Особливості організації фінансових відносин на підприємствах приватної форми власності.



ПП – це підприємство, що діє на основі приватної власності громадян з використанням їх праці або найманої праці. Приватним є також підприємства, що діють на основі приватної власності СГ – юридичних осіб.

Засновником ПП є зазвичай фізична особа. Майно ПП формується за рахунок внесків засновників. Мінімальний розмір статутного фонду та порядок його формування і використання законодавством не встановлюється. ПП несе майнову відповідальність по зобов’язаннях свого підприємства в межах належного підприємству майна. Дохід ПП після сплати податків і обов’язкових платежів розподіляється за власним розсудом засновника.

Установчими документами ПП є статут. СГ залежно від к-сті працюючих та доходів за рік можуть належати до суб’єктів малого підприємництва, мікро-, середнього- або великого підприємництва.

Мікропідприємництво – юридична особа, СГ будь-якої форми власності і організаційно-правової форми, у якого середня к-сть працівників за звітний період не перевищує 10 осіб і річний дохід не перевищує суму еквівалентну 2 млн євро.

Суб’єкти малого підприємництва – це юридичні особи, у яких середня к-сть працюючих за звітній період не перевищує 50 осіб і річний дохід – 10 млн євро.

Суб’єкти великого підприємництва – це юридичні особи, у яких середня к-сть працюючих за звітний період більше 250 осіб, а річний дохід – більше 50 млн євро.

Інші суб’єкти – суб’єкти середнього підприємництва.

Малі підприємства мають пільгову систему сплати податків (3-5%).

Селянсько – фермерське господарство – це форма підприємництва громадян з метою виробництва, переробки та реалізації товарної с/г продукції.

Характеристика основних видів підприємств за формами власності

Фактори, умови

Колективний тип власності

Приватний тип власності

Публічне

акціонерне товариство

Товариство


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 212; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!