Організація облікової політики підприємства



МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Факультет економіки і підприємництва     Кафедра організації обліку та звітності

ЗВІТ

про виробничу практику з курсів:

“Організація обліку”, “Звітність підприємств”

З 19 січня 2009р. по 22 лютого 2009р.

студентки 5 курсу 1 групи

Петровської Ольги Вікторівни

 

 

Місце проходження практики – СТОВ «Світанок», Калинівського р-ну, с.Павлівка

 

 

Керівники практики:

від господарства – Браніцький Ю.Ю.

від вузу – Коваль Л.В., Настенко М.М.

 

Вінниця – 2009 р.

Зміст

 

Розділ 1. Організація обліку

1.1. Бізнес і організація обліку………………………………………………………….

1.2. Організація облікової політики підприємства……………………………. ……...

1.3. Організація діловодства, документування операцій та документообігу… ……..

1.4. Організація роботи облікового апарату…………………………………………..

1.5. Організація матеріальної відповідальності……………………………………….

1.6. Організація обліку коштів……………………………………………………….

1.7. Організація обліку дебіторської заборгованості………………………………..

1.8. Організація обліку зобов'язань………………………………………………….

1.9. Організація обліку праці та її оплати………………………………………. ……

1.10.Організація обліку запасів…………………………………………………. ……

1.11.Організація обліку необоротних активів……………………………………....

1.12.Організація обліку власного капіталу………………………………………….

1.13. Організація обліку витрат виробництва і витрат діяльності………………… .

1.14.Організація обліку доходів і результатів діяльності…………………………….

Розділ 2. Звітність підприємств

2.1. Загальні вимоги до звітності підприємств……………………………………...

2.2. Баланс підприємства……………………………………………………………..

2.3. Звіт про фінансові результати…………………………………………………...

2.4. Звіт про рух грошових коштів………………………………………………......

2.5. Звіт про власний капітал…………………………………………………………

2.6. Примітки до фінансової звітності. Звітність за сегментами………………….

2.7. Внутрішньогосподарська (управлінська) звітність підприємств……………..

2.8.Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва……………………………..

2.9.Податкова звітність…………………………………………………………….. ..

2.10.Статистична звітність і спеціальна звітність…………………………………..

Додатки

РОЗДІЛ 1

ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ

Бізнес і організація обліку

Організація бухгалтерського обліку на СТОВ «Світанок» є у компетенції його власника (учасників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до чинного законодавства та установчих документів.

Це означає, що власник (власники) або виконавчий орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, відповідає за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності впродовж встановленого терміну (але не менше трьох років).

Згідно із Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", підприємству надано можливість самостійно обирати одну з чотирьох форм організації бухгалтерського обліку.

1. Введення до штату підприємства посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером. У разі потреби підприємство може виділяти на окремий баланс філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи, які зобов'язані вести бухгалтерський облік, з наступним включенням їх показників до фінансової звітності підприємства.

Користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємця без створення юридичної особи.

Ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або аудиторською фірмою. Централізовані бухгалтерії зазвичай створюються в об'єднаннях підприємств або державних організаціях. Для ведення бухгалтерського обліку аудиторською фірмою необхідна наявність в останньої ліцензії на здійснення аудиторської діяльності. Самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником підприємства. Таку форму організації бухгалтерського обліку зазвичай застосовують на невеликих приватних підприємствах. Проте цю форму забороняється застосовувати на підприємствах, звітність яких повинна оприлюднюватися (відкриті акціонерні товариства, банки, довірчі товариства, інвестиційні компанії та ін.).

Головний бухгалтер або особа, на яку покладено ведення бухгалтерського обліку підприємства, виконує такі основні функції:

· забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання і подання у встановлені строки фінансової звітності;

· організовує контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій;

· бере участь в оформленні матеріалів, пов'язаних з нестачею та відшкодуванням втрат від нестачі, крадіжки і псування активів підприємства;

· забезпечує перевірку стану бухгалтерського обліку у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах підприємства.

Керівник підприємства зобов'язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів.

Організація облікової політики підприємства

Система бухгалтерського обліку — це своєрідний механізм підготовки та відображення ін­формації про майнове та фінансове становище підприємства. Завдяки цій інформації внутрішні та зовнішні її користувачі мають уявлення про реальний стан справ на підприємстві. «Облікова політика — сукупність принципів, ме­тодів і процедур, що використовуються підприємством для складання та подання фінансової звітності» — таке визначення облікової політики наведене в статті 1 «Визначення термінів» Закону України від 16.07.99 р. №996-ХІУ «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі — Закон про бухоблік).

Згідно з визначенням, облікова політика СТОВ «Світанок»  базується на основних принципах об­ліку та звітності. Під принципами бухгалтерсько­го обліку слід розуміти правила, якими необхідно керуватися при вимірюванні, оцінці й реєстрації господарських операцій і при відображенні їх ре­зультатів у фінансовій звітності.

Під час розробки облікової політики СТОВ «Світанок» слід вра­ховувати вимоги до якісних характеристик бухгал­терського обліку та фінансової звітності, викладе­ні в пунктах 14—17 П(С)БО 1, методи та процеду­ри, передбачені іншими П(С)БО,норми й норма­тиви,встановлені законодавчими актами України.

Отже, облікова політика  СТОВ «Світанок» може змінюватися, коли:

• змінюються статутні вимоги (тобто при внесенні змін до статуту підприємства (додаток 1));

• змінюються вимоги органу, що затверджує положення (стандарти) бухгалтерського обліку;

• зміни забезпечать достовірне відображення подій або операцій у фінансовій звітності під­приємства.

Вплив зміни облікової політики на події й операції минулих періодів відображається у звітності шляхом:

• коригування сальдо нерозподіленого при­бутку на початок звітного року;

• повторного надання порівняльної інфор­мації стосовно попередніх звітних періодів. Зміна облікової політики, вибір відображен­ня впливу зміни на облікову політику повинні бути розкриті й обґрунтовані у примітках до фі­нансової звітності за поточний звітний період. Таким чином, зміна облікової політики тягне за собою перерахунок прибутків за всі попередні періоди діяльності підприємства, що зайвий раз підтверджує надзвичайну важливість науково обґрунтованого, професійного підходу до її вста­новлення.

Облікова оцінка — попередня оцінка, яка вико­ристовується підприємством з метою розподілу витрат і доходів між відповідними звітними періода­ми. Вона може бути переглянута, якщо зміню­ються обставини, на яких вона ґрунтувалася, або отримано додаткову інформацію.

Відповідальність суб'єкта господарювання, його посадових осіб за неприйняття облікової полі­тики та за внесення необґрунтованих (незаконних) змін до облікової політики підприємства, за веден­ня обліку всупереч вимогам політики.

Так, під час перевірки фінансової діяльності СТОВ «Світанок»  орган, який її проводить (аудитор­ська фірма, податкова інспекція), може визнати недійсним баланс, складений без затвердженої відповідним чином облікової політики (або уразі прийняття необґрунтованих змін до облікової політики, або у випадку не проведення перера­хунку прибутків за попередні звітні періоди після внесення змін до облікової політики). Такий вис­новок базується на положеннях статті 8 Закону про бухоблік, чинних положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку.

 


Дата добавления: 2018-05-09; просмотров: 357; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!