ОСНОВНІ ЕТАПИ НАПИСАННЯ РОБОТИ



Nbsp;

На допомогу учням за професією 4112 «Оператор комп’ютерного набору»

По написанню дипломної (творчої) роботи

 

 


ВСТУП

Дипломна (творча) робота – це самостійна науково- дослідницька робота, яка виконує кваліфікаційну функцію, тобто готується з метою публічного захисту і отримання кваліфікації з певної професії. Основне завдання її автора – продемонструвати рівень своєї кваліфікації, уміння самостійно вести науковий пошук і вирішувати конкретнізавдання.

Дипломна (творча) робота має внутрішню єдність і відображає хід та результати розробки вибраної теми.

Процес виконання і захист дипломної (творчої) роботи – важливий та відповідальний етап підготовки учня професії, який дозволяє визначити його професійний рівень, готовність до практичноїдіяльності.

Діапазон тем дипломної (творчої) роботи, запропонованих методичною комісією, досить широкий. Він дає змогу кожному учню зупинити свій вибір на темі, яка дозволить виявити глибину його наукової ерудиції та спеціальні знання, розкрити власний творчий потенціал.

Дипломна (творча) робота, з одного боку, має узагальнюючий характер, оскільки є своєрідним підсумком підготовки учнів з професії, а з іншого – є самостійним науковим дослідженням учня, у розробці якого зацікавлені установи, організації, навчальнізаклади.

Дипломна (творча) робота є завершальним етапом підготовки кваліфікованих фахівців. Відмінною рисою дипломної (творчої) роботи є те, що це перша суттєва самостійна робота учня, до якої необхідно здійснити комплексний підхід та продемонструвати теоретичну і практичну підготовку за весь курснавчання.


етодичні  рекомендації визначають порядок проведення процесу дипломування, тематику, вміст і обсяг, порядок і терміни виконання та захисту дипломних (творчих) робіт. Ці методичні вказівки              допоможуть учневі зробити правильний вибір теми дипломної (творчої) роботи, грамотно побудувати своюроботу.

Метою дипломної (творчої) роботи є систематизація, закріплення і розширення теоретичних і практичних знань учнів, використання цих знань для вирішення конкретних практичних завдань:

- розвиток і закріплення навиків ведення самостійноїроботи;

- освоєння методів обґрунтування методами пошуку і аналізу різноїінформації;

- демонстрація умінь грамотно і чітко представляти результати своєїроботи.

У процесі виконання дипломної (творчої) роботи учень у відповідності до освітньо-кваліфікаційної характеристики випускника ПТНЗ за професією

:4112 «Оператор комп’ютерного набору»повинен проявити: знання правил експлуатації комп’ютерної техніки і систем зв’язку; технологію опрацювання даних, робочих інструкцій, програмного забезпечення,                    що           використовується;      послідовністі               виконання операцій у         комп’ютерних системах                 (мережах);               стандартів уніфікованої      системи  організаційно-розпорядчої     документації; діловодства; правил орфографії та пунктуації; технічних вимог до магнітних дисків, паперу, витратних матеріалів для принтера; основ організації праці; основ законодавства про працю; правил захистуінформації.


вміння виконувати операції з базами даних, на комп’ютерному устаткуванні                               (введення,     опрацювання,    накопичення, систематизація                   та            виведення інформації)   відповідно до затверджених                   процедур                       та інструкцій з використанням периферійного       обладнання,          систем               передавання (приймання) даних; готувати до роботи устаткування: магнітні диски, стрічки, картки, папір; працювати в текстовому редакторі з введенням тексту та його редагуванням; оперувати з файлами, записувати текст на дискету або                    переносити           на        папір  за       допомогою друкувальних пристроїв; виконувати інші операції технологічного процесу опрацювання інформації (приймати і контролювати вхідні дані, готувати, виводити та передавати вихідні тощо); керувати режимами роботи периферійного обладнання згідно із робочими завданнями (підготовка текстів  і графічних                    документів, розрахунків таблиць, переліків, списків тощо); своєчасно застосовувати коригувальні дії в разі появи недоліків у роботі устаткування; доповідати відповідальному працівникові про виявлені відхилення від установлених норм функціонування комп’ютерного устаткування; здійснювати передавання (приймання) інформації по мережах відповідно до вимог програмного забезпечення; постійно вдосконалювати уміння та навички роботи зклавіатурою.

До захисту дипломної (творчої) роботи допускаються учні, які успішно закінчили теоретичний курс навчання, здали кваліфікаційну пробну роботу.



ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Виконання дипломної (творчої) роботи є одним з головних елементів навчального процесу у системі підготовки робітника з професії «Оператор комп’ютерного набору».

Дипломна (творча) робота – це самостійно виконана учнем і подана в друкованій формі розробка відповідної теми з використанням новітніх інформаційних, комп’ютерних та інноваційних виробничих технологій. Основними завданнями дипломної (творчої) роботи є:

застосування      новітніх інформаційних та комп’ютерних технологій за темоюдослідження;

впровадження новітніх виробничихтехнологій;

пошук  самостійного підходу до вирішення проблемних ситуацій;

надбання професійних навичок роботи у різнихпрограмах;

глибоке опрацювання теоретичної бази з предметів «Технології комп’ютерної обробки інформації», «Інформаційнітехнології»,

«Основи роботи на ПК», «Машинопис», «Основиділоводства»,

«Охорона праці», «Ділова українська мова», «Основи роботи в Internet».

Дипломна (творча) робота повинна бути написана на підставі вивчення спеціальної літератури щодо завдання.

Процес виконання роботи складається з наступних етапів:

1. Вибір і затвердження завдання на дипломну (творчу)роботу.

2. Збір і вивченнялітератури.

3. Складання плануроботи.

4. Збір на підприємстві інформації необхідної   для виконання дипломноїроботи.


5. Складання таблиць, графіків, рисунків, ілюстрацій за даною темою.

6. Написання тексту, обґрунтування і узагальненнявисновків.

7. Складання списку використаної літератури   і оформлення роботи.

8. Подання роботи та їїзахист.

 

Учень повинен дотримуватися встановлених вимог до змісту, оформлення роботи та регламенту її виконання.


ОСНОВНІ ЕТАПИ НАПИСАННЯ РОБОТИ

Тематика дипломних (творчих) робіт визначається методичною комісією «Бухгалтерії та інформаційних технологій». Теми дипломних (творчих) робіт обираються викладачем. Після визначення теми дипломної (творчої) роботи учень самостійно повинен підібрати літературні джерела (книги, статті, нормативні документи, інші матеріали з теми) та досконально їх вивчати. Вивчення найкраще розпочинати з підручників та навчальних посібників, в яких матеріал викладено логічно, послідовно та систематизовано. Необхідно використовувати періодичні видання: збірники наукових праць, журнали, газети та іншу оглядову інформацію. Позитивними є використання учнями даних інформаційної системи Internet.

 

Якісне написання дипломної роботи забезпечує оптимально збалансований план, в якому відображаються наступні питання:

актуальність, значущість            даної теми в сучасних умовах господарювання;

теоретичний розгляд заданоїтеми;

короткі висновки здосліджуванихпитань; список використанихлітературнихджерел; додатки.


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 273; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!