Посадові обов’язки оператора комп’ютерного набору



Кожен кваліфікований працівник обраної ним професії “оператор комп’ютерного набору” повинен знати правила експлуатації комп'ютерної техніки і систем зв'язку; технологію опрацювання даних, робочі інструкції, програмне забезпечення, що використовується; послідовність виконання операцій у комп'ютерних системах (мережах); стандарти уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації; діловодство; правила орфографії та пунктуації; технічні вимоги до магнітних дисків, паперу, витратних матеріалів для принтера; основи організації праці; основи законодавства про працю; правила захисту інформації.

А також повинен вміти виконувати операції з базами даних на комп'ютерному устаткуванні (введення, опрацювання, накопичення, систематизація та виведення інформації) відповідно до затверджених процедур та інструкцій з використанням периферійного обладнання, систем передавання (приймання) даних; готувати до роботи устаткування: магнітні диски, стрічки, картки, папір; працювати в текстовому редакторі з введенням тексту та його редагуванням; оперувати з файлами, записувати текст на дискету або переносити на папір за допомогою друкувальних пристроїв; виконувати інші операції технологічного процесу опрацювання інформації (приймати і контролювати вхідні дані, готувати, виводити та передавати вихідні тощо); керувати режимами роботи периферійного обладнання згідно із робочими завданнями (підготовка текстів і графічних документів, розрахунків таблиць, переліків, списків тощо); своєчасно застосовувати коригувальні дії в разі появи недоліків у роботі устаткування; доповідати відповідальному працівникові про виявлені відхилення від установлених норм функціонування комп'ютерного устаткування; здійснювати передавання (приймання) інформації по мережах відповідно до вимог програмного забезпечення; постійно вдосконалювати уміння та навички роботи з клавіатурою. У разі необхідності виконувати обов'язки секретаря керівника (організації, підприємства, установи), вести діловодство.

Загальнопрофесійні вимоги до оператору комп’ютерного набору:

– раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;

– дотримуватись норм технологічного процесу;

– не допускати браку в роботі;

– знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, дотримуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

– використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

– знати інформаційні технології

Вимога до кваліфікаційного рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти -повна загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

На посаду оператора комп'ютерного набору може бути призначений працівник із загальною середньою освітою або із середньою спеціальною освітою без пред'явлення вимог до стажу роботи.

Оператор комп'ютерного набору має право:
   – доповідати начальнику загального відділу про всі виявлені недоліки в межах своєї компетенції;

   – вносити пропозиції щодо удосконалення роботи, пов'язаної з передбаченими цією посадовою інструкцією обов'язками.

 

План робочого місця

 

Перед тим, як говорити про робоче місце, слід визначити, що таке “робоче місце”. Робоче місце – це зона трудової діяльності співробітника, яке оснащене необхідними засобами для виконання посадових обов’язків. Організація робочого місця оператора комп’ютерного набору починається з оснащення його меблюю, спеціальними обладнанням, канцелярськими приладами. В обов’язків набір меблі повинні входити: канцелярський стіл з рухливою тумбою, комп’ютерне крісло, копоміжний стіл або підставки до оргтехніки, шафа для збереження документів, сейф для збереження документів, бланків, штампів та печаток, стілець для відвідувачів. Серед канцелярських приладів і спеціального обладнання можна виділити предмети, які найбільш часто використовуються при роботі з документами: Письмовий набір; папка або лоток для поточних документів і паперу, довідково-алфавітні блокноти, щоденник, щотижневики, діркопробивач, стиплер, ніж для паперу, ножиці, коректуючи паста, клей, магнітний прилад для зберігання скріпок, кнопка та інших металевих дрібниць, настінний годинник,папка з потрібними надписами і т.д.

