Аналіз причин кризи та сильних і слабких місць

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

ІНСТИТУТ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ В ЕКОНОМІЦІ              КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ. В. ГЕТЬМАНА.

РЕФЕРАТ

НА ТЕМУ: "РЕЙТИНГОВЕ ОЦІНЮВАННЯ БАНКІВ ЗА РІВНЕМ ЕФЕКТИВНОСТІ".

РОБОТУ ВИКОНАВ                                                                 РОБОТУ ПЕРЕВІРИВ

СТУДЕНТ ІПС-401                                                                    ВИКЛАДАЧ

ЛОГУРЬОВ Є. В.                                                                       ГАЛІЦИНА О.В.

                                                    

КИЇВ - 2018

 

 

Зміст

Вступ…………………………………………………………………….3

Визначення сутності та мети управління кредитною діяльністю в комерційних банках.………………..4

Аналіз причин кризи та сильних і слабких місць………………………………………………5

Висновки…………………………………………………………………………7

Список використаних джерел………………………………………………….8

 

Вступ

Отримання прибутку та рентабельна діяльність, в умовах ринкової економіки, є необхідним фактором забезпечення фінансової стійкості та конкурентоспроможності банків. Це обумовлено тим, що саме прибуток забезпечує формування адекватних фондів та резервів, кошти яких спрямовуються на покриття непередбачених ризиків та розвиток матеріальної бази, стимулює персонал і керівництво до розширення та вдосконалення банківських операцій та послуг, скорочення витрат та мінімізації банківських ризиків. Сьогодні середовище, в якому функціонують банки України, є нестійким та мінливим, а можливості щодо збільшення доходів та мінімізації витрат обмежені. Саме тому тема розвитку методичного забезпечення аналізу прибутку банку є актуальною. Питання розвитку методичного забезпеченя аналізу прибутку банків широко представлені в іноземній та вітчизняній економічній літературі в працях І. Ансоффа, І.А. Бланка, А.Г. Грязнова, Л.М. Красавіна, Л.П. Кролевецької, О.І. Лаврушина, П. Роуза, І. Шумпетера, М. Ерхардта, А. М. Герасимовича, І. М. Парасій-Вергуненка, В. М. Кочеткова та багатьох інших. Невисвітленими залишаються питання щодо удосконалення методичних підходів до аналізу фінансових результатів діяльності банків, що дасть можливість пошуку резервів підвищення ефективності діяльності банку.

Мета роботи розвиток методичного забезпечення аналізу прибутку банку.

Визначення сутності та мети управління кредитною діяльністю в комерційних банках.

Сутність (місія). Кредитна діяльність, або кредитні операції комерційних банків, — це вид активних операцій, пов’язаних з наданням клієнтам позик — економічні відносини між кредиторами і позичальниками з приводу одержання останніми позик на умовах повернення їх у певний термін зі сплатою процентів.

Сутність управління кредитною діяльністю — з урахуванням ресурсів банку і прибутковості кредитних операцій, вкладання цих ресурсів у кредитні операції відповідно до потреб позичальників, їхньої кредитоспроможності.

Мета (цілі) управління — забезпечення виконання термінів повернення позик, сплати процентів, передбачених угодою, мінімізувати ризик неповернення позик, а отже, — забезпечити прибуткову кредитну і в цілому банківську діяльність, виконання планових і нормативних показників (у тому числі нормативів НБУ). Кінцева мета управління — забезпечити внутрішньобанківську та на рівні держави економічну й соціальну ефективність банківської кредитної діяльності.

Для виконання цих вимог банки мають розробити й реалізувати коротко- і довгострокові програми перемоги в конкурентному середовищі на ринку банківських послуг за допомогою стратегіч­ного планування, структурної політики взаємодії окремих елементів управління.

Способи досягнення мети:

 

формування необхідного обсягу кредитних ресурсів відповідно до потреб позичальників;

забезпечення потреб кредитування національної економіки України;

забезпечення складу фінансово стабільних позичальників;

формування процентних кредитних ставок відповідно до вартості позичкових коштів, майбутньої інфляції та ризику неплатежів за кредитним портфелем;

підвищення ролі на ринку банківських кредитних послуг;

послідовне зростання прибутковості кредитних операцій;

виконання нормативів НБУ;

підвищення іміджу банку в банківському і позабанківському середовищі: рейтингу банку за прибутковістю, ліквідністю, платоспроможністю;

підвищення ролі банківської системи в реалізації соціально-економічних програм.

Аналіз причин кризи та сильних і слабких місць

· Повнота врахування в санаційній концепції всіх причин та фактів, які призвели до кризової ситуації.

· Правильність використання методів ідентифікації причин кризи.

· Тривалість чинників кризи.

· Вид і фаза фінансової кризи.

· Систематизація причин кризи.

· Чинники, які позитивно чи негативно вплинули на кінцеві показники діяльності підприємств.

· Систематизація «сильних» і «слабких» місць у діяльності підприємств.

 

Висновки

Дослідивши деякі відносні показники, що характеризують процеси формування фінансових ресурсів, було виявлено, що банку не вистачає прибутку для покриття ризиків, і спостерігається тенденція до погіршення. Лише невелика кількість українських банків має у своєму розпорядженні необхідні організаційні та інформаційні ресурси, методичне забезпечення, персонал, відповідної кваліфікації, для здійснення якісного планування і прогнозування прибутку банку, а використовують передові методики переважно дочірні організації великих західних банків. Обґрунтовуючи моделі планування і прогнозування прибутку комерційного банку, ми виявили, що планування прибутку – процес розробки системи заходів щодо забезпечення його формування в необхідному обсязі та ефективного використання відповідно до завдань розвитку банку в майбутньому. Для планування прибутку особливе значення має інформація, отримана в результаті прогнозування. Прогнозування прибутку – це обґрунтування параметрів фінансових планів, передбачення фінансового стану на певний період часу в майбутньому. Для збільшення ефективності управління процесом формування і розподілом прибутку банку можна запропонувати проведення заходів із збільшення процентних, комісійних та непроцентних доходів банку та зменшення рівня витрат банку за рахунок залучення більш дешевих ресурсів та підвищення частки доходних активів у загальних активах банку, збільшувати обсяг власного капіталу, наприклад за рахунок капіталізації дивідендів, а також ефективне управління співвідношенням прибуток – ризик.

Список використаних джерел

1.Міщенко В.І. Банківські операції: Підручник [Текст] / В.І. Міщенко, Н.Г. Слав 'янська, О.Г. Коренєва. – 2-е вид., переробл. і доп. – К. : Знання, 2007. – С.46-48.

2. Пронский Л.М. Три источника прибыли: Введение в общую теорію прибыли, рынка и денег [Текст] / Л.М. Пронский – М.: Финансы и статистика, 1995. –40 с.

3. Криклій О.А. Управління прибутком банку: монографія [Текст] / О.А. Криклій, Н.Г. Маслак. – Суми:ДВНЗ «УАБС НБУ», 2008. – 136с.

4. Богатин Ю.В. Производство прибыли: Учебное пособие [Текст]/ Ю.В. Богатин, В.А. Швандар – М.: Финансы; ЮНИТИ, 1998. – 256 с.

5. Білик М.Д. Управління фінансами державних підприємств: Спец. 08.04.01 - фінанси, грошовий обіг і кредит: Дис... д-ра екон. наук. [Текст] – Суми, 2000. –

404 с.


Дата добавления: 2018-06-01; просмотров: 200; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!