Характеристика умов будівництва



Розділ 2. МЕТОДИЧНИЙ ПРИКЛАД

 

Завдання

 

Найменування об'єкта - універсальний корпус машинобудівного заводу.

Об'ємно-планувальні рішення будівлі приймають згідно з рис. 4.1 і табл. 4.1 за варіантом 1. Глибина закладання фундаментів (-3,0 м). Відмітка низу кроквяних конструкцій - 9.6 м. Каркас будівлі та стінове огородження виконують із збірних залізобетонних конструкцій серії 1. Підлоги - цементні товщиною 20 мм.

Район будівництва - Київська область. Початок будівництва - 2 квартал.

Основою фундаментів є суглинки.

Відстань до існуючої автодороги й точок підімкнення до джерел енергоресурсів (електропостачання, водопостачання, теплопостачання, каналізації, газопостачання, зв'язку) - 2.0 км.

Номенклатуру робіт графіка приймають за варіантом 1.

Проведення оптимізації графіка за критерієм "ресурси" й розробку графіка роботи основних монтажних механізмів не планують.

Усі будівельні матеріали, вироби та конструкції на будівельний майданчик надходять зі складів організацій, які беруть участь у зведенні об'єкта і розміщуються на відстані до 10 км від будівельного майданчика.

Бетон, розчин і асфальт надходять на будівельний майданчик з централізованого заводу, який розміщується на відстані 7 км від будівельного майданчика.

Усі будівельні машини й механізми, потрібні для зведення об'єкта, можна залучати з баз механізації організацій, які беруть участь у зведенні об'єкта.

 

Характеристика об'єкта та умов будівництва

Характеристика об'ємно-планувальних і конструктивних рішень об'єкта

 

Цех машинобудівного заводу запроектований у вигляді багатопролітної одноповерхової будівлі прямокутної форми. Кількість прольотів розміром 18 м - шість. Ширина будівлі - 108 м, довжина - 168 м. Крок зовнішнього ряду колон - 6 м, внутрішнього - 12 м, по 15-й осі запроектований температурний шов. По рядах "Б" і "Е" передбачено встановлення підкроквяних ферм. Висоту оголовка колон, які встановлюють по цих рядах, у процесі виготовлення зменшують на висоту опорної частини підкроквяних ферм (0.5 м). По торцях будівель, для кріплення стінових панелей, запроектовані фахверкові колони. Плити покриття прийнято розміром 6х3 м у прольотах А-Б і Е-Ж. Розміром 12х3 м - у решти прольотах. Усі прольоти будівлі обладнані мостовими кранами вантажопідйомністю 10 т. План будівлі показано на рис. 2.1.

 

 

Рис. 2.1 План цеху.

 

За відмітку ±0,00 прийнято чисту підлогу. Відмітка низу кроквяної конструкції - 9.6 м. Фрагмент поперечного перерізу будівлі показано на рис. 2.2.

Фундамент під устаткування запроектовано у вигляді силової залізобетонної плити товщиною 35 см на щебеневій основі товщиною 10 см.

Покрівлю запроектовано утепленою з покриттям у три шари руберойду.

Внутрішні опоряджувальні роботи передбачають: затирання поверхонь збірних конструкцій під фарбування; фарбування вапном стель, стін і колон; масляне фарбування колон на висоту 1,8 м, цокольної панелі та віконних рам.

Зовнішнє опорядження будівлі передбачає фарбування силікатними складами з попереднім розшиванням швів стінових панелей, за винятком цокольної, яку облицьовують плиткою, масляне фарбування віконних рам.

По периметру будівлі на ширину 1,0 м передбачено вимощення з асфальтовим покриттям на щебеневій основі

Рис. 2.2 Фрагмент розрізу.

 

Фундаментні балки, конструкції каркаса будівлі, стінового огородження і фундаменти фахверкових колон виконано із збірних конструкцій серії 1.

 

 

 

Таблиця 2.1

 

Об’єм одного фундаменту

Найменування Ряд м3

 

Рядовий

крайній 5,78
середній 5,36

Розміщений на температурному шві

крайній 9,00
середній 8,58

 

Примітки: 1. Пунктиром показано опори фундаментних балок.

2. Глибина стакана прийнята рівною 0,85 м.

3. У дужках наведено розміри фундаментів розміщених на температурному шві.

 

Рис. 2.3. Конструктивне рішення фундаментів під колони каркаса будівлі

 

Фундаменти під каркас будівлі - ступінчасті монолітні залізобетонні, що стоять окремо, з підколонниками (рис. 2.3). Геометричні розміри фундаментів, розміщені на температурному шві, збільшені в 1.6 рази. Глибину закладання фундаментів під колони будівлі прийнято (-3,0 м), фахверкових колон (-1.8 м), дивися табл. 2.1.

Стінове огородження запроектовано зі збірних панелей і металевих віконних рам. Останні встановлюють по всьому периметру будівлі, за винятком кутів будівлі. Розміри панелей, які встановлюють у кутах будівлі, при виготовленні збільшують з метою створення конструкції кута будівлі. При вирішенні фасаду будівлі передбачається встановлювати по фундаментних балках цокольну стінову панель висотою 1,8 м. Розміри панелей віконних рам прийнято такими, що дорівнюють розмірам стінових панелей, які встановлюють на даній відмітці. Фрагмент фасаду будівлі показано на рис. 2.4.

Рис2.4. Фрагмент фасаду будівлі по осі 1.

 

.

Характеристика умов будівництва

 

Район будівництва - Київська область. Запланований термін початку будівництва - ІІ квартал.

Територія, котру виділяють під будівельний майданчик, прилягає до діючого підприємства і вільна від забудови. Основою для фундаментів є суглинки. Грунтові води протікають нижче відмітки закладання конструктивів споруджуваного об'єкта. Рельєф місцевості спокійний з перепадом відміток менше 0,6 м. Схему розміщення проектованої будівлі, мереж енергоресурсів і доріг, які розміщуються на території, що виділяється під будівельний майданчик, показано на рис. 2.5.

Територія діючого підприємства

 

Рис. 2.5. Ситуаційний план.

 

Відстань до існуючої автодороги й точок підімкнення до джерел енергоресурсів (електропостачання, водопостачання, теплопостачання. каналізації, газопостачання, зв'язку) – 2,0 км.

Усі будівельні матеріали, вироби та конструкції надходять на будівельний майданчик зі складів організацій, які беруть участь у спорудженні об'єктів, розташованих на відстані 10 км від будівельного майданчика.

Бетон, розчин і асфальт надходять на будівельний майданчик з централізованого заводу, розташованого на відстані 7 км від будівельного майданчика.

Усі будівельні машини та агрегати, що потрібні для спорудження об'єкта, можна залучити з баз механізації організацій, які беруть участь у зведенні об'єкта.

При виконанні проекту прийнято наступний розподіл обсягів робіт за організаціями, які залучаються до будівництва об'єкта: БМУ-1 - виконує загальнобудівельні роботи, у тому числі зведення підземних частин будівлі; БМУ-2 - монтаж наземних конструкцій каркаса будівлі й стінового огородження; БМУ-3 - виконує спеціалізовані роботи (електромонтажні, сантехнічні, монтаж технологічного устаткування й пусконалагоджувальні роботи).

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 471; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!