Рекомендації щодо оформлення бібліографічних посилань на електронні версії публікацій та електронні видання з мережі Інтернет

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

Структура курсових робіт

 

Курсові роботи умовно поділяють на: 1 – вступну частину, 2 – основну частину, 3 – список використаних джерел, 4 – додатки.

Вступна частина повинна мати такі структурні елементи: титульний лист, зміст, перелік умовних позначень, символів, одиниць, скорочень і термінів.

Основна частина містить такі структурні одиниці: вступ, текст курсової роботи, висновки, рекомендації, перелік посилань.

Додатки розміщують після основної частини курсової роботи.

Структурні елементи “титульний лист”, “зміст”, “вступ”, “текст”, “висновки”, “перелік посилань” є обов’язковими.

Курсова робота виконується українською мовою.

Обсягкурсової роботи – не обмежується, але рекомендується: 1 др.арк./20-25 сторінок машинописного тексту; кількість джерел – не менше 25.

Титульний лист

Титульний лист є першою сторінкою курсової роботи і є основним джерелом бібліографічної інформації, необхідної для оброблення та пошуку документа.

Титульний аркуш повинен мати відомості, які подають у такій послідовності:

а) назва міністерства і навчального закладу;

б) гриф допущення до захисту;

в) прізвище, повні ім’я і по батькові автора

г) повна назва документа;

д) підписи відповідальних осіб, включаючи керівника роботи;

е) рік виконання курсової роботи;

Приклад титульного листа наведено у Додатку А.

Зміст вміщує в собі перелік скорочень, умовних позначень, символів, одиниць і термінів (якщо вони є), вступ, заголовки розділів і підрозділів (якщо вони є), висновки, список використаних джерел, додатки (якщо вони є) із вказівкою номера сторінки, з якої починається розділ чи підрозділ.

 

Перелік умовних позначень, символів,

Скорочень і термінів

Усі прийняті у курсовій роботі малопоширені умовні позначення, символи, одиниці, скорочення і терміни пояснюють у переліку, який вміщують безпосередньо після змісту, починаючи з нової сторінки.

Незалежно від цього при першій появі цих елементів у тексті курсової роботи наводять їх розшифровку.

Вимоги до структурних елементів основної частини

 

У вступі має бути:

Актуальність проблеми, яка зумовила вибір теми дослідження, коротко викладена історія питання (ступінь вивчення теми) за хронологічним чи концептуальним принципом.

Об’єкт дослідження:…

Предмет дослідження:…

Мета дослідження: вивчити і науково обгрунтувати…

Гіпотеза дослідження (якщо вона є):…

У відповідності з метою і гіпотезою дослідження ставляться такі завдання:

1)…

2)…

3)…

Методи дослідження:

Наукова новизна дослідження полягає у тому…

Практичне значення дослідження.

 

Логіка дослідження зумовила структурукурсової роботи: вступ, …розділи, висновки, список використаних джерел із…найменувань, …додатків. Загальний обсяг…сторінок.

 

Щодо визначення всі понять, описаних вище, рекомендую методичку, яку можна скачати за наступним посиланням

http://biblioteka.cc/50-%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%B0%D1%8F-%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/123291-%D1%8F%D0%BA-%D0%BF%D1%96%D0%B4%D0%B3%D0%BE%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%85%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8E-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%83%D1%82%D1%82%D1%8F-%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B3%D0%BE-%D1%81%D1%82%D1%83%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D1%8F-%D0%BB-%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE.html

 

Вимоги до викладу тексту курсової роботи

 

Текст курсової роботи – це виклад відомостей про предмет (об’єкт) дослідження, які є необхідними й достатніми для розкриття сутності означеної роботи (опис теорії, методів роботи) та її результати.

Текст курсової роботи викладають, поділяючи матеріал на розділи. Розділи можуть поділятися на пункти або на підрозділи і пункти. Пункти, якщо це необхідно, поділяють на підпункти. Кожен пункт і підпункт повинен містити закінчену інформацію і висновки.

