Інженерно-конструкторський             Архітектурно-дизайнерський



Підрозділ                                                                   підрозділ

Науково-дослідна лабораторія по

Дослідженні залізобетонних конструкцій

 

 

Під час проходження практики я ознайомився з матеріально-технічним і лабораторно-дослідним забезпеченням,вивчав нормативну документацію. Займався розрахунками конструкцій житлових будинків,оформляв робочі креслення,спостерігав за процесом будівельно-монтажних робіт. Під час виїзду на об’єкти займався обмірами будівель та споруд,вивчав методи контролю якості виконання будівельно – монтажних робіт. Також закріпив знання з технології зведення житлових та громадських будівель та споруд. Також я був ознайомлений з структурою підприємства і провели інструктаж з охорони праці.

 

                        

 

 

3.Проходження практики на підприємстві

Метою даної практики є закріплення, розширення і систематизація теоретичних і практичних знань студентів набутих в процесі навчання. Під час проходження практики я вивчав нормативну документацію,після чого займався конструюванням розрахункової схеми будівлі.

Ознайомився з технічними заключеннями та їх оформленням. На практиці вивчав методи контролю якості виконання будівельно – монтажних робіт та основи охорони праці на будівельному майданчику.

Закріпив знання з технології зведення житлових і громадських будівель та споруд.

Набув практичних навиків розв’язання конкретних технологічних,конструктивних,керівних і організаційно – економічних завдань сучасного будівництва.

 

 

                                   4.Індивідуальне завдання

Технологія виготовлення пінобетону

Пінобетон – порівняноновийматеріал; якщоцеглі 3000 років, то йому не більше 100. Цештучнийпористийкамінь, здатнийплавати у воді, щовідповідаєвсімвимогамнормативнихдокументів, пропонованим до будівельнихматеріалів, по міцності, деформативності, морозостійкості, йоготеплозахиснівластивості в 2– 3 рази вищі, ніж у цегли. Стінаізцьогоматеріалу «дихає», створюючи в приміщенніідеальниймікроклімат, особливо корисний при легеневих, серцево-судинних і суглобнихзахворюваннях, але бетон, на відмінувіддеревини, щоволодієтими ж властивостями, не горить і не гниє. Останні роки характеризуютьсяновимсплескомінтересу до ніздрюватого бетону. Цеобумовленодвома причинами: жорсткістю норм відносновимогтеплозахистубудівельнихелементів і новимидосягненнямивтехнології й конструюваннініздрюватихбетоннихвиробів.

Структура піноблоківмаєбіля 85% порожнин. Цеобумовлюєлегкістьматеріалу і простоту обробки. Такожпінобетон, з якоговиготовляютьсяпіноблоки, маєнизькікоефіцієнти усадки і водопоглинання, володієвисокоювогнестійкістю та стійкістю до перепадів температур.

Пінобетонутворюється шляхом рівномірногорозподілупухирцівповітря по всіймасі бетону. Йогослідвідрізнятивід газобетону. Пінобетонвиготовляють не шляхом використанняхімічнихреакцій, а за допомогоюмеханічногоперемішуванняпопередньоприготовленоїпіни з бетонною сумішшю.

Звичайнопіноблоквиготовляютьабо шляхом нарізкимоноліту з ніздрюватого бетону на блоки необхідногорозміру, або методом заливання форм необхідногорозміру.

Виробництвопіноблоківзвичайновиглядає так: спеціальнапіна, в герметичному змішувачіперемішуєтьсяпідтиском, післячогоотриманийпінобетонзаливається у формирізнихрозмірів.

Залежновідгустиниматеріалу блоку, розрізняютьтакі марки пінобетону:

· Для внутрішніх перегородок: D100, D200, D300;

· Теплоізоляційний: D400, D500;

· Конструкційно-теплоізоляційний: D600, D700, D800, D900;

· Конструкційний: D1000, D1100, D1200;

За призначеннямрозрізняють блоки:

· 300—500 кг/м3 — теплоізоляційні;

· 600—800 кг/м3 — конструкційно-теплоізоляційні;

· 900—1200 кг/м3 — конструкційні.

