склади розташовують поблизу транспортних магістралей у наземних спорудах, облаштованих спеціально під склади з відповідною рампою (естакадою, дебаркадером), висота якої відповідає нижньому рівню вантажного відсіку транспортного засобу. Цехові комори також повинні бути доступні цеховому транспорту (електровантажникам, ручним та електровізкам тощо). Кількість воріт (дверей) складських приміщень повинно дозволяти вільному прийому і видачі сировини, матеріалів, видавничої продукції без будь-яких перешкод.

Відділення (дільниця, цех) підготовки паперу та картону відносяться вже до виробничих приміщень підприємства, у яких виконуються такі основні операції: розрізування рулонного паперу на аркуші, картону на смуги і сторонки; підрізування аркушевого паперу і розрізування на потрібний формат; сортування матеріалів; відбраковка і підрахунок; зберігання підготовлених матеріалів та їх акліматизація. Тут обробляються також залишки паперу на втулках та, так званий, «зрив».

Акліматизації паперу при проектуванні нових підприємств слід приділяти особливу увагу. Найкращі кліматичні умови для його зберігання — відносна вологість повітря у приміщенні у межах 50...65 % та температура 20...23 °С. За цих норм коливання вологості у папері мало впливає на його технічні показники і обмежує поширення її неоднорідності у стосі чи рулоні. А це запобігає надмірній жорсткості, електризації, пиленню паперу через його низьку вологість або недостатній міцності через перезволоження, що в обох випадках при порушенні кліматичних умов у цехах та складах впливає негативно на технологічний процес виробництва продукції. Причому зазначені умови доцільно підтримувати цілодобово на дільницях підготовки, у друкарських цехах багатофарбового друку, незалежно від кількості робочих змін і вихідних днів.

Склади інших витратних матеріалів організовуються відповідно із асортиментом матеріалів, що підлягають зберіганню. Вони можуть бути як у виробничих корпусах, так і на території підприємства. У приміщеннях виробничих цехів зберігаються всі поліграфічні витратні матеріали за виключенням паливно-мастильних і агресивних шкідливих хімікатів, кислот. Для останніх зберігання проектується за спеціальними нормами в окремих приміщеннях на території віддаленої від основних цехів.

Для складування та зберігання тарних і штучних матеріалів застосовують піддони (палети). Окремі пакети, ящики, бутилі, каністри, бочки тощо, кріплять на піддони і зберігають разом з піддонами на металевих стелажах, що сягають стелі і мають ніші необхідного розміру. Головне завдання піддонів — забезпечення можливості підняття лапами електро-навантажувачів тари і матеріалу без їх ушкодження. Для цього у цих платформах передбачено спеціальні пази. Піддони матеріальних складів можуть бути розміром 0,8 х 1,2 м; 1,0x1,2м; 1,1 х 1,2 м.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 238; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!