У тім'яній зоні виділяємо трикутник.



Зміст

 


1. Розділ I. Вступ.

1.1 Історія перукарського мистецтва.
2. Розділ II. Технологічний
2.1 Технологічна послідовність виконання жіночої зачіски.
2.2 Технологічна послідовність виконання чоловічої стрижки.

3. Манікюр.
4. Розділ III. Охорона праці та безпека життєдіяльності.
5. Література.
         

 

Розділ І.

Вступ

 

Історія перукарського мистецтва.

Кожній історичній епосі притаманні особливий стиль і мода. Вже у первісному суспільстві людина виконувала найпростіші перукарські процедури. Завдяки археологічним розкопкам й науковим дослідженням можна дізнатися про перші вияви перукарства. Вкриваючи своє тіло шкурами тварин, первісні люди розмальовували відкриті його ділянки орнаментами з магічною символікою, носили довге волосся. Перші зачіски чоловіків і жінок були дуже подібні. Однак на різних материках і островах земної кулі первісні племена розвивали свій власний стиль.

 

У печерах на рівнях кам’яного віку археологами було знайдено стержні для фарбування брів, чубів, гребінці з кісток і дерева. Зачіски підв’язували гілочками, шкіряними смужками. Першими засобами, які використовували для вкорочування волосся, були вогонь і кремінь.

Наші пращури використовували червону глину для фарбування волосся й тіла; носили головні убори і нашийні прикраси з мушель, камінців, зубів тварин, на браслетах робили геометричні візерунки.

Стародавні єгиптяни дали світу перуку. Своє волосся вони воліли збривати, перуки ж з натурального волосся, вовни, мотузок фарбували і завивали на дерев'яні палички. Колір перук був чорним або темно коричневим, але зустрічалися і кольорові.

У Древній Греції цінувалися хвилясте волосся сонячних відтінків, тому темне волосся освітлювали, частина їх піднімали до потилиці, скручуючи у вузол, скріплюючи стрічками або шпильками. Прості мешканки носили звичайну грецьку косу навколо голови, або розпущене і сколені з боків волосся.


У Стародавньому Римі у патриціанок були високі хитромудрі зачіски на каркасах, які підтримували споруди з великих локонів і дрібних кісок. Волосся фарбували настоями з трав, хною або попелом для додання їм різних відтінків.


Середньовіччя і церковне мракобісся змусили людину ховати волосся від сторонніх очей. Волосся повністю прибирали під головні убори, виголювали лоби і потилиці. Рудий колір волосся переслідувався як ознака сатанинського і відьомського початку.

Епоха Відродження повернула культ краси тіла і волосся, і зачіскам приділялася велика увага. Численні коси, в які впліталися стрічки, намистини, сіточки, квіти, облямовували голову, частина пасом завивали і вкладали спадають недбалими локонами. Світлі і мідні відтінки волосся знову стали еталоном краси.

 

Простота і витонченість античної зачіски були забуті в епоху бароко. 17 століття - століття най розгалуженіших, безглуздих і вигадливих зачісок. Придворні дами носили на голові півметрові споруди з локонів на каркасах. В епоху Рококко головка жінки стала трохи скромніше, в період правління Марії-Антуанетти зачіски типу «фонтанж» зросли в розмірах, а їх власниці змагалися один з одним, прикрашаючи голови гніздами птахів, гірляндами квітів і кораблями.

Велика французька революція скасувала моду на надлишкову і дурну розкіш в костюмах і зачісках. До кінця 19 століття в Європі в зачісках панував стиль ампір, а найпопулярніша жіноча зачіска виглядала просто і витончено.

На зміну цьому стилю прийшли стрижки початку 20 століття з хвилею у особи і укороченими потилицями. У перше десятиліття століття німець Карл Несслер продемонстрував світу свій новий винахід - перманент. З тих пір мода на довге волосся на кілька десятиліть змінилася на волосся середньої довжини.

В епоху перманенту і кінематографа в моду знову увійшли блондинки з хвилястим волоссям,50-е і 60-і роки зробили модними довге волосся. Бріджит Бардо дала світу такі зачіски, як популярний донині «кінський хвіст» і «бабетта».


Вільні і бунтарські 70-ті принесли розпущене довге волосся в стилі хіпі, короткі стрижки «під хлопчика» у дівчат, скромні стильні пажі і каре, а також зачіски немислимих фактур і забарвлень у представників різних субкультур.

 

 

 

90-і і епоха МТV - це культ самовираження через одяг і зачіску, тобто в моді знову стали найнеймовірніші забарвлення, пасма різноїдовжини, асиметрія, голені ділянки голови. З цими стрижками мирно співіснували французька  коса, кінський хвіст, боб та інші зачіски, що стали перукарні класикою.Двотисячні і культ модельної краси повернули в моду доглянутідовге волосся. У моді градуювання волосся,стрижка «каскад» на довгому волоссі,меліровані і тоновані пасма.

 

 

У зачісках 21 століття присутні елементизачісок різних епох: локони і коси античності, начісування з епохи рококко,пучки стилю ампір і навіть перуки і дреди,що нагадують нам про перукарське мистецтво глибокої давнини.

 

 

Розділ II.

Технологічна частина.


Технологічна послідовність виконання жіночої зачіски.

 


1. Приступаємо до створення весільної зачіски.

У тім'яній зоні виділяємо трикутник.


3. Все інше волосся збираємо в тугий хвіст на найвищій точці голови.

 

 


4. Готова основа весільної зачіски.

 


5. Кінці волосся, зібраних у хвіст, завиваємо за допомогою щипців.

 

 


6. При виконанні зачіски використовуємо три накладні пасма (три шиньйонна).

 


7. Всі шиньйони прикріплюємо до основи хвоста.

 

 


8. На кожен шиньйон надягаємо підходящу за кольором сітку для волосся.

 

 

 

9. Всі пасма для весільної зачіски готові.

 


10. Волосся, зібране у хвіст і завиті щипцями, начісуємо для додання об'єму.

 


11. Начесаному волоссю надаємо форму конуса.

 


12. Приступаємо до викладання зачіски з першого шиньйона, задаючи високу форму.

 


13. Другий шиньйон викладаємо максимально близько до основи зачіски.

 


14. Третій шиньйон викладаємо в тій же техніці, що й попередні.

 


15. Закріплюємо зачіску шпильками, корегуючи форму.


Дата добавления: 2018-05-31; просмотров: 692; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!