Організація робочого місця користувача ЕОМ повинна забезпечувати відплвідність усіх елементів робочого місця та їх розташування ергономічних вимогам ГОСТ 12.2.032 “Рабочее место при выполнении работ сидя. Общие эргономические требования”; характеру та особливостями трудової діяльності. При розміщенні робочих місць з ЕОМ необхідно дотримуватись таких вимог:

– відстань між бічними поверхнями ЕОМ має бути не меншою за 1,2 м;

– відстань між тильною поверхнею однієї ЕОМ та екраном іншої не повинна бути меншою 2,5 м;

– прохід між рядами робочих місцьмає бути не менш 1 м.

Організація робочого місця користувача ЕОМ повинна забезпечувати відповідність усіх елементів робочого місця та їх розташування ергономічних вимогам відповідно до ГОСТ 12.2.032-78 “ССБТ. Рабочее место при выполнении работ сидя. Общие эргономические требования”, з урахуванням характеру та особливостей трудової діяльності. Конструкція робочого місця користувача ЕОМ ( при роботі сидячи ) має забезпечувати підтримання оптимальної робочої пози з такими ергономічними характеристиками: ступні ніг – на підлозі або на підставці для ніг стегна – в горизонтальній площині; передпліччя – вертикально; лікті – під кутом 70°-90° до вертикальної площини; зап’ястя зігнуті під кутом не більше 20° відносно горизонтальної площини, нахил голови - 20°відносно вертикальної площини.

 Якщо користування ЕОМ є основним видом діяльності, то вказане обладнання розміщується наосновному робочому столі, як правило, з лівого боку. Якщо використання ЕОМ є періодичним, то устаткування, як правило, розміщується на приставному столі, переважно з лівого боку від основного робочого столу. Кут між поздовжніми осями основного та приставного столів має бути 90°-140°. Якщо використання ЕОМ є періодичним, то дозволяється обладнувати в приміщені, що відповідає вимогам даних Правил, окремі робочі місця колективного користування з ЕОМ. Висота робочої поверхні столу для ЕОМ має бути в межах 680-800 мм, а ширина – забеспечувати можливість виконання операцій в зоні доасяжності моторного поля. Рекомендовані розміри столу: висота – 725 мм, ширина – 600-1400мм, глибина – 800-1000 мм. Робочий стіл для ЕОМ повинен мати простір для ніг висотою не менше 600 мм, шириною не менше 500 мм, глибиною на рівні колін не менше 450 мм, на рівні витягнутої ноги – не менше 650 мм.

 

 

Висновок

Проходження робітничої практики дає студенту початкові нотатки на життя, саме завдяки цій практиці людина починає освідомлювати, що таке праця, робота. Закріплення набутих навичок практичними завданнями та самостійними рішеннями. Працюючи з фахівцями студенту надається гарна можливість навчитись новому та набути інтересу стосовного певного програмного забезпечення чи направлення своєї майбутньої професії.

Головне ж. що праця має бути по душі людині, бо коли буде натхнення та зацікавленість в роботі – людина буде гарним спеціалістом своєї справи. Та не впливає на настрій людини.

Працювавши в організації я зрозумів що моя спеціальність є дуже необхідною в сучасному світі бо багато людей не вміють навіть користуватися комп’ютером. А все ці прилади та різна перефирія потребують вміння програмно забезпечувати їх налагоджену роботу між собою та для комфорту робітників.

Людина яка хоче стати спеціалістом, має самостійно приділяти уваги, інтересу тим речам з якими вона б хотіла працювати або розбиратися. Не потрібно надіятися на те що хтось навчить чомусь або буде завжди допомагати. Потрібно розвиватися та розширювати свої знання та закріплювати напрацьоване практикою, а інакше не буде результату чи воно просто буде забуватися.

Список використаних джерел

1. http://www.kadrovik01.com.ua/dk_01_11_2010.html

2. Закалик Л. І., Ткачук Р. А. Основи мікроелектроніки – Тернопіль: ТДТУ ім. Пулюя, 1998. – 352с.

3. Березин А.С., Мочалкина О.Р. Технология и конструирование интегральных микросхем. – Москва: Радио и связь, 1992. – 320 с.

4. Гуржій А.М., Поворознюк Н.І. Електричні і радіотехнічні вимірювання, - К. Навчальна книга, 2002.

 

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 467; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!