Модель в базах даних – спосіб визначення логічного подання фізичних даних.



Моделі баз даних призначені для однакового подання будь-яких даних, що включає способи опису даних і маніпулювання ними.

База даних може бути заснованою на одній моделі або на сукупності декількох моделей.

Призначення баз даних. Бази даних призначені длязберігання, накопичення, оновлення і пошуку необхідної інформації.База даних є інформаційною моделлю предметної галузі.Предметна галузь – деяка частина реально існуючої системи, що функціонує як самостійна одиниця.

Типиданихможутьвикликатипевнітруднощі. Наприклад, у полях текстового типу можутьзберігатися як текст, так і числа, однак у полі з типом даних "Числовий" можутьзберігатисялишечисловідані. Тому потрібнорозуміти, яківластивостівикористовуються з кожним типом даних. Тип даних поля визначаєбагатоіншихважливихякостей поля, наприклад:

· формати, якіможнавикористовувати в полі;

· максимальнийрозмірзначення в полі;

· варіантивикористання поля у виразах;

· можливостііндексації поля.

Тип даних поля можнапопередньовизначитиабовибратизалежновід способу створення нового поля. Наприклад, під час створення поля в режимітаблицідіютьтакіпринципи:

· якщовикористовуєтьсяіснуюче поле з іншоїтаблиці, тип даних уже визначенийушаблоніабо в іншійтаблиці;

· якщоданівводяться в порожнійстовпецьабо поле, програмаAccess 2010 призначає полю тип данихнаосновівведенихзначень, або тип даних і формат поля призначає сам користувач;

· якщо на вкладці Зміненняполів у групі Поля та стовпці натиснутиелемент Додати поле, у програміAccess 2010 відобразиться список типівданих, з якихможнавибратипотрібнийваріант.

Характеристика реляційних баз даних, типи відношень між ними, типи даних

В основі реляційної бази даних лежать поняття відношення (relations), подане у вигляді таблиці з дотриманням деяких обмежувальних умов (автор концепції – Едвард Код, 1970). Для такої системи виконуються як мінімум три умови:

 Структурний аспект. Дані в базі сприймаються користувачами у вигляді таблиць (і лише таблиць);

 Аспект цілісності. Ці таблиці задовольняють певним умовам цілісності

Аспект обробки. У розпорядженні користувача є оператори маніпулювання даними (наприклад, вибірки інформації), які генерують нові таблиці на основі вже наявних і серед цих операторів є принаймні оператори вибірки (select), проекції (project) і об’єднання (join).

Кожне значення даних обов’язково повинно мати свій тип. Таблиця подається у вигляді файла даних. Рядок (кортеж) таблиці відповідає запису БД, стовпчик – поле БД. Назва поля це атрибут (стовпчик). Поле повинно мати тип. Тип задає спосіб представлення атрибута. Основні типи даних : числовий, текстовий, дата/час, логічний, мемо-поле, лічильник, грошовий, гіперпосилання, майстер підстановок. Домен – це набір допустимих значень 1 чи кількох атрибутів. Кожне відношення має хоча б 1 ключовий атрибут.

Типи відношень:

1) «один-до-одного» – в такому відношенні одному запису однієї таблиці відповідає тільки один запис у іншій;

2) «один-до-багатьох» – зв’язує один запис першої таблиці з декількома записами другої за допомогою первинного ключа базової таблиці і відповідного йому зовнішнього ключа зв’язаної таблиці.

3) «багато-до-одного» – протилежне до відношення «один-до-багатьох»


 

 

55 База даних (БД) — впорядкований набір логічно взаємопов'язаних даних, що використовується спільно, та призначений для задоволення інформаційних потреб користувачів. У технічному розумінні включно й система керування БД.^ Головним завданням БД є гарантоване збереження значних обсягів інформації (т.зв. записи даних) та надання доступу до неї користувачеві або ж прикладній програмі. Таким чином БД складається з двох частин : збереженої інформації та системи управління нею. З метою забезпечення ефективності доступу записи даних організовують як множину фактів (елемент даних). Функції СУБД Безпосереднє управління даними в зовнішній пам'ятіЦя функція включає забезпечення необхідних структур зовнішньої пам'ятіяк для зберігання даних, які безпосередньо входять у БД, так і дляслужбових цілей, наприклад, для прискорення доступу до даних у деякихвипадках (зазвичай для цього використовуються індекси).Управління буферами оперативної пам'яті СУБД, як правило, працюють із БДзначного розміру; принаймні, цей розмір і завжди істотно більший задоступний обсяг оперативної пам'яті. Зрозуміло, що якщо при звертанні добудь-якого елемента даних буде здійснюватися обмін із зовнішньою пам'яттю, то вся система працюватиме зі швидкістю пристрою зовнішньої пам'яті. Практично єдиним способом реального збільшення цієї швидкості єбуферизація даних в оперативній пам'яті. Тому в розвинутих СУБД підтримується власний набір буферів оперативної пам'яті з власною


 

56 База даних (БД) — впорядкований набір логічно взаємопов'язаних даних, що використовується спільно, та призначений для задоволення інформаційних потреб користувачів. У технічному розумінні включно й система керування БД.^ Головним завданням БД є гарантоване збереження значних обсягів інформації (т.зв. записи даних) та надання доступу до неї користувачеві або ж прикладній програмі. Таким чином БД складається з двох частин : збереженої інформації та системи управління нею. З метою забезпечення ефективності доступу записи даних організовують як множину фактів (елемент даних).. Стрічка є область у верхній частині вікна, в яких можна вибирати команди. Для більш швидкого сприйняття смислу команди кожна з них проілюстрована відповідним символом. Структуровані БД використовують структури даних, тобто структурований опис типу фактів за допомогою схеми даних, більш відомої як модель даних. Модель даних описує об'єкти та взаємовідносини між ними. Існує декілька моделей (чи типів) баз даних, основні: плоска, ієрархічна, мережна та реляційна. Приблизно з 2000 року більше половини БД використовують реляційну мо.


 

58. запити — спеціальні об’єкти, призначені для вибірки даних з таблиць бази, а також для виконання обчислень та інших операцій з базовими таблицями, включаючи їхнє перетворення. Однак, на відміну від реальної таблиці, цей набір записів реально не існує в базі даних. У результаті запиту утвориться таблиця. Інформація є актуальною, відбиває останні зміни даних.Види запитів: запити на вибірку; запити на вибірку з полем, що обчислюється; підсумкові запити; запити з параметром; перехресні запити; запити на зміни (активні запити) (на оновлення, на створення таблиці, на знищення, на додавання). За допомогою запиту дії користувач може змінювати або переносити дані в таблицях, видаляти або додавати групи записів у таблицях, виготовляти нові таблиці з набору Dynaset. Розрізняють чотири типи запитів дії:запит доповнення;запит видалення;запит оновлення;запит створення таблиці.У вікні БД Access встановлює перед ім'ям запиту дії знак оклику. Розробити запит вибору, що включає цікавлять поля, встановити критерії відбору. Заповнити його параметрізуемие поля не конкретним критерієм вибору, а зверненням до користувача для введення критерію. Це звернення під час виконання запиту видається користувачеві, він введе критерій відбору, на основі яких ведеться відбір даних.

 


Дата добавления: 2018-05-12; просмотров: 254; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!