Основна частина

В основній частині досліджуються суть, структура та інші теоретико-методологічні питання теми (це робиться, як правило, в першому розділі); здійснюється аналіз досліджуваного явища та його елементів у поєднанні з характеристикою його практичного прояву (цьому варто присвятити другий розділ); розглядаються можливі шляхи подальшого розвитку даного явища, робиться спроба спрогнозувати цей розвиток, а також варто спробувати розробити пропозиції щодо подальшого їхнього ефективного розвитку, щодо оптимізації процесу (це все робиться у третьому розділі). Щоб кожен розділ мав вигляд завершеного цілого, мав закінчену думку, потрібно починати його з міні-вступу і завершувати міні-висновками.

Висновки

Висновки вміщують безпосередньо після викладу тексту, починаючи з нової сторінки.

Висновки повинні містити в собі синтез “наскрізних” висновків за розділами, оцінку повноти вирішення поставлених завдань.

 

Рекомендації

У курсовій роботі на основі одержаних висновків можуть наводитись рекомендації. Рекомендації вміщують після висновків, починаючи з нової сторінки. Текст рекомендації може поділятись на пункти.

Посилання у курсовій роботі

 

Перелік джерел, на які є посилання в основній частині курсової роботи, наводять у кінці тексту, починаючи з нової сторінки. Його розміщують в алфавітному порядку і складають відповідно до чинних стандартів (див. Додаток Е).

Посилання в тексті роботи робляться в квадратних дужках:

- з наведенням прізвища автора (в транскрипції оригіналу), року видання і сторінки. Наприклад: [Арутюнова 1999, с. 342; Austin 1994, c. 89]

- при наявності кількох робіт одного автора одного року видання, після дати додається маленька латинська літера. Наприклад: [Арутюнова 1999а, с. 342; Austin 1994а, c. 89]

- при посиланні на колективні видання наводити повну назву роботи. Наприклад [Дискурс іноземномовної комунікації 1996, c. 89]

- при посиланні на періодичні видання (після прикладів) давати повну або скорочену назву, але з її поясненням у списку використаних джерел. Наприклад: [FM № 245 1994, c. 89]

- при наявності 2-3 авторів наводити першого і відповідної позначки. Наприклад [Левицький и др.1989, c. 89; Austin et all 1994, c. 89]

Бібліографічні описи посилань у переліку наводять відповідно до чинних стандартів з бібліотечної та видавничої справи (ГОСТ 7.І –84. Бібліографічні описи документу. Загальні вимоги і правила складання), див. Додаток Б.

Рекомендації щодо оформлення бібліографічних посилань на електронні версії публікацій та електронні видання з мережі Інтернет

На основі практики оформлення посилань на інформаційні джерела в Інтернеті та з урахуванням вимог застарілого ГОСТ 7.1-84, пропонуються тимчасові (до появи сучасної редакції відповідного державного стандарту) рекомендації щодо оформлення посилань на електронні версії документів та електронні видання.

Обов’язковими елементами бібліографічного опису посилань є:

  • автор(и) електронного документу;
  • назва документу;
  • дата публікації версії документу;
  • тип документа у квадратних дужках;
  • URL - уніфікований локатор ресурсу (повна електронна адреса ресурсу);
  • дата перегляду документа;
  • інші дані.

Ці елементи друкуються у бібліографічному описі послідовно. Вимоги до кожного з елементів опису є такими.

Автор документу: на початку опису вказуються автори (перший, другий, третій та інші). Замість імені автора можливе використання адреси електронної пошти, якщо немає іншої інформації, яка дозволила б ідентифікувати автора. При цьому не можна вносити ніяких змін в адресі (наприклад, замінювати прописні літери на рядкові). Коли автор відомий під псевдонімом, то вказується адреса його електронної пошти у круглих дужках відразу після псевдоніма. Іншомовні прізвища та ініціали відокремлюються комою.