Піноблокивиробляються для будівництвасучаснихспоруд, які не бояться вогкості, цвілі, значнихвтрат тепла взимку і підвищеннятемператури в спекотну пору року. Завдякиздатностіпінобетону до вбирання і віддачівологи, піноблокивикористовують для створеннямікроклімату в будинках. Завдякипористійструктурі, піноблокимаютьвисокийрівеньзвукоізоляції, добре зберігають тепло, і важатьнабагатоменшебетоннихблоків. Пінобетонтакожволодієздатністюакумулювати тепло відопаленняабосонячнихпроменів. При низьких температурах вінвіддаєнакопичене тепло у внутрішніприміщення. Піноблокиекономічні, міцні, екологічночисті, біологічнокомфортні, за якістюдужеблизькі до дерева, але не горять і довговічніші.

Класична технологія виготовлення пінобетону полягає в змішанні заздалегідь підготовленої піни з розчинною сумішшю. Концентрат піноутворювача і воду, для готуванняпіни, дозують в об’ємі. Готовийрозчинзмішують, одержуючипіноутворювач для пінобетону. Піноутворювачанадходить у піногенератор для одержанняпіни. У бетонозмішувачзавантажують воду, цемент і пісок — по масі і підготовляютьрозчиннусуміш. Потім у бетонозмішувачподаєтьсяпіна з піногенератора і перемішуєтьсяпротягом 3-х 5-ти хвилин. Даліпінобетон, виготовлений у бетонозмішувачі, транспортується, за допомогоюгнучкого рукава, до місцяукладання, у формичи опалубку.

Орієнтованавитратакомпонентів при виробництвіпінобетону

Орієнтованавитратакомпонентів на 1 м³ пінобетону*

* Витратапіноконцентратазалежитьвідйого марки, і не перевищує 2 кг. на 1 м³ пінобетону

Щільністьпінобетону цемент М-500, кг пісок, кг
300 кг / м³ 270 0.0
400 кг / м³ 360 0.0
500 кг / м³ 430 0.0
600 кг / м³ 382 160
700 кг / м³ 426 210
800 кг / м³ 470 260
900 кг / м³ 520 300
1000 кг / м³ 565 350

Компоненти, необхідні для одержанняпінобетонноїсуміші

Цемент

Портландцемент, щорекомендується марка цементу — 400 і вище.

Заповнювачі

Великізаповнювачі

Щебінь, гравій як важкийзаповнювач не вимагаються. Можливедодавання легкого заповнювачанаприклад, керамзит), тодіміцність пористого бетону при тій же об’ємнійщільностіможезрости на 100 — 200%.

Дрібнізаповнювачі

Як правило, для готуваннябетонноїсумішіщільністю до 400-600 кг/м³ (для покрівельних і половихізоляційнихпокрить) пісок не використовується. Починаючи з щільностіпінобетону 600 кг / м³, як дрібнийзаповнювачвикористовуютьсяприроднічидробленіпіски. Переважнішезастосовуватирічковийпісок. Вінповиннийбути чистим, без яких-небудьвключень. Для укладаннязастосовуютьсяпіскидрібноїфракції 0-0,2 мм. Глинистихвключень не повинно бути більш 2-3%.

Вода

При виготовленніпінобетонурекомендуєтьсязастосовуватипитну воду, без якої-небудьперевірки. Зміст води в пористому бетоніскладається з розрахунковоїкількості, необхідного для заутворурозчину, і води, щоміститься в піні. Перед додаваннямпіниводоцементневідношеннярозчинуповиннескладатимінімум 0,38. Занадтонизькезначенняводоцементноговідношенняможез’явитися причиною одержаннявиробу з більшвисокою, чим задана, об’ємноющільністю. Цеобумовленотим, що бетон буде забирати з пінинеобхідну для хімічних і фізичнихвзаємодій воду, викликаючичастковеруйнуванняпіни, тобтозниженняїїобсягу в пінобетоннійсуміші. Оптимальнеспіввідношення — в інтервалівід 0,4 до 0,45. Температура води не допускаєтьсявище +25°С.

