Основний зміст переддипломної практики



  У визначений час студент повинен прибути до місця проходження практики, ознайомитись з правилами внутрішнього розпорядку, зустрітися з керівником практики від базової установи, узгодити з ним основні вимоги до проходження практики, скласти та погодити індивідуальний план проходження переддипломної практики, зміст роботи, отримати інструкції та рекомендації щодо виконання поставлених перед студентом завдань.

  Перші три дні переддипломної практики відведено для спостереження. У цей час студент повинен:

- ознайомитися із установою (підприємством, організацією), її структурними підрозділами, організацією діловодства;

- ознайомитися із законодавством, яке регулює діяльність даної установи;

- ознайомитися із відомчими нормативними актами;

- ознайомитися із організацією обліку та звітності установи;

- провести спостереження за проведенням працівниками установи прийому громадян;

- розпочати підготовку документації із практики.

 

  Наступні тижні є активною практикою студентів, протягом якої студенти повинні:

- виконувати розпорядження керівника практики від установи, по можливості, допомагати йому виконувати роботу, яка дозволить спробувати реалізувати здібності студента з даного виду правової діяльності;

- збирати практичні матеріали слідчої, судової, нотаріальної, адвокатської практики, матеріалів практичної діяльності юрисконсультів підприємств, установ та організацій тощо;

- розробляти проекти договорів, рішень, постанов, ухвал, претензій та ін. документів;

- робити узагальнення із застосування різних галузей законодавства;

- брати участь у підготовці статистичних звітів установи;

- брати участь у здійсненні прийому громадян.

  В канцеляріях базових органів студент-практикант вивчає накази та інструкції, які визначають порядок ведення діловодства, знайомиться з номенклатурою справ, правилами документообігу, контролю вхідної і вихідної документації та кореспонденції, правилами складання документів первинного обліку і статистичної звітності.

  На завершальному етапі практики студенти оформляють і затверджують звітну документацію, подають її керівнику практики від коледжу для перевірки, готуються до звіту-захисту практики.

 

Структура і зміст звітної документації

З переддипломної практики

    Складання звітної документації є заключним етапом практики. Вона відображає певний рівень професійних досягнень студента-практиканта як майбутнього юриста. Звітна документація має бути оформлена відповідно до державного стандарту (ДСТУ 3008-95).

    Оформлення звіту є важливим елементом його виконання і одним з факторів, що враховується комісією при оцінюванні під час захисту. Основний текст друкується за допомогою комп’ютера на білому папері формату А4 (210х297 мм) через 1,5 міжрядкових інтервали, шрифтом Times New Roman 14 розміру. Текст друкується з одного боку аркуша.

На кожному аркуші залишають поля таких розмірів: ліве - 30 мм; праве - 15 мм; верхнє - 20 мм; нижнє - 20 мм.

    Щільність тексту повинна бути однаковою. Вписувати в текст окремі слова, формули, умовні знаки можна тушшю, чорнилом, пастою чорного кольору, наближаючи щільність вписаного тексту до щільності основного тексту.

Мова звіту – державна, стиль науковий, чіткий, без орфографічних і синтаксичних помилок, послідовність – логічна. Звіт повинен бути надрукованим, скріпленим, сторінки пронумеровані. Нумерація сторінок звіту починається з 2-ї сторінки, на листі якого у верхньої правої частини сторінки проставляється цифра «2» і триває далі до кінця звіту.

  Звітна документація включає:

1. Титульний аркуш звіту.

2. Звіт студента про переддипломну практику.

3. Характеристику студента-практиканта

4. Індивідуальний план проходження переддипломної практики

5. Звіт про виконання індивідуального завдання

6. Щоденник з переддипломної практики студента.

  Результати проходження переддипломної практики студент оформляє у вигляді письмового звіту, затвердженого керівником від бази практики (підписом та печаткою). Звіт є основним документом студента, що відображає виконану ним під час переддипломної практики роботу, отримані ним професійні уміння і навички. Зміст і структура звіту повинні відповідати програмі переддипломної практики. Підготовка звіту передбачає самостійну творчу працю студента та має показати його вміння використовувати набуті в процесі навчання теоретичні знання, практичні навички для вирішення певної проблеми в обраному напрямку, аналізувати звітні, нормативні, літературні та наукові джерела, узагальнювати матеріали та застосовувати сучасну методику наукових досліджень при вирішенні визначеної проблеми. Звіт не повинен бути дослівним переписуванням матеріалів без практичного застосування, а також цитуванням нормативно-правових актів, літературних джерел. Звіт про практику повинен мати чітку побудову, логічну послідовність і конкретність у викладі матеріалу, переконливість аргументації, стислість і точність формулювань, доказ висновків.

    Звіт визначає основні види робіт, виконаних під час практики, їх обсяг, аналіз та осмислення результатів власної діяльності. На початку звіту наводяться загальні дані: термін проходження практики; прізвище, ім’я, по батькові керівника практики від установи, в якій проходив переддипломну практику студент-практикант, коротка характеристика бази практики. Звіт має містити відомості про виконання студентом усіх розділів програми практики та індивідуального завдання, мати розділи з питання опрацювання нормативних документів, охорони праці, висновки і пропозиції (по можливості), список використаної літератури.

