ПАРОТУРБІННОЇ  УСТАНОВКИ З  ТУРБІНОЮ



ПТ-135/165-130/15

 

Принципова теплова схема теплофікаційного енергоблоку (рисунок 1) складається з парового котла ПК, парової турбіни Т, конденсатора К, конденсатного насоса КН, живильного насоса ПН, конденсатовідвідників КО, перекачувальних насосів Н, системи регенеративного підігріву живильної води РППВ, сепараторів безперервної продувки котла С1 і С2, підігрівачів підживлювальної води продувної водою ТО, теплофікаційної системи з мережевими підігрівачами СП1 і СП2, піковим водогрійним котлом ПВК і мережевим насосом СН.

Система РППВ включає холодильники ежекторной установки ЕЖ, підігрівачі конденсату парою ущільнень УП, чотири регенеративних підігрівача низького тиску ПНД4 - ПНД7, деаератор Д з баком-акумулятором БА, три регенеративних підігрівача високого тиску ПВД1 - ПВД3.Пара з пароперегрівача ПП барабанного котла ПК з параметрами Р0, t0 і h0 в кількості DТ надходить через паророзподільні органи (стопорні і регулюючі клапани і систему паророзподілу) в турбіну Т. Між котлом і турбіною є два відбори пари високих параметрів на власні потреби котельного відділення і власні потреби машинного залу DСН .

Турбіна ПТ-135/165-130/15 - промислово-теплофікаційного типу має наступні характеристики:

- номінальна електрична потужність енергоблоку - 135 МВт;

- максимальна електрична потужність - 165 МВт;

- частота обертання валу - 50 1/с;

- тиск свіжої пари - 130 кг/см2 (12,75 МПа);

- температура свіжої пари - 565 °С;

- номінальний витрата свіжої пари - 205 кг/с;

- максимальна витрата свіжої пари - 211 кг/с;

- кількість регенеративних відборів пари - 7;

- кількість регульованих (промислових і теплофікаційних) відборів пари - 3;

- тиск пари промислового відбору - 15 кг/см2 (1,47 МПа).

Турбіна складається з двох корпусів: у першому розміщується циліндр високого тиску ЦВТ, а в другому - циліндри середнього ЦСД і низького ЦНД тиску.

 


 

Рисунок 1. Принципова теплова схема паротурбінної установки


На корпусі ЦВД розташовані чотири регулюючих клапана, до яких пар підводиться від двох стопорних клапанів, встановлених біля турбіни. ЦВД має три регенеративних відбору пари з тиском Р1, Р2 і Р3. Третій регенеративний відбір і промисловий відбір пари в кількості DП виконується з вихідного патрубка ЦВТ.

Турбіна працює без проміжного перегріву пари.

По перепускним трубам через чотири регулюючих клапана пара поступає в ЦСД, який має три відбори пари на регенерацію з тисками Р4, Р5 та Р6. З камери шостого відбору виконується опалювальний (теплофікаційний) відбір пари на мережевий підігрівач СП2. Витрата пари в цей відбір регулюється поворотною діафрагмою з дросельним паророзподілом.

Далі пара розширюється в ЦНД турбіни звідки проводиться відбір пари з тиском Р7 для регенеративного підігріву живильної води й на мережевий підігрівач СП1. Витрата пари у відбір регулюється другою регулюючою діафрагмою, розміщеною в ЦНД.

Відбори пари для системи РППВ є нерегульованими, а промисловий і теплофікаційні відбори - регульовані.

Після розширення в турбіні пара в кількості DK конденсується в поверхневому конденсаторі К, через який циркуляційними насосами прокачується охолоджуюча вода в кількості 12400 м3/год. Потім основний конденсат проходить через систему РППВ. Початковий підігрів конденсату відбувається в охолоджувачах ежекторной установки ЕЖ, основним призначенням якої є підтримка високого вакууму в конденсаторі. Кількість пари, що проходить через ежектора - DЕЖ. Після підігріву парою ущільнень в УП основний конденсат надходить в підігрівачі низького тиску ПНТ, гріюча пара в які надходить з чотирьох відборів турбіни.

Конденсат пари, що гріє, з ПНД7 надходить в конденсатор турбоустановки. З ПНД6 конденсат гріючої пари перекачуючим насосом Н2 відводиться в лінію основного конденсату. Конденсат пари, що гріє, з ПНД4 через конденсатовідвідник КО1 скидається в ПНД5 звідки разом з конденсатом гріючої пари ПНД5 перекачувальним насосом Н1 відводиться в лінію основного конденсату.

У ПНД6 надходить пара з сепаратора безперервної продувки другого ступеня С2.

Конденсат пари, що гріє, з мережних підігрівників СП1 і СП2 перекачувальними насосами Н4 і Н3 відводиться в лінію основного конденсату відповідно після ПНД7 і ПНД6. Конденсат пари промислового відбору в кількості GВК з температурою tВК надходить в лінію основного конденсату перед ПНД5.

Весь основний конденсат в кількості GКД надходить в колонку деаератора Д. Прокачування основного конденсату через частину низького тиску системи РППВ і підтримання необхідного тиску конденсату на вході деаератора здійснює конденсатний насос КН.

У деаератор через ПВД3 зливається конденсат пари з ущільнень турбіни в кількості GУП і конденсат пари, що гріє, з підігрівачів високого тиску ПВД1 - ПВД3, а також надходить пара з сепаратора безперервної продувки першого ступеня С1 в кількості DСЕП1.

В якості пари, що гріє, в деаераторі використовується пар третього відбору з тиском Р3 в кількості DД. Необхідний тиск пари на вході деаератора РД забезпечується спеціальним дросельним регулюючим органом ДР.

Всі потоки конденсату, що надходять в деаератор, після видалення з них газів, що не конденсуються, зливаються в бак-акумулятор БА. Деаерований основний конденсат називається живильною водою. Живильна вода насосом ПН прокачується через підігрівачі високого тиску ПВД в економайзер парового котла. Напір, створюваний живильним насосом повинен забезпечувати підтримку необхідного тиску свіжої пари на вході турбіни.

Для нагріву живильної води в ПВД1 - ПВД3 подається пар з трьох відборів ЦВТ з тиском Р1 , Р2 и РЗ. Конденсат пари, що гріє, з підігрівачів високого тиску через конденсатовідвідники КО2, КО3, КО4 зливається каскадно в деаератор Д.

Сепаратори безперервної продувки С1 і С2 призначені для повернення в основний цикл турбоустановки частини теплоти і робочого тіла, що видаляються з продувної водою з барабана котлоагрегату. Випар з сепаратора першого ступеня С1 в кількості DСЕП1 надходить в деаератор, а з сепаратора другого ступеня С2 у кількості DСЕП2 - в ПНД6.

Залишки продувної води в кількості GПРII використовуються для попереднього нагріву хімочіщеной підживлювальної води в поверхневому теплообміннику ТО після чого, зливаються в каналізацію з температурою tСЛ = 60 °С. Підживлювальна вода в кількості GХОВ, після підігріву направляється в конденсатор К.

 

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 415; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!