Види хірургічних швів на шкіру, загальні принципи з'єднання тканин.



Шви хірургічні застосовують для з'єднання країв ран за допомогою шовного матеріалу, розсмоктуємого (кетгут) або нерассасывающегося (шовк, капрон, найлон і ін. синтетичні нитки). Розрізняють первинний шов (див.), накладений відразу після операції або поранення, і вторинний шов (див.), застосовуваний на гранулюючу рану. Хірургічні шви, накладені на рану, але не стягнені, називаються провизорными. Їх зав'язують на 3-4-й день після накладання при відсутності в рані запального процесу. Первинний відстрочений шов накладають через 2-4 доби після первинної хірургічної обробки рани. На шкіру накладають знімні шви, які видаляють після загоєння рани. Хірургічні шви з нерассасывающегося матеріалу, накладені на глибокі тканини, зазвичай залишають в тканинах назавжди. З'єднання тканин виробляють або кривавим способом (накладенням швів), або некровавим (наприклад, за допомогою липкого пластиру або металевих дужок). Накладення швів - найчастіший спосіб з'єднання тканин. Матеріалом для швів є шовк, кетгут, капронові нитки та ін. Шви накладають за допомогою голки і голкотримачаШви бувають різних видів. Найбільш споживані вузловий і безперервний шви. Вузловий (або вузлуватий шов) складається з окремих стібків, кожен з яких накладають окремо. Нитка зав'язують спочатку хірургічним вузлом, а після цього простим. Хірургічний вузол виходить шляхом двократного перехрещення кінців нитки А простий - шляхом одноразового перехрещення, причому простий вузол може бути двох видів: жіночий і морський Найбільш міцний хірургічний вузол: він особливо показаний при перев'язці великих судин При накладенні вузлового шва на шкіру слід дотримуватися деяких правил: вкол і викол виробляти на однаковій відстані від країв розрізу і на однакову глибину, затягувати краю потрібно тільки до зіткнення їх, стежити за тим, щоб краю не подверти валися всередину і щоб вузли розташовувалися не так на лінії розрізу, а збоку від неї, з одного боку. Шви накладають на відстані 1-2 см один від іншого. Ці правила застосовні в основному і для накладення вузлових швів на глибокі тканини. Безперервний шов може бути різних видів: звичайний безперервний, або кушнірський, матрацний шов, шов Мультановського та ін.

Визначення поняття наркозу. Показання та протипоказання до загального знеболювання. Класифікація видів наркозу та способи введення лікарських засобів.

Наркоз — штучно спричиненний стан тварини, що характеризується глибоким, але зворотним пригніченням функцій центральної нервової системи внаслідок застосування наркотичних речовин. При наркозі відбувається втрата свідомості, різних видів чутливості, пригнічення рефлекторної активності. Глибокий наркоз супроводжується також розслабленням мязів, блокадою нейровегетативних і нейроендокринних реакцій, вираженим пригніченням життєвоважливих функцій організму. При цьому зберігається діяльність життєво важливих центрів, закладених у довгастому мозку - подиху, судинорухового і гладких мязів. Передозування наркотичних засобів неминуче призводить до різкого порушення діяльності та вимикання зазначених центрів і до смерті твариниДо наркотичних речовин пред'являються наступні вимоги: 1) велика широта наркотичної дії, тобто доза, що викликає наркоз, повинна далеко відстояти від дози, що паралізує функції життєво важливих центрів; 2) достатня сила дії, що дозволяє застосовувати речовини в слабких концентраціях ; 3) відсутність стадії порушення і швидкість дії; 4) відсутність шкідливого впливу на системи подиху, кровообігу, обмін речовин і паренхіматозні органи; 5) відсутність подразнюючої дії на тканині; 6) простота застосування, легкість керування і швидке пробудження від наркозу;7)економічність, стійкість при збереженні.Однак жодна з нині існуючих наркотичних речовин не задовольняє цілком усім цим вимогам. Протипоказання до наркозу. Найбільші труднощі і небезпеку представляє наркоз великих тварин, особливо рогатої худоби. Тому глибокий наркоз застосовують тільки у виняткових випадках, маючи при цьому на увазі, що деякі наркотичні речовини додають м'ясу стійкий запах.

Якщо можливий несприятливий результат операції і вимушений забій тварини, то в таких випадках уникають застосовувати хлороформний або ефірний наркоз. Пропасний стан, розлад функцій серцево-судинної системи, нирок, печінки, дихальних шляхів є протипоказаннями для глибокого наркозу, особливо інгаляційного; те ж відноситься і до старих тварин. При виснаженні, анемії і вагітності варто застосовувати тільки неглибокий наркоз у поєднанні з місцевою анестезією. Такий же наркоз рекомендують великим тваринам, якщо в них є тріщини кісток кінцівок, тому, що після Наркоз буває глибоким або поверхневим. При рауш-наркозі вводять невелику кількість препарату, щоб викликати нетривале знеболювання для виконання операції в стоячому положенні. При поверхневому наркозі тварина засинає. При глибокому наркозі настає глибокий сон, втрата рефлексів і розслаблення мязів. Його застосовують при виконанні тривалих і великих операцій. Залежно від шляху введення виділяють інгаляційний та неінгаляційний наркоз. Інгаляційним називається наркоз, який досягається шляхом вдихання або вдування різних наркотичних речовин в дихальні шляхи. Неінгаляційним називається наркоз, який досягається шляхом введення наркотичних речовин, минаючи дихальні шляхи. Крім того наркоз може бути однокомпонентним або змішаним. При введенні наркотичних речовин послідовно різними шляхами наркоз називають комбінованим. В цьому випадку розрізняють вступний і базисний наркоз. Спочатку застосовують наркотичну речовину, яка спричинює нетривалий сон і різко знижує больову чутливість , а потім на цьому фоні вводять засіб більш тривалої і глибокої дії, при якому найчастіше і перебігає подальший наркоз. Застосування неглибокого наркозу, що дозволяє фіксувати тварину в бажаному положенні, а потім наступної ін'єкції місцевоанестезуючих речовин в ділянці операції називають поєднаним наркозом або комбінованим знеболюванням. Потенційованний наркоз означає збільшення тривалості наркозу та його поглиблення за рахунок застосування фармакологічних препаратів при переднаркозній підготовці тварин.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 4334; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!