У звіті слід зазначити:

· з якими нормативно-правовими документами ознайомились студенти під час практики, яке їх практичне застосування в даній установі;

· які види робіт були виконані під час практики;

· з якими документами з діловодства ознайомилися і якою мірою опанували технологією їх оформлення;

· які практичні завдання керівника практики від установи виконували;

· з якими труднощами зустрілися у зв’язку з виконанням даних завдань;

· якими новими знаннями й уміннями оволоділи під час практики;

· загальний висновок про те, що дала практика студенту як майбутньому юристу;

· пропозиції та побажання по вдосконаленню програми практики, методичного керівництва з боку працівників установи й викладачів коледжу (по можливості);

· додатки-зразки зібраної інформації, які були використані студентом при складанні звіту: таблиці, схеми, копії ділових документів з дозволу керівника бази практики, проекти документів, складені самостійно студентами, матеріали узагальнення досвіду професійної діяльності працівників відповідних установ, результати власних наукових досліджень.

       У висновку звіту стисло формулюються результати проходження практики, наводяться пропозиції й рекомендації з поліпшення різних аспектів юридичної діяльності установи, удосконаленню управління його персоналом, організації їх праці тощо.

    В списку літератури наводяться усі використані літературні джерела, нормативно-правові акти, а також документи, які були використані студентом під час вирішення завдань. Посилання на певні джерела в тексті звіту здійснюються наведенням в дужках номера літературного джерела у списку літератури.

       Загальний обсяг звіту, без включення списку літературних джерел та додатків, повинен складати 10-15 сторінок комп’ютерного набору тексту.

    Якість звіту суттєво впливає на загальну оцінку за практику.

        

 Характеристика студента-практикантаповинна бути підписана керівником установи і завірена печаткою.

В характеристиці слід вказати:

- термін проходження практики;

- виконання студентом програми практики (повністю, частково, не виконано);

- участь студента-практиканта у діяльності установи;

- коротку характеристику володіння студентом законодавчою базою, уміння застосовувати теоретичні знання нормативних актів на практиці;

- якість самостійно підготовлених студентом проектів документів, які видаються даною установою;

- ставлення студента до практики (дисциплінованість, відповідальність, прагнення до самоосвіти тощо);

- характеристику відносин студента з працівниками установи (бажання виконувати завдання, комунікабельність, допомога у веденні діловодства);

- оцінку за практику (числом та прописом).

 Індивідуальний план проходження переддипломної практики складається і погоджений студентом із керівником практики від установи. Індивідуальний план повинен бути завірений керівником практики.

Звіт про виконання індивідуального завдання. Індивідуальне завдання передбачає поглиблене вивчення одного з питань, яке стосується діяльності установи, організації, підприємства, в яких студент проходить практику. У звіті студент здійснює теоретичне обґрунтування даного питання, робить практичні висновки та доповнює їх додатками.

Щоденник з переддипломної практики студента повинен містити детальний опис завдань, які виконувались щодня студентом-практикантом. Щоденник підписує керівник навчальної практики базового органу та скріплює печаткою.

 

                      Типова структура та зміст щоденника:

1.Визначення в діючому законодавстві поняття органу чи установи, які є базою практики, його структури.  

2.Повноваження відповідних органів, відповідно до нормативно-правових актів, якими вони закріплюються.

3.Функціональні обов’язки фахівця-юриста, форми і методи їх здійснення веденням довідкової роботи з питань застосування положень законодавства та інше.

4.Інформація щодо особистої участі студента у виконанні процесуальних та інших дій, в підготовці типових юридичних документів, які регулярно використовуються в поточній роботі базової структури проходження практики. 

5.Зразки чи копії документів (договори, контракти тощо), які були виконані студентом за дорученням керівника практики

6.Відомості щодо участі студента в проведенні правових консультацій, прийомів, розгляду заяв та скарг громадян. 

7.Проекти претензій, відповідей на них, документи про участь в досудовому врегулюванні спорів, позовних заяв чи інших документів про розгляд спорів в судах, які є результатом практичної роботи спеціаліста-юриста базової структури.

8.Висновки студента щодо відповідності положень законодавства України, які регламентують діяльність базової структури проходження практики (органу місцевого самоврядування, місцевих державних адміністрацій, судових та правоохоронних органів та юридичних служб, відділів підприємств, установ, організацій), сучасним умовам її діяльності, а також пропозиції відносно можливих напрямків вдосконалення нормативно-правової бази у відповідній сфері.

    Матеріали у звіті повинні бути розташовані в такій послідовності:

 - Титульний лист;

 - Індивідуальний календарний план практики;

 - Щоденник практики;

 - Характеристика з місця практики;

 - Звіт про виконання програми практики (відповідно до їх послідовності в програмі).

 

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 316; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!