Порядок неповного розбирання снайперської гвинтівки.



1) Відокремити магазин. Взяти магазин правою рукою, натискаючи великим пальцем на засувку, подати нижню частину магазина вперед і відокремити його. Після цього перевірити, чи немає патрона в патроннику, для чого опустити запобіжник донизу, відвести рукоятку перезарядження назад, оглянути набійник і відпустити рукоятку.

2) Відокремити оптичний приціл.Підняти ручку затискного гвинта й повернути її убік наочника до відмови; зрушити приціл назад і відокремити його від ствольної коробки.

3) Відокремити щоку приклада. Повернути застібку замка щоки донизу; зняти петлю із зачепа обойми й відокремити щоку.

4) Відокремити кришку ствольної коробки зі зворотним механізмом. Повернути замикач кришки ствольної коробки назад до постановки його на фіксатор; підняти нагору задню частину кришки ствольної коробки і відокремити кришку зі зворотним механізмом.

5) Відокремити затворну раму із затвором. Відвести затворну раму назад до відмови, підняти її і відокремити від ствольної коробки.

6) Відокремити затвор від затворний рами. Відвести затвор назад; повернути його так, щоб ведучий виступ затвора вийшов з фігурного вирізу затворної рами, і вивести затвор уперед.

7) Відокремити ударно-спусковий механізм. Повернути запобіжник нагору до вертикального положення, зрушити його праворуч й відокремити від ствольної коробки; взявшись за спускову скобу, рухом донизу відокремити ударно-спусковий механізм від

 

ствольної коробки.

8) Відокремити ствольні накладки.

9) Відокремити газовий поршень і штовхач із пружиною. Відвести штовхач назад, вивести його передній кінець із гнізда поршня й відокремити від газової трубки поршень; увести передній кінець штовхача в газову трубку; піджати пружину штовхача до виходу її з каналу прицільної колодки і відокремити штовхач із пружиною, а потім відокремити пружину від штовхача.

 

Порядок складання снайперської гвинтівки після неповного розбирання.

Приєднати газовий поршень і штовхач із пружиною.

Приєднати ствольні накладки.

Приєднати ударно-спусковий механізм.

Приєднати затвор до затворної рами.

Приєднати затворну раму із затвором.

Приєднати кришку ствольної коробки зі зворотним механізмом.

Приєднати щоку приклада.

Приєднати оптичний приціл.

Приєднати магазин.

 

Призначення та будова основних частин та механізмів гвинтівки

Ствол служить для напрямку польоту кулі. У середині ствол має канал із чотирма нарізами, що в'ються зліва нагору праворуч, набійник, кульовий вхід і газовідвідний отвір. Калібр каналу ствола - 7,62 мм. Зовні ствол має: основу мушки, газову камору, антабку для ременя, верхні й нижнє упорні кільця ствольних накладок, колодку прицілу, і на казенному зрізі виріз для зачепа викидача.

Основа мушки має упор для кріплення багнета-ножа, щілинний полум’ягасник і паз для запобіжника мушки.

Газова камера служить для напрямку порохових газів зі ствола на газовий поршень. Вона складається з газової трубки з отвором, регулятора, газового поршня й засувки газової трубки.

Газовий поршень міститься в газовій трубці й служить для передачі тиску порохових газів штовхачу. Він має головку й гніздо для переднього кінця штовхача.

Штовхач із пружиною служить для відводу затворної рами назад при пострілі. Він має вінчик для упору пружини й обмеження руху штовхача назад. Пружина штовхача служить для повернення штовхача й газового поршня в переднє положення.

Регулятор має дві установки, позначені цифрами 1 й 2. Установлюється він на поділку 1 проти риски на засувці газової трубки. При тривалій стрільбі без чищення й змащення може з'явитися затримка - неповний відхід рухомих частин. У цьому випадку регулятор переводиться на установку 2.

Верхні й нижні упорні кільця служать для приєднання ствольних накладок до ствола. У стінках накладок зроблені вентиляційні вікна.

Ствольна коробка служить для з'єднання частин і механізмів гвинтівки, для забезпечення закривання каналу ствола затвором і запирання затвора; у ствольній коробці міститься затворна рама із затвором й ударно-спусковий механізм; зверху вона закривається кришкою.

Ствольна коробка має усередині: - вирізи для запирання затвора, задні стінки яких є бойовими упорами, і з лівої сторони виступ зі скосом для попереднього повороту затвора на початку його запирання, відгини з вирізами для напрямку руху затворної рами й затвора; віддзеркалбювальний виступ зі скосом для віддзеркалювання гільз; перемичку з віссю для приєднання ударно-спускового механізму й гніздом для поміщення зупинника затвора із пружиною; виріз для зачепа магазина; у бічних стінках - отвору для запобіжника й отвору для замикача кришки ствольної коробки; на правій стінці - дві фіксуючі виїмки для постановки запобіжника й фіксатора замикача кришки ствольної коробки; на лівій стінці - виступи для кріплення (приєднання) оптичного прицілу; знизу - вікно для магазина й вікно для ударно-спускового механізму

До ствольної коробки прикріплений приклад.

