Техніка безпеки при виконанні монтажних робіт



При організації і проведенні складальних і монтажних робіт, регламентованих дійсним технічним процесом, повинні виконуватись наступні вимоги «Правил техніки безпеки і виробничої санітарії для суднобудівних і судноремонтних робіт» ОСТ 5.0241-78

 До виконання робіт з монтажу допускаються робітники не молодше 18 років, що пройшли навчання по відповідним професіях і ознайомлені з правилами техніки безпеки, що пройшли медичний огляд.

Усі робітники повинні бути забезпечені спецодягом, спецвзуттям, індивідуальними засобами захисту відповідно до діючих «Норм видачі робітникам та службовцям спецодягу і запобіжних пристосувань».

Робочі місця і фундаменти повинні бути підготовлені до прийому механізмів, очищені від сторонніх предметів. Поверхні настилу в районі виконання монтажних робіт повинні бути чистими без пролитих мастильних матеріалів.

При обробці металоабразивними інструментами робітники повинні користатися захисними окулярами і респіраторами типу «Лепесток» В-2К.

 Навантаження механізмів, вузлів, а так само технологічного устаткування повинна вироблятися відповідно до типових схем навантаження, зазначеними в робочій конструкторській документації.

 Ділянки, де відбувається навантаження котла, повинні бути освітлені відповідно до вимог СНиП 11-4-79 «Природне і штучне висвітлення Норми проектування» і ОСТ 5.0308-80.

 Переносні світильники повинні мати напругу не більш 12 В и повинні бути захищені запобіжними кожухами.

Стропування і вантаження котла на судно виконується особами, що мають право на проведення цих робіт, заміна їхніми працівниками інших спеціальностей заборонена.

 У місцях розконсервації і знежирення деталей із застосуванням
 палива не допускається робити роботи, зв'язані з застосуванням
 відкритого вогню і іскроутворення.

 Вентиляція в районі монтажу повинна задовольняти вимогам ОСТ 5.53.

 Всі обличчя, що працюють при монтажі котла, повинні бути постачені захисними касками.

 Величини шкідливих факторів технологічного процесу монтажу утилізаційного котла не повинні перевищувати гранично припустимі величини, зазначені у вимозі ОСТ 5.0281-79. До небезпечних шкідливих факторів варто віднести:

- травмування при навантаженні котла на судно й установки його;

- отруєння при консервації і розконсервації котлів летучими інгібіторами;

- поразка електричним струмом;

- поразка очей променями від електрозварювання.

Перед виконанням монтажу котла повинні бути перевірені протипожежний інвентар і засоби пожежегасіння відповідно до вимог. Технологічна карта монтажу утилізаційного котла на перехідних частинах представлена в п. 4.4.


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 174; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!