Приклад:

1. Li, X., Crane, N. (1996, September 2). Bibliographic formats for citing electronic information [WWW document]. URLhttp://isdiplom.com/

edu/ncrane/estyles (2 травня 1999).

2. Смольникова И.А. (23 января 1999). Рабочий конспект для внедряющих информационные технологии в школе – Центр "Информационные услуги" // Письма в emission. offline. – CПбАИО [WWW документ]. URL http://isdiplom.com/text/school/its.html (18 лютого 1999).

Подвійна нахилена праворуч горизонтальна риска (//) підкреслює періодичність надходження листів на сервер.

Назва документу: друкується курсивом з великої літери без крапки у кінці.

Дата публікації версії документу:

  • друкується у форматі (рік, місяць, день) для англомовних посилань, у форматі (день, місяць, рік), наприклад (21 лютого 2001) – для російськомовних та україномовних посилань. Після дужок ставиться крапка;
  • посилання на статті у періодичних виданнях, які не модифікуються, повинні мати рік та місяць публікації. Якщо періодичним виданням є журнал, то вказується рік, номер тому, номер журналу, як це робиться за ГОСТ 7.31-84;
  • електронні документи, які не мають інформації щодо дати створення і модифікації, вважаються перевиданням робіт з невідомою датою публікації і посилання оформлюється як (n.d./рік), де рік – це рік отримання доступу до документу, а ”n.d.” – "не має дати”;
  • у посиланнях на документи, які модифікуються з часом, після року вказується місяць та день (якщо є).

Приклад: Wainright, M. (n.d./1995). Citation style for internet sources [WWW document]. URL http://isdiplom.com/users/maw13/citation.html (5 вересня 2000).

Типи документів: друкуються у квадратних дужках, після яких ставиться крапка:

  • база даних (Database);
  • FTP-архів (FTP archive) - каталог файлової системи з доступом за протоколом FTP;
  • On-line новини (On-line news posting) - стаття в Usenet або у локальній групі новин;
  • текстовий файл (Text file) - файл з текстом, який можливо прочитати без спеціальної програми, тобто, у будь-якому текстовому редакторі;
  • WWW-документ (WWW document) - документ HTML, який розташований на Web-сервері і продивляється із використанням спеціальної програми, яка називається Web-браузером.

Приклади:

1. Scribe, S. (1997, August 13). Scribe ARA Style reference builder [Computer program/Windows]. URL http://isdiplom.com/apastyle.htm (27 квітня 2001).

2. Tent, J. (1995, February 13) Citing e-text summary. Linguist list, 6(210) [On-line serial]. URL http://isdiplom.com/infosis (17 квітня 2001).

3. Shakhtarin, E. (1995, April). Операционная система Linux - передовая технология для всех [FTP archive]. URL ftp://isdiplom.com/pub/os/linux1-win.zip (23 лютого 1997).

Вимоги інтерпретування URL:

  • до і після написання URL йде пробіл,
  • URL не повинен закінчуватися двокрапкою, крапкою, комою або іншим подібним знаком,
  • довгий URL може бути перенесеним на інший рядок. В такому випадку URL розбивається символом ("/") без пробілу, який повинен бути останнім символом у першому рядку.
  • Бажано друкувати адресу URL в одному рядку для запобігання помилок.

Дата перегляду документу: друкується у круглих дужках у форматі (день, місяць, рік) українською мовою, наприклад, (31 травня 2001).

 

Вимоги до додатків

 

У додатках вміщують матеріал, який:

- є необхідним для повноти курсової роботи, але включення його до основної частини наукової роботи може змінити впорядковане і логічне уявлення про дослідження.

- не може бути розміщений в основній частині курсової роботи через великий обсяг або способи його відтворення.

