Дидактичні принципи Л.В. Занкова. Педагогіка співробітництва, її підхід до організації процесу навчання.



Принци педагогічного співробітництва.

Реформування школи вимагає кожного учителя проявляти ініціативу, самостійне мислення, нові і нестандартні підходи. В практиці проведення уроків за традиційною методикою дуже багато недоліків. В процесі проведення уроків є елементи споглядання. Вчителі у висвітленні сучасного економічного і духовного життя аналізують назрілі проблеми замість того, щоб навчити школярів самостійно мислити, в ході слів самостійно шукати відповіді на питання. Потрібен якісно новий підхід до організації навчального процесу.

 

Зміст освіти. Види освіти.

Зміст освіти – це система наукових знань, умінь і навичок, оволодіння якими забезпечує всебічний розвиток учнів, формування їх світогляду, моралі, поведінки, підготовку до суспільного життя та праці.

B VIII ст в організації навчання належна увага звертається формальній і матеріальній освіті. В сучасній школі зміст освіти визначається такими документами: *Закон України «Про освіту», *Закон України «Про загальну середню освіту». Цими документами передбачаються принципи побудови системи освіти в Україні.

Складовими частинами змісту освіти є:

*знання, уміння й навички;

*досвід здійснення відомих способів діяльності;

*оволодіння творчою пошуковою діяльністю;

*принцип емоційності – досвід емоційного та ціннісного ставлення до об*єктів людської дійсності.

Види освіти:

*Загальна освіта – сукупність знань основ наук про природу, суспільство, людину, її мислення, мистецтво, а також відповідних умінь і навичок, необхідних кожній людині.

*Початкова освіта – забезпечує загальний розвиток дитини, вміння добре читати, писати, знання основ математики та ін.

*Основна середня освіта – досконале оволодіння українською мовою, засвоєння знань з додаткових дисциплін, можливість здобуття наступних рівнів освіти, мотиваційна готовність до трудової діяльності

*Повна середня освіта: поглиблене оволодіння знаннями з базових дисциплін, орієнтація на професійну спеціалізацію, можливість здобуття освіти вищого рівня.

*Професійна освіта – сукупність знань, практичних умінь і навичок, необхідних для виконання роботи в певній галузі трудової діяльності.

 

22.Поняття про навчальний предмет. Навчальний план.

Навчальний предмет - це педагогічно обгрунтована система наукових знань і практичних навичок та вмінь, що втілюють основний зміст і методи певної науки.

Зміст освіти визначається такими державними документами, як навчальний план і навчальна програма.

Навчальний план – документ, що визначає структуру навчального року, перелік та розподіл предметів для вивчення в конкретному навчальному закладі, тижневу й річну кількість годин, відведених на кожен навчальний предмет.

 

Навчальна програма.

Навчальна програма – документ, що визначає зміст і обсяг знань з кожного навчального предмета, умінь і навичок, які необхідно засвоїти, зміст розділів і темп розподілу за роками навчання.

Навчальні програми повинні мати високий науковий рівень з урахуванням досягнень науково-технічного прогресу, втілювати виховний потенціал, генерувати навчальний матеріал на основі фундаментального положення сучасної науки, групувати його навколо провідних ідей і наукових теорій, не містити надто ускладненого і другорядного матеріалу, реалізувати міжпредметні зв*язки.

Система викладу змісту навчального матеріалу у навчальній програмі може бути таких видів:

- лінійна – безперервна послідовність матеріалу від простого до складного відповідно до принципів послідовності, систематичності і доступності;

- спіральна – неперервне розширення і поглиблення знань з певної проблеми;

- концентрична – повторне вивчення певних розділів, тем для глибокого проникнення в сутність явищ і процесів;

- змішана – комбінація різних систем викладу змісту навчального матеріалу. До навчальних програм додають пояснювальні записки, що розкривають основні завдання викладання предмета, особливості організації й методів навчальної діяльності, форми зв*язку класної та позакласної роботи, зміст практичних і лабораторних занять. Відповідно до навчальних програм створюють підручники і навчальні посібники.

 


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 380; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!