Загальні правила цитування та посилання на використані джерела



До списку літератури включають всі використані джерела в алфавітному порядку прізвищ авторів.

По кожному літературному джерелу вказують назву книги, статті, місце видання, видавництво та рік видання.

Наприклад:

1. Петрович Й.М. Кіт А.Ф. та ін. Економіка підприємства: Підручник / За загальною редакцією Й.М.Петровича. – Львів: «Новий Світ-2000», 2004.– 680 с.

2. Тарасюк Г.М., Шваб Л.І. Планування діяльності підприємства. Навч. посіб. – К.: «Каравела», 2003. – 432 с.

При написанні курсової роботи студент повинен посилатися на джерела, матеріали або окремі результати з яких наводяться в роботі, або на ідеях і висновках яких розробляються проблеми, завдання, питання, вивченню яких присвячене дослідження. Такі посилання дають змогу відшукати документи, перевірити достовірність відомостей про цитування документа, забезпечують необхідну інформацію про нього, допомагають з’ясувати його зміст.

Посилання в тексті на джерела слід зазначати порядковим номером за переліком посилань, виділених двома квадратними дужками, наприклад: "...у працях [1-7]...".

Коли в тексті необхідно зробити посилання на складову частину чи конкретні сторінки відповідного джерела, можна наводити посилання у квадратних дужках, при цьому номер посилання має відповідати його бібліографічному опису за переліком посилань.

Наприклад цитата в тексті; "...забезпечує встановлення необхідних витрат праці на виконання трудових операцій у вигляді науково обґрунтованих норм праці [1, с. 305]".

Відповідний опис у переліку посилань:

1. Петрович Й.М. Кіт А.Ф. та ін. Економіка підприємства: Підручник / За загальною редакцією Й.М.Петровича. – Львів: «Новий Світ-2000», 2004.– 680 с.

Посилання на ілюстрації вказують порядковим номером ілюстрації, наприклад: "рис.1.2".

Посилання на формули вказують порядковим номером формули в дужках, наприклад: "...у формулі (2.1)".

На всі таблиці необхідно посилатися в тексті, при цьому слово "таблиця" у тексті пишуть скорочено, наприклад: "...у табл.1.2".

У повторних посиланнях на таблиці та ілюстрації треба вказувати скорочено слово "дивись", наприклад: "див. табл. 1.3".

Для підтвердження власних аргументів посиланням на авторитетне джерело або для критичного аналізу того чи іншого друкованого твору слід наводити цитати. Науковий етикет потребує точного відтворення цитованого тексту, бо найменше скорочення наведеного витягу може спотворити зміст, закладений автором.

Загальні вимоги до цитування такі:

а) текст цитати починається і закінчується лапками та наводиться в тій граматичній формі, у якій він поданий в джерелі, зі збереженням особливостей авторського написання. Наукові терміни, запропоновані іншими авторами, не виділяються лапками, за винятком тих, що викликали загальну полеміку. У цих випадках використовується вираз "так званий";

б) цитування має бути повним, без довільного скорочення авторського тексту та без перекручень думок автора. Пропуск слів, речень, абзаців при цитуванні допускається без перекручення авторського тексту і позначається трьома крапками. Вони ставляться у будь-якому місці цитати (на початку, всередині, наприкінці). Якщо перед випущеним текстом або за ним стояв розділовий знак, то він не зберігається;

в) кожна цитата обов’язково супроводжується посиланням на джерело;

г) при непрямому цитуванні (переказі, викладі думок інших авторів своїми словами), що дає значну економію тексту, слід бути гранично точним у викладенні думок автора, коректним щодо оцінювання його результатів і давати відповідні посилання на джерело.

Захист курсової роботи

Виконана курсова робота в призначений термін передається на перевірку і рецензування.

У рецензії визначаються позитивні сторони, недоліки, повнота розкриття теми, вказуються зауваження.

При необхідності робота повертається студенту для підготовки до захисту.

Захист курсових робіт проводиться за графіком перед комісією, яку призначає завідувач відділенням.

Студент протягом 5 - 8 хв. доповідає про зміст роботи, робить висновки, дає відповіді на зауваження, що вказані в рецензії, а також на запитання членів комісії. Захищені роботи підписуються головою і членами комісії і передаються на зберігання.

 

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 167; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!