Дайте технічну характеристику складу паперу і картону.



Екзаменаційний білет № 1

Сутність логістики складування.

Діяльність підприємств ВПК неможлива без раціонально організованого складського господарства і продуманої транспортної системи. Складування – це заплановане стаціонарне перебування продуктів (півфабрикатів) у матеріальному потоці. Склади характеризуються специфічними потребами у площах і просторі у комплексі зі складським обладнанням.

Складування не створює додаткової вартості продукту, але викликає додаткові витрати. Саме тому його масштаби — потребу в площах і просторі, кількість складів і їх розмір, витрати на оснащення, обсяг запасів, час перебування у складах матеріалів, продуктів і півфабрикатів — необхідно звести до мінімуму. Однак, повністю ліквідувати процеси складування практично неможливо, бо вони відіграють важливу роль в організації матеріальних потоків, а іноді й необхідні з технологічної точки зору (сушіння, акліматизація, гнучкість поставок продукту споживачеві тощо).

Концепції сучасних підприємств передбачають цільову мінімізацію витрат на процеси складування, застосовуючи елементи логістики, а особливо логістики  складського господарства. Склади для будь-якого сучасного виробництва виконують важливу роль регулятора процесу, оскільки він починається і завершується на складах. Обов'язковою умовою створення складу є необхідність врахування вхідного та вихідного вантажопотоків з мінімальними витратами. На сучасному етапі розвитку технологічних процесів найпріоритетнішим, з погляду на витрати, та найефективнішим, з погляду на результат, є організаційно-управлінські інновації на підставі теорії систем.

При розгляді будь-якого складу як системи, у його структурі можна виділити три функціональні підсистеми: приймання сировини та матеріалів, зберігання їх на території складу і видача на транспорт для відправлення за призначенням.

Підсистема прийому повинна мати секції (дільниці): розвантаження, зберігання вподовж певного часу, сортування та розкладання матеріалів у тару, а також необхідні транспортні засоби.

Підсистема зберігання містить зони зберігання за видами матеріалів, накопичувачі на вході та виході, шляхи можливого переміщення.

Підсистема видачі повинна мати відповідні підйомно-транспортні засоби і секції (дільниці): відбору, пакування, комплектування, тимчасового зберігання перед відправленням, завантаження на зовнішній транспорт.

Завдання і функції складського господарства у ВПК.

Процеси складування відіграють важливу роль в організації матеріальних потоків, а іноді й необхідні з технологічної точки зору (сушіння, акліматизація, гнучкість поставок продукту споживачеві тощо).

Процеси складування виконують такі функції:

- поповнення запасів сировини і матеріалів для забезпечення надійності виробництва;

- підготовки технологічного процесу, а іноді й виконання певної технологічної операції;

- синхронізації за часом процесів надходження, знаходження і вибування сировини, матеріалів і продуктів, за кількістю та номенклатурою;

- комплектування продуктів і півфабрикатів.

За класифікацією складські приміщення поділяються на базові та операційні склади:

- паперу і картону;

- півфабрикатів;

- готової продукції;

- за видами матеріалів (фарб, покривних палітурних матеріалів і фольги, кислот і хімікатів, клеїв і металів тощо);

- паливно-мастильних та легко займистих речовин.

 

Методи складування сировини, матеріалів, півфабрикатів, готової продукції; вимоги до приміщень.

У ВПК розрізняють складування:

• на відкритих майданчиках — використовується рідко і лише для тимчасового зберігання, бо присутня можливість розкрадання і дії не передбачуваних атмосферних умов;

• на підлозі у будівлях — найбільш проста форма без складського стелажного устаткування у формі рядного чи блочного комплектування — характеризується гнучким використанням простору (рулони паперу «на торець»);

• на полицях — найпоширеніше з використанням відповідного складського оснащення або без нього;

• на стелажах у ящиках, на палетах, підмостках, піддонах.

Останній варіант найбільш поширений у виробничих цехах поліграфічних підприємств і книжкових баз.

Для складування та зберігання матеріалів застосовують окремі пакети, ящики, бутилі, каністри, бочки тощо.

Найкращі кліматичні умови для складів — відносна вологість повітря у приміщенні у ме­жах 50...65 % та температура 20...23 °С. За цих норм коливання вологості у матеріалах мало впливає на їхні технічні показники.

Площа складського приміщення визначається залежно від виду матеріалів і нормативних термінів їх зберігання, а також залежно від статусу підприємства. Книжковому (великому) підприємству з багатосерійним виробництвом дозволяється мати під складами 6 % загальної площі, зі серійним виробництвом (середньому) — 5 %, дрібносерійному (малому) — 3,5 %. Для газетно-, книжково-, журнальних підприємств передбачається 7; 6 та 3,5 % відповідно.

Норми враховують і висоту приміщень складів від підлоги нижнього поверху до підлоги наступного — 4,8; 5,4; 6,0; 7,2 м за мінусом 0,9,..1,0 м на верхні будівельні конструкції.

 

Дайте технічну характеристику складу паперу і картону.

Особлива увага приділяється складам паперу і картону. Умови зберігання цих матеріалів впливають на продуктивність виробничого процесу, якість продукції та відсоток відходів. Зберігати папір, як і готову продукцію, слід у сухих опалювальних затемнених приміщеннях з найменшими коливаннями відносної вологості та температури. Їх можна утримувати і у гідроізольованих підвальних та цокольних приміщеннях, однак з необхідним кондиціюванням повітря, при мінімальному освітленні.

Базові склади включають окремі ділянки прийому й видачі: рулонного паперу; аркушевого паперу і картону; змивних та інших подібних витратних матеріалів. Операційні склади — додатково дільницю обробки та пресування відходів (пуста картонна тара, залишки паковання від рулонів, обрізки паперу, макулатура тощо).

Базові та операційні склади розташовують поблизу транспортних магістралей у наземних спорудах, облаштованих спеціально під склади з відповідною рампою (естакадою, дебаркадером), висота якої відповідає нижньому рівню вантажного відсіку транспортного засобу. Цехові комори також повинні бути доступні цеховому транспорту (електровантажникам, ручним та електровізкам тощо). Кількість воріт (дверей) складських приміщень повинно дозволяти вільному прийому і видачі сировини, матеріалів, видавничої продукції без будь-яких перешкод.

Відділення (дільниця, цех) підготовки паперу та картону відносяться вже до виробничих приміщень підприємства, у яких виконуються такі основні операції: розрізування рулонного паперу на аркуші, картону на смуги і сторонки; підрізування аркушевого паперу і розрізування на потрібний формат; сортування матеріалів; відбраковка і підрахунок; зберігання підготовлених матеріалів та їх акліматизація. Тут обробляються також залишки паперу на втулках та, так званий, «зрив».

Акліматизації паперу при проектуванні нових підприємств слід приділяти особливу увагу. Найкращі кліматичні умови для його зберігання — відносна вологість повітря у приміщенні у межах 50...65 % та температура 20...23 °С. За цих норм коливання вологості у папері мало впливає на його технічні показники і обмежує поширення її неоднорідності у стосі чи рулоні. А це запобігає надмірній жорсткості, електризації, пиленню паперу через його низьку вологість або недостатній міцності через перезволоження, що в обох випадках при порушенні кліматичних умов у цехах та складах впливає негативно на технологічний процес виробництва продукції. Причому зазначені умови доцільно підтримувати цілодобово на дільницях підготовки, у друкарських цехах багатофарбового друку, незалежно від кількості робочих змін і вихідних днів.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 179; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!