Архітектура клієнт-сервер: Так, але ...



Може виникнути природне запитання, якщо вона так вже хороша, то чому ж досі на неї не перейшли всі великі користувачі інформаційних систем. Насправді не все так просто.

Перш за все, для вітчизняних промислових підприємств критичним є фактор вартості. На відміну від західних підприємств, де мова, як правило йде про заміну досить-дорогих централізованих систем на клієнт-серверні, прямі витрати на яких менше, вітчизняні підприємства майже ніколи не мали достатньо коштів для впровадження у себе великих централізованих систем. Дуже часто наявні на підприємстві інформаційні системи побудовані на застарілих апаратних засобах, які вимагають повної заміни при переході до архітектури клієнт-сервер.

Наступним великим "але" є великий обсяг власне технологічних змін, що виникають при спробі впровадження архітектури клієнт-сервер. Клієнт-серверна система вимагає іншого рівня технічної грамотності з боку, як співробітників інформаційних служб, так і кінцевих користувачів. Витрати на перепідготовку користувачів та експлуатаційного персоналу, перебудова структури автоматизації підприємства становлять більшу частину айсберга, ніж ясно видимі прямі витрати на модернізацію апаратури, закупівлю та / або розробку необхідного забезпечення.

І, нарешті, самим великим підводним каменем на шляху створення клієнт-серверних систем на підприємстві є необхідність міняти структуру управління і пов'язані з цим організаційні витрати.

Спроба впровадити нові технологічні рішення нічого не змінюючи в суті автоматизованих бізнес-процесів може закінчитися безрезультатно. При цьому підприємство понесе прямі матеріальні збитки через великий обсяг дорогого апаратного та програмного забезпечення, який лежить мертвим вантажем, а також через відволікання співробітників від виконання основних службових обов'язків. У кращому випадку будуть впроваджені окремі ділянки клієнт-серверної система, при цьому фактично нове програмне забезпечення буде використовуватися на старому ідейному рівні.

Якщо, зваживши всі за і проти, підприємство все-таки зважилося на створення клієнт-серверної система, то перед ним постає завдання вибору компонентів для побудови цієї системи. У будь-якому випадку необхідним компонентом є той чи інший сервер баз даних корпоративного рівня. Інші компоненти залежать від шляху, обраного підприємством для подальшого розвитку автоматизованої системи управління.

Якщо підприємство зважилося розробляти систему саме, то перед ним стоїть, перш за все, завдання вибору засобів розробки. Якщо підприємство розміщує замовлення на створення системи у конкретної фірми-розробника, то аналогічна задача стоїть перед нею.

У тому випадку, якщо прийнято рішення не розробляти систему самим, а використовувати одне з наявних на ринку рішень, то головною складовою вибору є готова (в тій чи іншій мірі) система автоматизації підприємства. Насправді слово "готова" повинно вживатися дуже обережно, оскільки важко провести чітку межу між настроюванням під потреби конкретного користування та адаптацією системи, яка часто включає в себе модифікацію модулів системи або навіть розробку додаткового забезпечення під потреби замовника.

Хмарні технології (обчислення)

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 132; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!