Основні завдання проектної групи на фазі стабілізації



 

Наступна таблиця описує основні завдання і сфери відповідальності кожного з ролевих кластерів проектної групи під час фази стабілізації.

Ролевий кластер   Фокус    
Управління продуктом

Виконання комунікаційного плану; планування прем'єри

  продукту.      
 

 

 
Управління програмою

Моніторинг проекту; пріоритезація помилок.

 
 

 

Розробка

Усунення помилок; оптимізація програмної коди.

 

 

Задоволення споживача

Доопрацювання експлуатаційного керівництва; учбові

  матеріали.      
 

 

Тестування

Тестування; повідомлення про помилки і їх статус;

 

тестування конфігурації.

   
 

 

Управління випуском

Розгортання і підтримка пілотного впровадження;

  планування впровадження; навчання персоналу
  супроводу.      
         

 

Проміжні віхи, що рекомендуються

 

Точка конвергенції

 

У точці конвергенції (bug convergence) стає помітний істотний прогрес в усуненні помилок, тобто швидкість усунення помилок починає перевершувати швидкість їх виявлення. Рис. 10 ілюструє суть точки конвергенції.

 

Оскільки кількість знайдених, але не усунених помилок може коливатися навіть після того, як воно почало убувати, конвергенція може розглядатися швидше як тенденція, ніж як фіксований момент в часі. Услід за цією віхою кількість активних помилок повинна продовжувати убувати, аж до точки досягнення нуля. Точка конвергенції дає проектній групі можливість зрозуміти, що процес тестування наближається до кінця.

 

 

69


 

Рисунок 14. Точка конвергенції

 

Точка досягнення нуля

 

Точка досягнення нуля (zero-bug bounce) – це момент, коли вперше всі виявлені помилки виявляються усуненими. Рис. 11 ілюструє цю крапку. Услід за нею списи кількості активних помилок повинні ставати все менше, аж до повного згасання в мить, коли рішення вже достатньо стабільно для випуску першої версії - кандидата.

 

Істотну роль грає ретельна пріоритезація помилок, оскільки усунення всякою з них містить ризик внесення нових помилок. Точка досягнення нуля ясно показує, що проектна група наближається до створення стабільної версії-кандидата (release candidate).

 

Відмітимо, що нові помилки після досягнення цієї віхи напевно будуть знайдені. Проте точка досягнення нуля – це перший момент в роботі над проектом, коли команда може чесно відзвітувати про відсутність активних помилок і сфокусуватися на збереженні цього стану.

 

 

Рисунок 15. Точка досягнення нуля

 

Версії-кандидати

 

Для пілотної групи готується і випускається серія версій-кандидатів. Випуск кожною

 

з них є проміжною віхою. Ці версії мають наступні особливості:

 

• Кожна версія-кандидат має повний набір складових, необхідних для впровадження рішення у виробництво.

 

• Створення версії-кандидата служить тестом готовності рішення до випуску, тобто перевіряє готовність всіх його складових.

 

70


• Період тестування, наступний за створенням кожної версії-кандидата, визначає, чи придатна створена версія до впровадження, або ж проектна група повинна підготувати нову версію-кандидат, що виправляє недоліки попередньої.

 

• Тестування версій-кандидатів, що проходить усередині проектної групи, вимагає високого ступеня концентрації і інтенсивності роботи і фокусується на виявленні критичних "накладок" (showstopper bugs).

 

• Тестування зв'язане з процесом пріоритезації всіх ново-виявлених помилок, необхідним для організації їх усунення.

 

• Маловірогідно, що перша версія-кандидат виявиться завершальною. Як правило, при інтенсивному тестуванні версій-кандидатів будуть виявлені "накладки".

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 248; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!