У додатки можуть бути включені:

- додаткові ілюстрації або таблиці;

- матеріали, які через великий обсяг, специфіку викладання або форму подання не можуть бути внесені до основної частини (оригінали фотографій, мікрофіші, формули, розрахунки, опис комп’ютерних програм, розроблених у процесі виконання роботи та ін. Кожен додаток повинен починатися з нового аркуша і мати заголовок, виконаний великими літерами. У правому верхньому кутку над заголовком великими літерами пишеться відповідно: ДОДАТОК А, ДОДАТОК Б тощо.

 

ДОДАТОК А

ЗРАЗОК ТИТУЛЬНОГО ЛИСТА

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Національний технічний університет України «КПІ»

Міжуніверситетський медико-інженерний факультет

Кафедра медичної кібернетики і телемедицини

 

«До захисту допущено»

зав. кафедрою

________________________

«___»___________ 2012 р. 

КУРСОВА РОБОТА

з дисципліни

«Технологія програмування та створення програмних продуктів»

на тему:

«______________________________________________»

Виконав (-ла) 

Студент (-ка) 4 курсу

                                                         Групи ІМ- ____

                                                         ________________________________

(ПІБ)

Науковий керівник

Ст. викл. кафедри ЛДК

___________________Кисельова О.Г.      

 

