Технічні засоби наукової діяльності



Технічними засобами, якими найчастіше користується науковець, є персональний комп'ютер, телефон, телефакс і копіювальний апарат.

 Сучасного науковця неможливо уявити без персонально-го комп'ютера (ПК). ПК викор. за двома основними напрямами:

• документування;

• організація роботи з документами.

При документуванні, тобто створенні (складанні) документів, ПК виступає в ролі "розумної" друкарської машинки. Є багато програм для створення і редагування наукових документів. Такі програми називають текстовими редактора- ми або текстовими процесорами. При використанні цих програм для створення документів (дисертації, автореферату, статті, тез доповіді та ін.)

Один із популярних редакторів тексту — Microsoff Office, призначений для виконання процесів обробки тексту: від набору і верстки до перевірки орфографії, вставки в текст графіки, роздрукування тексту.

Бажано, щоб ПК був підключений до міжнародної мережі Іпіегпеі, що дасть змогу отримати додаткову інформацію за темою дослідження.

Доцільними в дослідницькій роботі є телефон, магнітофон, диктофон, широкий асортимент канцелярських приладів: ручок, олівців, гумок. Невеличкі канцелярські приладдя слід зберігати в ложементах — відкритих коробках з відділеннями для кожного з них.

 

Спостереження як метод досл

Спостереження — це спосіб пізнання об'єктивного світу на основі безпосереднього сприйняття предметів і явищ за допомогою чуттєвості. Спостереження ведеться за планом і підпорядковується певній тактиці. Це найелементарніший метод, який е, як правило, складовою інших емпіричних методів.

Щоб стати основою наступних теорем. і практичних дій, спостереж. мусить відповідати таким вимогам:

•задуманості заздалегідь (спостереження проводиться для певного, чітко поставл. завдання);

•планомірності (виконується за планом, складеним відповідно до завдання спостереження);

•цілеспрямованості (спостеріг. лише певні сторони явища, котрі викликають інтерес при дослідженні);

•активності (спостерігач активно шукає потрібні об'єкти, риси явища);

•систематичності (спостереження ведеться безперервно або за певною системою).

Спостереження, як метод пізнання, дає змогу отримати первинну інф. про об'єкт дослідження у вигляді сукупності емпіричних тверджень.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 748; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!