Піноконцентрат

У якостіпіноутворювача для одержанняпінобетонурекомендуєтьсяпротеїновийпіноконцентрат, як найбільшоптимальний по співвідношеннюціна/якість. У пропонованійдокументаціїописаніспособиготуванняп’ятиосновнихпіноутворювачів (концентратів), у т.ч. і протеїнового. Розглянемо, приміром , один з них — клеєканіфольнийпіноконцентрат:

  • коефіцієнтвиходупір ДО = 500 (з 1 кг піноконцентрата — 500 л піни);
  • пори піниоднорідні, дужедрібні, закритіструктури (диам. пір ≈ 0,1 — 0,4 мм);
  • стабільнасереднящільністьпіни — 90 г/л стійкістьпіни (50% водоотделение) у бетоннійсуміші — не менш 10-14 годин

Для готуванняклеєканіфольногопіноконцентратувикористовуютьсянаступніматеріали:

1. Каніфольсоснова ДСТ-1911-84 ≈150 м;

2. Клей кістковий ДСТ-2067 ≈100 м;

3. Їдкий натр ДСТ-4328-77 ≈20 г.

Піноконцентратповиннийзберігатися в герметично закритихдерев’янихчипластмасових бочках, укритихвідпрямихсонячнихпроменів, при температурі не вище +30°С. Піноконцентратвитримуєзниженнятемператури до 5°С. Термінйогозбереження з моменту готуванняскладає 15-30 діб

Готуванняпінобетонноїсуміші

Рекомендуєтьсянаступнапослідовністьготуваннясуміші: спочаткузасипаєтьсяпісок (щобзв’язати воду попередньоїсуміші), потімдодається цемент, і усе перемішується до одержанняоднорідногокольорусуміші. Дужеважливо оптимально розподілити цемент у піску. Далісумішрозчиняється водою вкількості, щовідповідаєобранійрецептурі. Перемішуванняпродовжується до одержанняоднорідноїпластичноїмаси

Особливезначеннянеобхіднододаватиякостіперемішуваннякомпонентів! Тількирівномірнийрозподіл цементу в піскузабезпечуєоптимальнуякістьпінобетону.

Потім за допомогою пеногенератора визначена порція піни (відповідно до необхідної щільності пінобетону) подається по шлангу в змішувач, де протягом приблизно 120 — 180 секунд вона перемішується з раніше приготовленою цементно-піщаною сумішшю. Контролюючищільність, щозадається, можна легко одержатинеобхіднуміцністьпінобетону на стиск.

Твердінняпінобетону і нагляд за ним

Литому пористому бетону, як і будь-якомуіншому, зв’язаномому цементом, необхідностворити температурно-вологий режим. Це служить, з одного боку, для підтримкипроцесугідратації цементу, набору міцності, з іншого боку, знижує температуру екзотермії, перешкоджаєутвореннютріщин в бетоні.

Зцією метою рекомендуєтьсявідразу ж післяукладаннясумішінакриватибетоннуповерхнюполіетиленовоїплівкою.

При природному твердінні в нормальнихумовах (t=22°С) пінобетон через 7 дібнабирає 55-70% марочноїміцності. Відпускнаміцністьзбірнихелементів — 70-80% відпроектної марки. Монтаж можнапочинатипіслязакінчення 2-3 тижневоївитримкиелементів на повітрі з дня їхвиготовлення.

 

 

 

                                    

                                             Висновки

Ця практика була надзвичайно цікавою і корисною,оскільки я закріпив свої знання з технології зведення житлових і громадських будівель та споруд.

На індивідуальному завданні я розглядав технологію виготовлення пінобетону,визначав методи і специфіку роботи цього будівельного матеріалу. Вираховував його переваги та недоліки та застосування у сучасному будівництві.

Ознайомився з технічними заключеннями та їх оформленням. На практиці вивчав методи контролю якості виконання будівельно – монтажних робіт та основи охорони праці на будівельному майданчику.

Набув практичних навиків розв’язання конкретних технологічних,конструктивних,керівних і організаційно – економічних завдань сучасного будівництва.

 

 

                               Бібліографічний список

В. Б. Верба, І. Б. Горніковська, Х. Б. Демчина, В. В. Волоцюга, П. О. Голик

«ВЗАЄМНИЙ ЗВ'ЯЗОК МІЦНІСНИХ ТА ДЕФОРМАЦІЙНИХ

ХАРАКТЕРИСТИК ПІНОБЕТОНУ»

Баженов Ю. М." Технологіябетону":Учеб. посібник

bruschatka.com/artpnb.htm

ibeton/a202. PHP

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 132; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!