Киев 2012

Додаток Б

Приклад оформленням переліку використаної літератури

Характеристика джерела Приклад оформлення
Монографії (один, два або три автори) ЯковенкоН.М. Паралельний світ. Дослідження з історії уявлень та ідей в Україні XVI–XVIIст. – К.: Критика, 2002. – 416с.
  СебайнДжорджГ., ТорсонТомасЛ. Історія політичної думки: Пер. з англ. – К.: Основи, 1997. – 838 с.
  ВерстюкВ.Ф., ДзюзаО.М., РепринцевВ.Ф. Україна від найдавніших часів до сьогодення. Хронологічний довідник. – К.: Наукова думка, 1995. – 688 с.
Чотири автори Социальная психология: Учеб. пособие для студентов ун-тов / А.В.Петровский, В.В.Абраменкова, М.Е.Зеленова, М.Ю.Кондратьев / Под ред. А.В.Петровского. – М.: Просвещение, 1987. – 224 с.
П'ять та більше авторів Культура і побут населення України: Навч. посібник / В.І.Наулко, Л.Ф.Артюх, В.Ф.Горленко та ін. – 2-е вид., доп. та перероб. – К.: Либідь, 1993. – 288 с.
Колективний автор Мала енциклопедія етнодержавознавства / НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького; Редкол.: Ю.І.Римаренко (відп. ред.) та ін. – К.: Довіра: Генеза, 1996. – 942 с.
Багатотомні видання Город в средневековой цивилизации Западной Европы: В 4 т. / Ин-т всеоб. ист.РАН. М.: Наука, 1999. – Т.1: Феномен средневекового урбанизма. – 390 с.
Перекладні видання Арон Р. Мир і війна між націями: Пер. з фр. – К.: МП “Юніверс”, 2000. – 688 с.
  Дейвіс Н. Європа: Історія / Пер. з англ. П.Таращук, О.Коваленко. – К.: Основи, 2000. – 1464с.
Збірки наукових праць Українська культура: Лекції за редакцією ДмитраАнтоновича / Упор. С.В.Ульяновська; Вступ. ст. І.М.Дзюзи; Перед. сл. М.Антоновича. – К.: Либідь, 1993. – 592 с. (“Пам’ятки історичної думки України”).
Словники Словник античної міфології / Уклад. І.Я.Козовик, О.Д.Пономарів; вступ. ст. А.О.Білецького / Відп. ред. А.О.Білецький. – 2-е вид. – К.: Наукова думка, 1989. – 240с.
Словники Немченко И.В. Язык средневековья. Русско-украинско-английский толковый словарь средневековой терминологии. – Одесса: Полис, 2001. – 288с.
Депоновані наукові праці Обзор аналитических методов расчёта и оптимизации мультиресурсных систем обслуживания / МеликовА.З., КонстантиновС.Н., Науч. произв. корпорация “Киев. ин-т автоматики”. – Киев, 1996. – 44 с. – Рус. – Деп в ГНТБ Украины 11.11.96, №2210 – Ук96 // Анот. в ж.“Автоматизация производственных процессов”. – №2. – 1996.
  Пономаренко Л.А., Меликов А.З. Алгоритмы управления в неполнодоступных марковских сетях со сложными механизмами обслуживания и очередями // Ред. ж.«Автоматика и вычислительная техника». – Рига, 1989. – 11с. Деп. в ВИНИТИ 08.12.89 г., №7305-В89.
Складові частини книги Флоря Б.Н. Центральная, Восточная и Юго-Восточная Европа // История Европы: В 8 т. – М.: Наука, 1993. – Т.3: От средневековья к новому времени (конец ХV – первая половина ХVII в.). – Ч.V. – Гл.2. – С.411-431.
  Яворницький Д.І. Історія запорізьких козаків / Пер. з рос. І.І.Сварника; Упоряд. О.М.Апанович. – Львів: Світ, 1990. – Т.1. – С.25-46.
Збірки наукових статей Варфоломеевская ночь: Событие и споры. Сборник статей / Отв. ред. П.Ю.Уваров. – М.: РГГУ, 2001. – 250с. (Серия “История и память”).
Складові частини збірника Дмитриев М.В. Польская шляхта в ХVІ – ХVІІІ веках // Европейское дворянство XVI – XVII вв.: Границы сословия / Отв. ред.В.А.Ведюшкин. – М.: Археографический центр, 1997. – С.192-215.
Складові частини журналу Фукуяма Френсис. Конец истории? // Вопросы философии. – 1990. – №3. – С.134-155.
  Ревель Ж. Микроисторический анализ и конструирование социального // Одиссей. 1996. – М., 1996. – С.9-18.
  Благий В. Студентки Львівського університету в 1897-1914 роках // Вісник Львівського університету. Сер. Історич. – Львів, 1998. – Вип.33. – С.132-138.
  Barkan J., Gordon D. Democracy in Africa // Foreign Affairs. – July/August, 1998. – P. 105-120.
  Johnson R. Aid Undermines South Africa’s Democracy // The Wall Street Journal. – September 21, 1998.
  Thorner D. L’econovie paysanne. Concept pour l’histoire economique // Annales E. S. C. – Mai-juin, 1964. – № 3. – P. 417-432.
Публікації документів Хабермас Ю. О субъекте истории. Краткие замечания по поводу ложных альтернатив // Философия истории: Антология: Учеб. пособие для студентов гуманит. вузов / Сост., ред. и вступ. ст. Ю.А.Кимелева. – М.: Аспект Пресс, 1995. – С.283-289.
