Техніка внутрішньоаортального введення лікарських речовин за І.І.Вороніним і Д Д.Логвіновим.



Місце уколу голки За І. І.Вороніним знаходиться з лівого боку в ямці останнього міжребер’я, латеральніше найдовшого м’яза спини. Після проколювання шкіри звичайною ін’єкційною голкою здійснюють інфільтраційну анестезію тканин останнього міжребер’я. Потім через цей же прокол вводять відповідну голку в глибину, торкаючись переднього краю останнього ребра (під кутом 35° до горизонтальної площини) до моменту дотику її кінця в тіло хребця. Потім голку відтягують на 12 см назад, зміщують її кінець під тіло хребця і просувають уперед на 1,5–2,5 см під кутом 45° до горизонтальної площини й зіткнення з аортою. Після цього із голки виймають мандрен. Для проколу аорти голку різко просувають у зазначеному напрямі на 0,71 см. У момент пункції аорти оператор відчуває рукою еластичне впирання голки, з канюлі якої витікає цівка рожевої крові. Приєднавши шприц, поступово ін’єктують теплий розчин 0,250,5 %-ного новокаїну. Для запобігання утворення парааортальної гематоми голку відтягують у два етапи: спочатку поступово, поки кров перестане виділятися, потім, зачекавши 1015 сек, виймають повністю, вводячи рештки розчину.

За методикою Д. Д.Логвинова аортопункція проводиться між четвертим і п’ятим попереково-реберними відростками поперекових хребців. Голку довжиною 18 см вколюють посередині заднього краю четвертого попереково-реберного відростка під кутом 2530° до сагітальної лінії безпосередньо до тіла хребця. Потім кінець голки зміщують на 0,5 см вправо і знову, просунувши вперед на 45 см до аорти, проколюють її. При появі рожевої цівки крові приєднують шприц і під невеликим тиском помалу вводять розчин.

Техніка знеболювання нижньощелепового нерву у великої рогатої худоби. Показання: тіж самі, що й при блокаді підочноямкового н., а також при операціях на зубах верхньої щелепи.

Виконують у коня. Голку вколюють перпендикулярно до шкіри на перетині двох взаємно перпендикулярних ліній - лицьової (від переднього кінця виличного гребня до щелепного суглоба) і орбітальної, проведеної по задньому краю орбіти; її просувають до упору в кістку на глибину 6-8 см та ін¢єктують 20 мл 3% р-ну новокаїну. Знеболення настає через 7-30 хв. І триває 25-50 хв. Можливе ушодження під шкірою поперечної а. і судин в глибині. Якщо з голки витікає кров, її змішують.

Техніка кастрації бугая кривавим і перкутанним методами.

Оперують в стоячому чи лежачому положенні. Перкутанна кастрація - припинення кровопостачання та інервації сім’яників.Щипці Бурдіццо накладають на потонщену частину сім’яного канатика на 0,5-1 хв., потім переміщують їх дистально на 1,5-2 см і вдруге стискують сім’яний канатик.Щипці Телятникова чи Ханіна-Тинібекова накладають в межах судинного конуса якомога ближче до сім’яника. Бранші щипців різко зтискають до відчуття хрусту і тримають не менше 5 с. Кривава кастрація: виконують повздовжні розрізи мошонки і загальної піхвової оболонки спереду, збоку та позаду, краще спереду по великій кривизні до дна мошонки. Інколи виконують поперечне розсічення дна мошонки та більш травматичну ампутацію дна мошонки.Видалення сім’яників виконують звичайно за допомогою лігатури, накладеній в потоншеній частині сім’яного канатика. Останній відсікають ножицями на 2 см нижче від лігатури. Куксу змазують йодом.Видалення сім’яників у молодих бичків можна також виконувати шляхом обриву сім’яного канатику, відсічення емаскулятором, передавлюванням щипцями Занда.Закритий спосіб кастрації використовують дуже рідко. При цьому для попередження вискользування сім’яного канатика доверху і виникнення кровотечі рекомендується накладати 2 лігатури: на загальну піхвову оболонку разом з канатиком, а потім оголюючи його круговим розрізом на відстані 1,5 2 см накладають другу лігатуру на канатик.У 4-6 міс. бичків сім’яники при відкритому способі можна видаляти емаскулятором на межі верхньої і середньої третин судинного конуса (5-6 см від сім’яника ). У бичків старше 7 міс. в цьому місці можна накладати щипці Занда, відсікають сім’яний канатик безпосередньо біля бранщів щипців.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 961; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!