Міністерство транспорту та зв’язку України

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

Структура курсової роботи

 

Матеріал курсової роботи повинен бути викладений чітко і логічно послідовно з конкретним описом результатів науково-технічного дослідження і виводів.

Курсова робота повинна мати наступну структуру:

1. Титульний лист (див. додаток 1);

2. Зміст;

3. Вступ;

4. Основна частина;

5. Висновок;

6. Список використаних джерел;

7. Додатки (при необхідності);

8. Комп'ютерна версія на електронному носієві.

Зміствключає введення, найменування всіх розділів, підрозділів, пунктів (якщо вони мають найменування) і висновок з вказівкою номерів сторінок, на яких розміщуються ці найменування.

Вступмістить оцінку сучасного стану вирішуваного завдання, її актуальності і новизну, обґрунтування необхідності проведення подальших досліджень і мету роботи.

Основна частинароботи включає:

1) обґрунтування вибраного напряму досліджень і загальну методику досягнення поставленої в роботі мети;

2) теоретичні і (або) експериментальні дослідження;

3) узагальнення і оцінку результатів досліджень.

При цьому основна частина ділитися на розділи, які, у свою чергу, можуть ділитися на підрозділи і пункти.

Перший розділмістить аналіз сучасного стану досліджуваного питання і постановку завдання.

Другий розділ включає обґрунтування пропонованого методу для розв’язання поставленого завдання і методику досліджень.

Третій розділ містить виклад самостійно отриманих студентом теоретичних і експериментальних результатів порівняно з подібними результатами інших авторів (відсутність такого порівняння необхідно мотивувати).

У всіх розділах роботи необхідно вказувати посилання, звідки почерпнуті необхідні відомості.

Висновокмістить короткі виводи за наслідками виконаної роботи, оцінку повноти рішення поставленої задачі і пропозиції по використанню отриманих результатів.

Список використаних джерелвключає тільки ті джерела, які використані при виконанні курсової роботи. Джерела розташовуються всписку в порядку появи посилань на них в роботі. Відомості про джерела приводяться відповідно до вимог ДСТУ 3008-95.

Додаткимістять допоміжний матеріал, який доповнює роботу: проміжні математичні докази, протоколи випробувань, опис технічних засобів, вживаних при проведенні експериментів, акти впровадження отриманих результатів і тому подібне.

Загальний об'єм курсової роботи не повинен перевищувати 40 сторінок. Матеріал роботи треба висловлювати стисло і ясно.

 

Оформлення КУРСОВОЇ РОБОТИ

 

Оформлення роботи повинно відповідати вимогам до звітів з науково-дослідних робіт (ДСТУ 3008-95. Державний стандарт України. Документація. Звіти у сфері науки i техніки. Структура i правила оформлення [4]).

Роботу оформлюють машинним (за допомогою комп’ютерної техніки) способом на одній стороні листа білого паперу формату А4 (210х297 мм). Надрукована робота вкладається до стандартного швидкозшивача з прозорою першою обкладинкою.

Текст форматується гарнітурою Times New Roman висотою символів 14 пт з одинарним міжрядковим інтервалом (14 пт) за умови рівномірного заповнення сторінки.

Текст роботи слід друкувати, дотримуючись наступних розмірів полів: ліве – 30 мм, праве – 15 мм, верхнє – 20 мм, нижнє – 20 мм.

При нанесенні тексту на папір необхідно дотримуватися однакової щільності, контрастності та чіткості зображень по всій роботі.

Символи тексту, лінії рисунків та інші знаки повинні бути чіткими, такими, що не розпливлися, і однаково чорними по усій роботі.

Помилки, описки та графічні неточності допускається виправляти підчисткою та замальовуванням коректором на тому ж місці або між рядками виправленого зображення машинописним способом або від руки. Виправлене повинно бути чорного кольору.

Робота повинна забезпечувати можливість одержання з неї ксеро- або фотокопій необхідної якості.

Прізвища, назви закладів, організацій, фірм та інші імена власні у роботі приводять на мові оригіналу. Допускається транслітерувати імена власні та приводити назви організацій у перекладі на мову роботи з добавленням (при першому згадуванні) оригінальної назви.

Скорочення слів та словосполучень у роботі повинні відповідати діючим стандартам з бібліотечної та видавничої справи.

Структурні елементи “РЕФЕРАТ”, “ЗМІСТ”, “ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ, СИМВОЛІВ, ОДИНИЦЬ, СКОРОЧЕНЬ І ТЕРМІНІВ”, “ВСТУП”, “ВИСНОВКИ”, “ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ” не нумеруються, а їх найменування служать заголовками структурних елементів.

Розділи та підрозділи суті роботи можуть мати заголовки. Пункти та підпункти також можуть мати заголовки.

Заголовки структурних елементів роботи та заголовки розділів слід розташовувати в середині рядка та друкувати прописними буквами без точки у кінці, не підкреслюючи. Їх рекомендується виділяти напівжирним накресленням шрифту.

Заголовки підрозділів, пунктів та підпунктів роботи слід починати з абзацного відступу та друкувати рядковими літерами, крім першої прописної, не підкреслюючи, без точки у кінці.

Абзацний відступ повинен бути однаковим по усьому тексту роботи та дорівнювати 1,27 см.

Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють точкою.

Переноси слів у заголовку розділу не допускаються.

Відстань між заголовком та наступним або попереднім текстом повинна складати подвійний міжрядковий інтервал (26 пт).

Відстань між основами рядків заголовку, а також між двома заголовками приймають таким же, як у тексті.

Не допускається розміщувати найменування розділу, підрозділу, а також пункту і підпункту в нижній частині сторінки, якщо після нього розташований тільки один рядок тексту.

 

Сторінки роботи слід нумерувати арабськими цифрами, дотримуючись наскрізної нумерації по усьому тексту роботи. Номер сторінки проставляють у правому верхньому куті сторінки без точки у кінці.

Титульний листок включають у загальну нумерацію сторінок роботи. Номер сторінки на титульному листку не проставляють.

Ілюстрації і таблиці, розташовані на окремих сторінках, включають в загальну нумерацію сторінок роботи.

Ілюстрації, таблиці і тексти на листку формату А3 враховують як одну сторінку.

 

ЗАХИСТ КУРСОВОЇ РОБОТИ

До захисту допускаються тільки курсові роботи, оформлені в строгій відповідності з викладеними вище вимогами. За зміст і оформлення курсової роботи, прийняті в них рішення, правильність всіх даних і зроблені висновки відповідає студент – автор курсової роботи.

Захист курсовоїроботи відбувається за розкладом. На доповідь по курсовій роботі відводиться до 10 хвилин. Доповідь може супроводжуватися ілюстративним матеріалом (плакати і (або) демонстрація програмних засобів на ЕОМ).

Додаток 1

Міністерство транспорту та зв’язку України


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 106; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!