Медичні і юридичні аспекти суїцидальної поведінки



Суїцидальна поведінка - різні форми активності людей, зумовлені прагненням позбавити себе життя і службовці засобом дозволу особистісної кризи, що виникла при зіткненні особистості з перешкодою на шляху задоволення її найважливіших потреб. На тлі гострого емоційного стану криза досягає такої інтенсивності, що людина не може знайти правильного виходу зі сформованої ситуації.

Суїцидальна поведінка має внутрішні і зовнішні форми свого прояву. Внутрішні форми: антівітальние подання (тобто роздуми про відсутність цінності життя); пасивні суїцидальні думки (представлення на тему своєї смерті при відсутності чіткого задуму на самовільне позбавлення себе життя: «добре б померти» і т. д.); суїцидальні задуми; суїцидальні наміри.  Зовнішні форми: суїцидальні висловлювання; суїцидальні спроби;  завершений суїцид.  Суїцидальні задуми - це більш активна форма прояву суїцидальності. Тенденція до самогубства наростає у формі розробки плану: продумуються способи, час і місце самогубства. Суїцидальні наміри з'являються тоді, коли до задуму приєднується вольовий компонент - рішення, готовність до безпосереднього переходу у зовнішню поведінку. Суїцидальна спроба - це цілеспрямоване оперування засобами позбавлення себе життя, не закінчилося смертю. Спроба може бути оборотною і незворотною, спрямованої на позбавлення себе життя або на інші цілі. Завершений суїцид - дії, завершені летальним результатом.

Медичний критерій суїцидальної поведінки передбачає наявність в особи певних психічний хвороб, плин яких може привести до самогубства. При великій депресії вірогідність самогубства збільшується в 20 разів у порівнянні з середньостатистичною вірогідністю для загальної групи. Близько 60% самогубців страждали на це захворювання, при якому ймовірність здійснення самогубства становить 8%. Коморбідні розлади збільшують цей ризик, так при супутньому панічному розладі ця ймовірність підвищується до 25%, а при ПТСР — до 38%. Взагалі, при поєднанні декількох психічних захворювань ризик самогубства вищий, ніж при неускладненій депресії або тривожному розладі. Найбільш небезпечними захворюваннями з точки зору суїцидального ризику є депресії, біполярні розлади, алкоголізм, наркоманія, шизофренія, особистісні розлади, тривожні (включаючи панічний) і особистісні розлади, ПТСР та делірій. Від 20 до 25% самогубств відбуваються в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння. Імпульсивність збільшує ймовірність реалізації суїцидальних думок, при цьому поєднання імпульсивності, алкоголізму (або наркотичної залежності) і відчаю особливо небезпечні. Така комбінація найбільш часто зустрічається у підлітків.

Юридичний критерій суїцидальної поведінки виражується у можливості визнання особи схильної до суїцидальної повендіки неосудною.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 277; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!