Кришка ствольної коробки оберігає від забруднення частини й механізми, що поміщаються у ствольній коробці. У ній розміщується зворотний механізм. Спереду вона має виступи для фіксації кришки в нижньому упорному кільці ствола; із правої сторони - вирізи для проходу відстріляних гільз, і для руху рукоятки перезаряджання; позаду - вкладиш; у бічних стінках - отвори: ліворуч - для вісі серги зворотного механізму, праворуч - для виштовхування цієї осі вибивачем. Вкладиш має вікно для серги зворотного механізму; виступ з напівкруглою виїмкою для кріплення кришки до ствольної коробки за допомогою замикача;

Зворотний механізм служить для повернення затворної рами із затвором у переднє положення. Він складається із двох однакових зворотних пружин, напрямної втулки, напрямного стрижня й серги з віссю, за допомогою яких він закріплюється у вкладиші кришки ствольної коробки.

Затворна рама служить для приведення в дію затвора й ударно-спускового механізму.

Затворна рама має: усередині - верхній канал для зворотного механізму, нижній канал для затвора, поздовжній паз для проходу віддзеркалювального виступу і два бічних канали, зроблених для полегшення; позаду - виступ, що виключає можливість пострілу при недокритому затворі й служить для повороту курка при відході затворної рами назад; з боків - пази з напрямними виступами для руху затворної рами по відгинах ствольної коробки; з лівої сторони позаду - виступ для опускання (повороту) важеля автоспуску; із правої сторони спереду - рукоятку для перезаряджання гвинтівки; знизу - фігурний виріз для приміщення в ньому провідного виступу затвора й паз зі скосом для проходу головки курка.

Затворслужить для досилання патрону в патронник, закривання каналу ствола, розбивання капсуля й добування з патронника гільзи (патрону). Він складається з остову, ударника, викидача із пружиною й віссю, шпильки ударника.

Остов затвора має: на передньому зрізі - два циліндричних вирізи для дна гільзи й викидача; дві виїмки, що виключають удар затвора по казенному зрізу ствола; три бойових виступи, які при запиранні затвора заходять у вирізи ствольної коробки; на правому бойовому виступі розташований ведучий виступ для повороту затвора при запиранні й відмиканні; на лівому виступі є скіс для попереднього повороту затвора при запиранні; нижній виступ є досилачем набоїв; на лівій стороні - поздовжній паз для проходу віддзеркалювального виступу ствольної коробки; у стовщеній частині остову затвора - поперечні отвори для вісі викидача й шпильки ударника. Усередині остова затвора зроблений канал для поміщення ударника.

Ударник має бойок й уступ для обмеження руху ударника шпилькою. Викидач із пружиною служить для добування гільзи (набою) з патронника й утримання її до зустрічі з відбивним виступом ствольної коробки. Викидач має зачіп для захвата гільзи, гніздо для пружини й виріз для вісі.

Ударно-спусковий механізм служить для спуска курка з бойового взводу й взводу автоспуску, забезпечення ведення одиночного вогню, припинення стрільби, запобігання пострілу при незамкненому затворі й для постановки гвинтівки на запобіжник.

Ударно-спусковий механізм складається з корпуса, курка з бойовою пружиною, автоспуску, шептала й спускового гачка із пружиною.

Корпус має: знизу - запобіжну скобу, вікно для хвоста спускового гачка; у бічних стінках - три отвори з вирізами із правої сторони для вісей спускового гачка, шептала й автоспуску, а також отвору для осі запобіжника й вісі курка; попереду - вирізи для осі перемички ствольної коробки; позаду - зачепи для кінців пружини спускового гачка; усередині - стійку з вирізом для напрямку руху тяги спускового гачка й обмежником для хвоста шептала.

Курок з бойовою пружиною служить для завдання удару по ударнику. На курку є бойовий взвод з пазом для тяги спускового гачка, звід автоспуску, цапфи й отвір для вісі. Бойова пружина надіта на цапфи курка й своєю петлею діє на курок, довгим кінцем - на хвіст шептала, коротким кінцем - на хвіст автоспуску.

Автоспуск служить для автоматичного звільнення курка із взводу автоспуску при стрільбі, а також для запобігання спуска курка при незамкненому затворі. Він має шептало для втримання курка на взводі автоспуску, важіль для роз'єднання шептала автоспуску із зводом автоспуску курка виступом затворної рами при підході її в переднє положення, хвіст для короткого кінця бойової пружини й отвір для вісі.

