Аналізнебезпечних і шкідливихвиробничихчинниківпроектованоготехнологічногопроцесу, об’єкту, системиабо пристрою



При роботі рольгангу можливо виникнення шкідливих і небезпечних факторів. Це пов'язано з обробкою металу та роботою електроустаткування.

Основні шкідливі фактори[6]:

- Рухомічастинивиробничогообладнання, переміщення заготовок.

- Шум і вібрація.

- Відхилення показників мікроклімату.

- Недостатня освітленість робочої зони.

Шум и вибрация

Шум надає багатоаспектний вплив на організм людини. Джерела механічних шумів в прокатних цехах це зубчасті передачі, підшипники, кривошипні механізми, ланцюгові передачі, процеси транспортування металу по рольгангу, його деформації, різання, вібрації поверхонь машин і устаткування. Термічний шум виникає при роботігазовихпальників та нагрівальнихпристроїв. Електромагнітний шум виникає при роботі трансформаторів. Рівень звукового тиску на робочихмісцях в цеху 90-120 дБ, при нормі 80 дБ.

Джерелами вібрації є: зворотно-поступальні рушійні системи: електричні і пневматичні зубила, шліфувальні машини. Санітарні норми вібрації робочих місць по СН № 3044-84[7].

Відхилення показників мікроклімату

У виробничих приміщеннях цеху передбачається створення мікроклімату, який забезпечує нормальні умови для роботи виробничого персоналу. Джерела теплових виділень - оброблюваний метал, нагрівальні пристрої, стани, допоміжне обладнання методичної печі для термічної обробки, оздоблювальні агрегати. Велика кількість теплоти виділяється при складуванні вихідних матеріалів, готових виробів, охолодженні на холодильниках. В прокатних цехах повинні бути створені умови по СанПіН 2.2.4.548-96[8]. Оптимальна температура 16-25 С, допустима 13-25 С, при виконанні важкої фізичної роботи максимально допустиме значення температури 26 С, а відносна вологість не більше 75%.

Недостатня освітленість

Освітленість, створювана денним природним світлом, змінюється в надзвичайно широких межах. Зміни ці обумовлені часом дня, сезоном і метеорологічними чинниками, за короткий проміжок часу освітленість природного світла може змінюватися в декілька разів. Тому природне освітлення приміщень не можна характеризувати, а отже, і нормувати абсолютною величиною освітленості. правила і норми штучного освітлення грунтуються на закономірності, що визначають працездатність зору.

Основні небезпечні фактори[6]:

а) Рух машин і механізмів.

б) Рух виробничого матеріалу.

в) Наявність високої напруги.

Рух машин і механізмів

У цеху встановлено різне основне і допоміжне обладнання, рушійні частини якого становлять певну небезпеку, так як непередбачений контакт з ними може викликати травми виробничого персоналу. Це прокатні валки, тягнучі, подаючі і напрямні ролики, кантувателі, штовхачі, зіштовхувачі, маніпулятори, рольганги, транспортери. Частини та вузли прокатних машин (валки, маховики, з'єднувальні шпинделі, зубчасті колеса, барабани летючих ножиць, різні муфти, втулки, кулачки) здійснюють обертальні рухи. інші частини та вузли (важелі, елементи транспортерів, штовхачів маніпуляторів і кантователів) виконують зворотно - поступальний рух. Небезпека впливу визначається перш за все конструктивними проблемами. Так, небезпека зростає, якщо обертаючі частини обладнання містять виступаючі деталі кріплення (болти, шпильки, гвинти, гайки), а на їх поверхні є сліди нерівномірного зносу або дефекти (тріщини, задирки та ін.).

При обертанні назустріч один одному прокатних та інших валків виникають умови для захоплення кінцівок людини, його одягу. Рухомі злитки, блюми, заготовки, підкат і готовий продукт створюють можливість травмування персоналу під час непередбаченого контакту їх з людиною. З огляду на те, що швидкість обробки металу на механічному обладнанні прокатних цехів зросла, можливі викиди металу з валків, направляючих лінійок, апаратів і т.д.

Рух виробничого матеріалу

При виконанні операцій різання металу на ножицях потенційна небезпека виникнення травм у персоналу може виникнути при заміні ножів і видаленні з їх ріжучих поверхонь наварів, прибирання обрізків і окалини від ножиць, усунення заклинювання обрізу в жолобі ножиць і на конвеєрі, в процесі різання і відборі проб. У скрапному прольоті небезпека можлива при проведенні кантування коробок - контейнерів з обрізом, а також при перестановці вагонів під обріз, тому в процесі роботи проводять періодичний огляд устаткування, при якому також можливо ураження персоналу.

При проведенні прокатки на блюмінгу або слябінгу потенційна небезпека виникнення травм у персоналу виникає при транспортуванні злитків робочим рольгангом до стану, прокатці злитків в робочої кліті в перших проходах, проведенні перевалок і налаштування валків, очищенні жолобів гідрозмиву окалини, очищення рольгангів від пробок і скрапу, проведенні операцій з установки, прибирання та кантуванні коробок для скрапу.

Наявність високої напруги

У цеху велика частина електроустаткування працює при напрузі до 1000В. Електричну небезпеку становлять: електроустановки, електродвигуни, електрообладнання та лінії електропередач. У цеху є джерела електромагнітних і електричних полів, які використовуються для різних цілей: підігріву робочих валків, сушки покриттів, нанесених на поверхню виробів, нагрівання вихідних виробів для гарячої прокатки. Електромагнітне поле створюється при роботі високочастотних і надвисокочастотних установок. Норми по електромагнітного випромінювання по СанПіН № 5802-91[9].


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 199; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!