  Документы истории Великой французской революции: В 2 т.: Учебное пособие / Отв. ред. А.В.Адо. – М.: Изд-во Моск. ун-та, 1992. – 352с.
  Хрестоматія з історії України для студентів вузів / Укл. Б.І.Білик, Л.В.Дячук, Я.С.Калакура та ін. – К.: ІСДО, 1993. – 376с.
  Циркуляр міністра внутрішніх справ Валуєва про заборону української мови від 18 липня 1863р. // Хрестоматія з історії України для студентів вузів / Укл. Б.І.Білик, Л.В.Дячук, Я.С.Калакура та ін. – К.: ІСДО, 1993. – С.141-142.
Архіви Центральний державний історичний архів (м.Киів).
  Державний архів Запорізької області.
  Державний архів Запорізької області. – Ф.56. – Оп.1. – Спр.36. – Арк.71.
  Центральний державний історичний архів (м.Львів). – Ф.358. Андрій Шептицький. – Оп.2. – Спр.99. – С.63.
  Лист М.Максимовича до П.Куліша від 16 червня 1856р. // Інститут рукописів ЦНБ ім.В.І.Вернадського НАН України. – Ф.ІІ. – Спр.2390.
Газети Комуніст. Орган ЦККП(б)У.
  Комуніст. – 1923. – 9 червня.
  Хлеб и Воля. Орган групи анархістів-комуністів “Хліб і Воля”. – Париж, 1909.
  Хлеб и Воля. – 1909. – № 1. – 17 февраля.
Статті в енциклопедії Мицик Ю.А. Дорошенко Михайло // Українське козацтво: Мала енциклопедія. – К.: Генеза; Запоріжжя: Прем’єр, 2002. – С.139-140.
  Шлепаков А.М. Ліга американських українців // Радянська енциклопедія історії України. – К., 1971. – Т.3. – С.22.
Тези доповідей Архипова Л.Н. Запорожский обласной краеведческий музей: прошлое и настоящее // Музейний вісник. – Запоріжжя, 2001. – Вип.1. – С.4-7.
  Ляшко С.Н., Белов А.Ф. О месте сосуда в погребальном обряде (по материалам погребений энеолита-бронзы) // Раннеземледельческие поселения-гиганты трипольской культуры на Украине: Материалы полевого семинара. – Тальянки; Веселый Куг; Майданецкое, 1990. – С.45-49.
  Melikov A.Z., Ponomarenko L.A. On the approach to optimal control of queuing systems with multiple classes of customers // Proc. International Conf. on Syst. Sci. XII. – Wroclaw (Poland), 1995. – P.507-515.
Дисертації Качура Ю.Б. Югославия в концепциях и внешней политике США в 60-х гг.: Дисс… канд. истор. наук: 07.00.02. – М., 1989. – 185 с.
Автореферати дисертацій Брусиловська О.І. Політика США щодо країн Східної Європи після Другої світової війни: аналіз концепцій сучасної американської політології: Автореф. дис… канд. істор. наук: 07.00.02. / Одеський нац. ун-т. – Одеса, 1996. – 18с.
Звіт про науково-дослідну роботу Супруненко О.Б. Звіт про розвідки на Полтавщині 2000р. // Наук. архів Ін-ту археології НАНУ. – Ф.2000/7; Наук. Архів ЦОДПА. – Ф.Е. – Спр.309.
  Гаврилюк Н.А., Каряка А.В. Отчет о раскопках на Каменском городище, проведенных Скифской археологической экспедицией в полевой сезон 1994 г. // Архів Запорізького обласного краєзнавчого музею. – Спр.2981.
Каталоги ЖолтовськийП.М. Малюнки Києво-Лаврської іконописної майстерні. Альбом-каталог / АН УРСР. Музей етногр. і худож. Промислу. – К.: Наукова думка, 1982. – 286с.
  Указатель русских клейм на изделиях из драгоценных металлов XVII–ХХ вв. // Постникова-ЛосеваМ.М. Русское ювелирное искусство, его центры и мастера. – М.: Наука, 1974. – C.257-379.
  Лукомский В.К., Модзалевский В.Л. Малороссийський гербовник с рисунками Егора Нарбута (Репринтне відтворене видання 1914р.). – К.: Либідь, 1993. – 214 с. текст; табл.; указ.
Довідкові видання Абетка української політики: Довідник / Авт.-упоряд.: М.Томенко (кер. кол.), Л.Бадешко, О.Воробйов та ін. – К.: Смолоскип, 2000. – Вип.3 – 268с.
  Правители Европы. Справочное издание / Отв.ред. О.А.Довгополова. – Одесса: Полис, 1998. – 527с.
Інструкції Інструкція до “відкритого листа” на право проведення археологічних досліджень на території України (тимчасова): Затв. Інститутом археології НАНУ 1998: – К., 1998. – 17с.
  Первичная обработка и определение антропологического материала в полевых условиях / Инструкция Института археологии АН СССР.
  Методика краніометричних досліджень в археології: Методичні рекомендації для польових практичних занять з археології на тему: “Дослідження стародавніх поховань”. – Львів: Вид-во ЛНУ, 2002. – 21с.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 157; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!