Шептало служить для втримання курка після пострілу в крайньому задньому положенні. Шептало має зачепи для втримання курка на бойовому взводі, перемичку для зачепа тяги спускового гачка й хвіст для довгого кінця бойової пружини.

Спусковий гачок із пружиною служить для виводу шептала з-під бойового взводу курка. Він має тягу із зачепом, обмежник щитка, отвору для осі й хвіст.

У корпусі ударно-спускового механізму на своїй осі міститься засувка магазина із пружиною.

Запобіжник служить для запирання шептала, спускового гачка й одночасного обмеження руху затворної рами назад, чим виключається можливість випадкового пострілу, а також для закріплення ударно-спускового механізму в ствольній коробці.

Запобіжник має: вісь, що закріплює ударно-спусковий механізм на ствольній коробці, зі стовщеною частиною для запирання шептала й виступами для її втримання в ствольній коробці; щиток з виступом, що закриває виріз для руху рукоятки затворної рами при установці гвинтівки на запобіжник. На стовщеній частині вісі зроблені вирізи для хвоста шептала й для обмежника щитка. Нижнє положення запобіжника відповідає установці його для ведення вогню, а верхнє - на запобіжник.

Приклад із щокою служить для зручності дії гвинтівкою. Приклад за допомогою сполучного гвинта й шурупа приєднується до ствольної коробки.

Щока приклада застосовується тільки при стрільбі з оптичним прицілом.

Магазин - для розміщення патронів і подачі їх у ствольну

коробку.

Складається з:

- корпуса;

- кришки;

- стопорної планки;

- пружини;

- подавача;

Багнет-ніж приєднується до гвинтівки перед атакою і призначений для ураження противника у рукопашному бою. Також він використовується у якості ножа, пилки та ножиць.

Прицільні пристрої служать для наведення гвинтівки при стрільбі по цілям на різні відстані. Прицільні пристрої снайперської гвинтівки складаються з оптичного прицілу ПСО-1 і механічного (відкритого) прицілу.

Механічний (відкритий) приціл використовується у разі пошкодження оптичного прицілу. Складається з прицілу і мушки.

Приціл складається з:

- колодки прицілу;

- пластинчастої пружини;

- прицільної планки;

- хомутика;

Мушка загвинчана у запобіжник.

 

Оптичний приціл ПСО-1

Оптичний приціл ПСО-1 є основним прицілом снайперської гвинтівки. Збільшення прицілу 4-кратне, поле зору 6°. Оптичний приціл складається з механічної й оптичної частин.

Механічна частина прицілувключає:

1. корпус, - для поєднання всіх частин.

2. верхній маховичок, - для установки прицілу. На корпусі поділки від 1 до 10,

3. бічний маховичок, - для установки бокових поправок. Поділки від 0 до 10 в обидві сторони. Ціна 1 поділки 0- 01.

4. пристрій освітлення сітки прицілу, служить для освітлення сітки при стрільбі в темряві.

Складається з :

- корпуса з контактним гвинтом;

- електрична лампочка;

- джерело живлення;

- вимикач;

- прилад освітлення сітки;

5. висувна бленда, для запобігання об'єктиву у непогоду, а також від попадання прямих сонячних променів.

6. гумовий наочник призначений для правильного встановлення ока і зручності прицілювання

7. ковпачок для захисту обєктиву.

Оптична частина прицілу має наступні частини:

· об'єктив;

· обертальна система;

· сітка прицілу;

· пристрій освітлення сітки;

· окуляр;

· люмінісцентне покриття обєктиву.

Приладдя

· світлофільтр в оправі;

· зимовий пристрій освітлення сітки;

· джерело живлення.

Об'єктив призначений для побудови зображення спостережуваного предмета. Зображення предметів у фокальній площині об'єктива виходить переверненим ліворуч праворуч і зверху вниз.

Обертаюча система призначена для одержання дійсного прямого зображення.

Окуляр служить для розглядання зображення спостережуваного предмета й сітки.

Світлофільтр світло-жовтогарячий призначений для поліпшення роботи із прицілом у похмуру погоду для підвищення контрастності зображення.

Сітка прицілу являє собою плоскопараллельную пластинку. На пластинці нанесені шкали кутів прицілювання й бічних виправлень, а також далекомірна шкала. Вид поля зору прицілу показаний на малюнку 8. Шкала кутів прицілювання виконана у вигляді косинців до дальності 1300 м. При установці шкали маховичка кутів прицілювання на розподіл 10 вершина другого зверху прицільного знака шкали на сітці буде відповідати дальності 1100 м, вершина третього знака - 1200 м, а вершина четвертого - 1300 м.

