Змістовий модуль 3. Хірургічна інфекція. Змертвіння.



ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН

практичних занять з сестринської практики для студентів 3 курсу ІІ, ІV та V медичного факультетів на весінній семестр 2012-2013 н.р. на кафедрі загальної хірургії №2 ХНМУ

ЗМІСТ РОБОЧОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ З ДИСЦИПЛІНИ

Змістовий модуль 1. Гемостаз. Переливання крові. Реанімаційні заходи у хірургічних хворих.

Конкретні цілі:

- Демонструвати методи остаточної зупинки кровотечі різними способами

- Визначати види кровотеч та величину крововтрати

- Набути навички визначення груп крові та резус-фактора, індивідуальної, резус та біологічної сумісності крові донора і реципієнта

- Засвоїти процедуру виконання різних видів анестезії та наркозу

- Демонструвати методику проведення реанімаційних заходів (непрямого масажу серця та штучної вентиляції легень).

Тема 1. Кровотеча та крововтрата

  Кровотеча: визначення, види кровотеч за даними обстежень. Методи визначення крововтрати. Методи тимчасової зупинки кровотечі; пальцеве притискання; методика і техніка накладання давлючої пов’язки, закрутки, джгута. Методи остаточної зупинки кровотечі: механічні, фізичні, біологічні. Особливості застосування різних методів остановки кровотечі.

Тема 2. Переливання крові та кровозамінників

      Поняття про групи крові та резус-приналежність. Методи визначення групи крові та резус-фактора. Загальні правила переливання крові. Необхідний перелік досліджень, який слід провести перед переливанням крові. Метод визначення індивідуальної, резус та біологічної сумісності крові донора і реципієнта. Визначення макроскопічних якостей донорської крові. Методика виконання гемотрансфузії, здійснення спостереження за хворим під час гемотрансфузії. Профілактика ускладнень при гемотрансфузії.

Тема 3. Реанімаційні заходи у хїрургічних хворих

Види анестезії, ознайомлення з методикою та технікою виконання інфільтраційної та провідникової анестезії. Перидуральна анестезія: ознайомлення з технікою та послідовністю виконання. Методи профілактики та лікування ускладнень при проведенні різних методів місцевої анестезії. Ознайомлення з технічними засобами для виконання штучної вентиляції легенів та непрямого масажу серця.

Змістовий модуль 2. Травматизм та ушкодження. Десмургія.

Конкретні цілі:

- Ідентифікувати пошкодження м'яких тканин, черепа, гру­дної клітки

- Демонструвати хірургічну обробку ушкоджених ділянок

та догляд за ними

- Демонструвати техніку накладання різних видів пов'язок та засобів транспортної іммобілізації

- Організовувати заходи по наданню першої допомоги постраждалому з опіком.

Тема 4. Чисті та гнійні рани

Види ран. Надання першої допомоги постраждалим з різаними та забитими ранами. Організація первинної хірургічної обробки рани. Види первинного шву в залежності від типу і локалізації рани. Роль медичної сестри в організації хірургічної обробки рани. Види вторинних швів. Структура чистої і гнійної перев'язочних, організація санітарно - гігієнічного режиму в них. Методика промивання дренажних трубок, заміну дренажів хворому з гнійною раною, накладання мазевих пов'язок. Антисептичні препарати для промивання гнійних ран. Техніка виконання перев'язки хворому з чистою (операційною) раною. Техніка промивання дренажів.

Тема 5. Переломи та вивіхи. Закриті пошкодження м'яких тканин, черепа, грудної клітини.

Поняття про ушкодження м'яких тканин, черепа, грудної клітини. Засоби першої медичної допомоги постраждалим із закритими пошкодженнями. Правила транспортування постраждалих із пошкодженням м'яких тканин, черепа, грудної клітини. Профілактичні заходи щодо попередження розвитку травматичного шоку, пневмотораксу, внутрішньої кровотечі. Ознаки переломів кісток та надання першої допомоги при переломах. Застосуваня засобів транспортної імобілізації. Ознаки вивіхів, перша допомога хворим із різноманітними вивіхами.

Тема 6. Опіки та відмороження.

Методи визначення площі ураження і важкості стану пацієнта з опіком. Організація заходів по наданню першої допомоги постраждалим з опіком. Обов' язки медичної сестри щодо забезпечення інфузійної терапії для пацієнта в стадії опікового шоку. Перша допомога постраждалим з відмороженням. Обов' язки медичної сестри щодо забезпечення лікувальної програми постраждалому з відмороженням.

Змістовий модуль 3. Хірургічна інфекція. Змертвіння.

Конкретні цілі:

- Засвоїти основні клінічні прояви гнійних захворювань м'яких тканин та заходи першої допомоги хворим

- Демонструвати основні заходи по профілактиці правця, дифтерії, сибірки, газової гангрени

- Демонструвати правила обробки інфікованих пошкоджень м'яких тканин.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 256; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!