 

Прицільна сітка оптичного прицілу ПСО-1:

1 - Основний кутник для стрільби на відстані до 1000 м;

2 - шкала бічних виправлень;

3 - далекомірна шкала;

4, 5, 6 - додаткові кутники для стільби на відстані більше 1000 метрів (4- 1100м; 5- 1200 м; 6- 1300 м).

Уліво й вправо від прицільних знаків розташована шкала бічних виправлень. Ціна розподілу шкали 0-01. Величини бічних виправлень 0-05 й 0-10 виділені подовженим штрихом. Виправлення 0-10 відзначена цифрою 10. Праворуч і ліворуч від шкали бічних виправлень нанесені два горизонтальних штрихи. Далекомірна шкала, розташована ліворуч під шкалою бічних виправлень, призначена для визначення дальності до мети. Далекомірна шкала виконана у вигляді двох ліній. Верхня лінія (крива) розрахована для висоти мети 1.7 м і відзначена цифрами 2, 4, 6, 8 й 10. Сітка прицілу переміщається у двох взаємно перпендикулярних напрямках, залишаючись завжди у фокальній площині об'єктива.

У корпус ввернуто об'єктив в оправі з висувною блендою, а з іншого кінця корпуса ввернуто окуляр у зборі, з наочником. Зверху корпуса розташовується маховичок зі шкалою кутів прицілювання, які нанесеної на його циліндричній частині. На гайці маховичка нанесені написи "Вверх", "Вниз", "СТП" і стрілки, що показують напрямок обертання маховичка при вивірці прицілу.

Шкала кутів прицілювання має десять поділок (від 0 до 10). Ціна поділки - 100 м. Починаючи з поділки 3, за допомогою наявного у маховичку фіксатора можна встановлювати кути прицілювання через 50 м.

Праворуч на корпусі розташований маховичок зі шкалою бічних виправлень, на циліндричній частині якого нанесено 21 поділку (від 0 до 10 в обидва боки). Штрихи й цифри, розташовані вправо від 0, мають чорні кольори, а розташовані вліво від 0 - червоний.

Ціна розподілу шкали дорівнює 0-01. За допомогою фіксатора, розташованого в маховичку, можна встановлювати виправлення через 0-005. На гайці, що закріплює маховичок механізму бічних виправлень, нанесені написи -Вправо-, -Влево-, -СТП- і стрілки, що показують напрямок обертання при вивірці прицілу.

На поясках маховичка кутів прицілювання й маховичка бічних виправлень нанесено по 60 поділок. Ціна поділки 0-005. Поділки на поясках маховичков служать для відліку виправлення при вивірці прицілу на гвинтівці.

У гнізді корпуса розташоване джерело живлення лампи підсвічування. Гніздо закривається ковпачком.

Оптична система прицілу призначена для побудови зображення предметів, розташованих на місцевості і являє собою монокулярну телескопічну систему з постійним збільшенням. Оптична система  складається з лінз об'єктива, сітки, що обертає системи, лінз окуляра, екрана, світлофільтра, світлофільтра світло-жовтогарячого й захисного скла.

Пристрій освітлення сітки служить для освітлення сітки прицілу при стрільбі присмерком і вночі. Він складається: з корпуса з контактним гвинтом, батарейки, ковпачка з упором і пружиною для підтиснення батарейки до гвинта, дротів, що з'єднують гвинт (батарейку) з електролампочкою через тумблер, тумблера для включення й вимикання електролампочки. Батарейка встановлюється в корпус так, щоб центральний електрод був підключений до гвинта, а бічний електрод (зміщений убік) - до корпуса; для цього контактна пластина бічного електрода загинається об край корпуса, після чого надівається ковпачок.

Зимовий пристрій освітлення сітки призначений для забезпечення підсвічування сітки прицілу при роботі із прицілом в умовах температури навколишнього середовища нижче 0 гр. С. Пристрій складається з корпуса, ковпачка й екранованого дроту. Для підготовки зимового пристрою освітлення сітки до стрільби необхідно вкласти батарейку в корпус зимового пристрою так, як зазначено вище, і надягти на нього ковпачок, знятий з корпуса батарейки на прицілі, а ковпачок зимового пристрою надягти на корпус для батарейки на прицілі. Корпус зимового пристрою з батарейкою переноситься в кишені однострою снайпера, а екранований дріт може пропускатися через лівий рукав верхнього одягу.

Приладдя призначена для забезпечення нормальної роботи прицілу й заміни окремих елементів, що вийшли з ладу в процесі експлуатації. До приладдя відносяться: чохол, система освітлення зимова, світлофільтр в оправі, ключ, серветка, джерело живлення лампи (у касеті) і ковпачок.

Механічний (відкритий) приціл використовується у разі пошкодження оптичного прицілу. Складається з прицілу і мушки.

 

 

3. Робота частин і механізмів гвинтівки. Затримки при стрільбі.


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 243; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!